Jak zatrzymać automatyczne powiększanie Instagrama

Instagram to dziwna bestia. Chociaż jest niezwykle przyjazny dla użytkownika, niektóre jego aspekty sprawią, że będziesz musiał prosić Google o pomoc we frustracji. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy problem dotyczy publikowania zdjęć. W końcu Instagram jest najpopularniejszym medium społecznościowym na świecie oraz opiera się na zdjęciach.

Na szczęście, jeśli kiedykolwiek napotkasz problem z tą platformą, często dostępne jest obejście. Osoby, które często korzystają z Instagrama, niekoniecznie muszą być technikami, ale na pewno są obeznane z Instagramem.

Jednym z głównych problemów związanych z publikowaniem postów na Instagramie jest to, że jest to prawie wyłącznie aplikacja mobilna. Rozmiar ekranu odgrywa kluczową rolę w większości telefonów i w zależności od modelu rozmiary mogą się różnić. Przy maksymalnym współczynniku proporcji 4:5 dla postów portretowych (4 piksele szerokości na 5 pikseli wysokości), Instagram nie jest przyjazny dla wysokich zdjęć; zdjęcia portretowe są tutaj nazwą gry. Niestety większość zdjęć z telefonu jest wysoka, przez co Instagram powiększa je do proporcji 4:5.

Oczywiste rozwiązanie

Dzięki temu, że Instagram ogranicza Cię do wspomnianej proporcji 4:5, sama aplikacja oferuje rozwiązanie tego problemu.

Oczywiste rozwiązanie

Podczas przesyłania wysokiego zdjęcia na Instagram jako post, opcja dopasowania go do proporcji 4:5 znajduje się po lewej stronie podglądu zdjęcia. Jednak ta opcja jest dość ograniczona, szczególnie w przypadku telefonów z dużymi ekranami, ponieważ nie może „oddalić” zdjęcia do maksimum. Uniemożliwia to przesyłającemu opublikowanie obrazu w pełnym rozmiarze.

Korzystanie z edytora

Oczywiście możesz użyć aplikacji Zdjęcia w systemie Windows, aby zmienić rozmiar obrazu. Będzie to jednak wymagało wysłania zdjęcia na komputer, a następnie odesłania go z powrotem do telefonu w celu przesłania, ponieważ internetowa wersja Instagrama nie pozwala na przesyłanie zdjęć. Innym problemem związanym z domyślnym edytorem w systemie Windows jest to, że opcja proporcji 4:5 nie istnieje. Nawet gdyby tak było, i tak po prostu powiększyłoby obraz.

Oczywiście możesz ręcznie zmienić jego rozmiar i mieć nadzieję na najlepsze, ale może to zająć trochę czasu, zanim wszystko będzie dobrze.

Korzystanie z edytora

Korzystanie z aplikacji zewnętrznych

Niestety Instagram nie oferuje żadnych innych opcji dostosowywania wysokich zdjęć. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z jednej z wielu aplikacji innych firm. Poniższe aplikacje zostały jednak stworzone z myślą o użytkownikach mobilnych, co oznacza, że ​​będziesz mógł z nich korzystać tylko na swoim telefonie. To eliminuje potrzebę posiadania komputera. Oto dwie świetne aplikacje, które mogą pomóc.

Kapwing

Kapwing to darmowa aplikacja, która rozwiązuje problem proporcji obrazu w trzech prostych krokach: przesyłasz zdjęcie, zmieniasz jego rozmiar do 4:5 w aplikacji, pobierasz i publikujesz na Instagramie.

Aplikację na iPhone'a można pobrać ze sklepu App Store i od razu zacząć z niej korzystać. Po przesłaniu obrazu przejdź do Zmień rozmiar w aplikacji Kapwing i znajdź opcję Portret FB/Twitter, ponieważ te również używają proporcji 4:5. Nie używaj opcji Instagram 1:1, ponieważ spowoduje to zmniejszenie obrazu i zamieni go w kwadrat.

Teraz po prostu pobierz zdjęcie gotowe na Instagram i opublikuj je.

Dopasowanie kwadratowe

Square Fit to także bezpłatna aplikacja, ale ma płatną wersję, która zapewnia więcej funkcji. Użytkownicy iOS mogą go znaleźć w App Store.

Prześlij żądane zdjęcie za pomocą przycisku aparatu w lewym rogu za pomocą „NOWY" ponad tym. Dostosuj opcje w aplikacji, aż uzyskasz idealne zdjęcie. To wszystko jest łatwe i proste, ponieważ aplikacja faktycznie przypomina Instagram.

Instagram

Często Zadawane Pytania

Jak opublikować wiele zdjęć w różnych rozmiarach?

Instagram jest zaprojektowany z myślą o fotografii i kreatywności, więc może to być niezwykle frustrujące, gdy nie możesz dostosować rozmiaru swojego zdjęcia dokładnie tak, jak wygląda najlepiej.u003cbru003eu003cbru003eJeśli próbujesz opublikować zestaw zdjęć razem, gdy niektóre są w orientacji poziomej, podczas gdy inne w trybie portretowym, Instagram zmieni ich rozmiar, aby były bardziej jednolite.u003cbru003eu003cbru003e Sposobem na ominięcie tej funkcji jest użycie jednej z aplikacji innych firm, o których wspomnieliśmy, skalowanie zdjęć, umieszczanie białego tła za obrazem, zmiana jego rozmiaru używając proporcji 4:5, a następnie prześlij go na swoje konto na Instagramie.

Czy mogę opublikować zdjęcie panoramiczne?

Ze względu na wymagania dotyczące rozmiaru prawdopodobnie nie będziesz mieć możliwości dopasowania całego zdjęcia panoramicznego na jednym zdjęciu. Nadal możesz to zrobić, ale musisz użyć Photoshopa, aby wykonać zadanie. Korzystając z aplikacji takiej jak Adobe Photoshop, musisz zmniejszyć rozmiar zdjęcia i dodać tło, aby zmieściło się w proporcji 4:5.u003cbru003eu003cbru003eMożesz również użyć aplikacji sklepu fotograficznego, aby przeciąć zdjęcie panoramiczne na pół i opublikować je osobno korzystając z opcji wielu zdjęć. Chociaż nie jest to idealne obejście, pozwala na swobodę publikowania całego zdjęcia panoramicznego na platformie.

Posty innych osób są powiększane. Co mogę zrobić?

W rzeczywistości mamy dla Ciebie u003ca href=u0022//social.techjunkie.com/fix-instagram-zooming-in/u0022u003earticle hereu003c/au003e, który przedstawia różne poprawki, gdy Twój Instagram ma problem z powiększaniem. W przeciwieństwie do problemów, które omówiliśmy w artykule, niektórzy użytkownicy zgłaszali problemy z powiększaniem postów, gdy nie powinno ich być.u003cbru003eu003cbru003eMożesz spróbować zaktualizować aplikację, wyczyścić pamięć podręczną lub pobawić się ustawieniami w aplikacji, aby poprawić problemy.

Publikowanie świetnych treści

Dla niektórych cały problem 4:5 na Instagramie może wydawać się trywialny, ale niektórzy korzystają z tej platformy mediów społecznościowych, aby zarabiać pieniądze. Jakość treści jest tutaj kluczowa, a małe rzeczy, takie jak umieszczenie zdjęcia dokładnie tak, jak zamierzałeś, robią ogromną różnicę.

Czy znasz inne sposoby zmiany rozmiaru wysokich zdjęć, aby pasowały do ​​proporcji 4:5 na Instagramie? Podziel się swoimi przemyśleniami i pomysłami w sekcji komentarzy poniżej.