Jak przesyłać strumieniowo Plex do telewizora Samsung Smart TV

Jeśli chodzi o oglądanie ulubionych programów i filmów w domu, podjęcie decyzji o wyborze urządzenia do przesyłania strumieniowego może być trudne. Od całej linii urządzeń do przesyłania strumieniowego Roku po Chromecasta Google i Apple TV, nie brakuje pudełek i patyczków do przesyłania strumieniowego, które podłącza się z tyłu telewizora i zapewniają godziny strumieniowego przesyłania rozrywki przez Internet.

Jak przesyłać strumieniowo Plex do telewizora Samsung Smart TV

Oczywiście zamiast kupować zupełnie nowy dekoder do przesyłania strumieniowego, jeśli kupiłeś telewizor w ciągu ostatnich kilku lat, prawdopodobnie będziesz mógł przesyłać strumieniowo wszystkie swoje ulubione opcje bezpośrednio z pilota telewizora . Netflix, Hulu i Amazon Prime są dostępne w większości telewizorów produkowanych obecnie, ale opcje rozrywki na tym się nie kończą. Jeśli chcesz rozszerzyć swoje opcje przesyłania strumieniowego wideo i chcesz włożyć trochę pracy, możesz naprawdę odblokować fantastyczne opcje przesyłania strumieniowego wideo.

Jeśli chcesz przesyłać strumieniowo Plex do telewizora Samsung Smart TV, masz szczęście. Nowsze telewizory Samsung mogą obsługiwać tę platformę, co ułatwia strumieniowe przesyłanie ulubionych filmów i programów w sieci domowej. Rzućmy okiem na streaming na Plex.

Co to jest Pleks?

Plex rozpoczął swoje życie jako spin-off, program o zamkniętym kodzie źródłowym, który niemal pod każdym względem rywalizuje z Kodi, zaprojektowany do przesyłania strumieniowego multimediów w sieci domowej lub do komputerów w Internecie na całym świecie. Zarówno Kodi, jak i Plex to doskonałe sposoby na konsumpcję i przesyłanie strumieniowe multimediów, a każdy z nich ma swoje zalety.

Jeśli chcesz używać Kodi do instalowania dodatków i kompilacji w celu przesyłania strumieniowego treści z całego świata, Plex nie zrobi ci wiele dobrego. Ale jeśli zbudowałeś silną kolekcję multimediów cyfrowych we własnej bibliotece, możesz rozważyć użycie Plex do przesyłania strumieniowego do swojej litanii urządzeń, w tym do Fire Stick.

Plex to dość prosty program, który umożliwia strumieniowe przesyłanie treści hostowanych lokalnie do dowolnego urządzenia obsługującego Plex. Chociaż będziesz musiał samodzielnie uruchomić serwer i zarządzać nim, warto z niego skorzystać, jeśli chcesz włożyć w to pracę (lub jeśli masz znajomego, który zbuduje dla ciebie serwer).

Instalowanie aplikacji Plex na telewizorze Samsung Smart TV

Jeśli Twój telewizor Samsung pochodzi z 2016 r. lub nowszy i korzysta z Tizen, masz szczęście - wszystkie telewizory oparte na Tizen mogą obsługiwać Plex, zgodnie z własną stroną pomocy Plex. W starszych telewizorach Samsung korzysta z aplikacji Smart Hub do pobierania aplikacji, a niektóre modele obsługują Plex przy użyciu tej metody. Musisz jednak sprawdzić tę stronę w witrynie Samsung, aby upewnić się, że Twój telewizor z obsługą Smart Hub obsługuje Plex.

Jeśli masz kompatybilny telewizor, dodaj aplikację za pomocą Samsung Smart Hub lub, w nowszych modelach, Samsung App Store.

  1. Upewnij się, że telewizor ma połączenie z Internetem.
  2. Otwórz Samsung Smart Hub lub Samsung App Store, w zależności od modelu, i zaloguj się, jeśli to konieczne.
  3. Wybierz zalecane aplikacje z ekranu głównego i przeglądaj lub wyszukaj Plex.
  4. Wybierz opcję Zainstaluj na ekranie aplikacji Plex i pozwól telewizorowi zainstalować aplikację.
  5. Wybierz Plex z listy aplikacji, aby otworzyć.
  6. Zaloguj się do Plex przy użyciu tych samych poświadczeń, których używasz na swoim Plex Media Server.

Po zalogowaniu się do Plex aplikacja powinna rozpocząć wypełnianie bibliotek i multimediów z Plex Media Server, jeśli jest uruchomiony. Oczywiście musisz mieć włączony i dostępny serwer Plex Media Server, aby móc korzystać z aplikacji Plex na inteligentnym telewizorze Samsung. Po zapełnieniu aplikacji powinno być możliwe bezproblemowe przesyłanie strumieniowe multimediów między serwerem a telewizorem.

Rozwiązywanie problemów z Plex na inteligentnym telewizorze Samsung

Miałem kilka problemów z konfiguracją, których rozwiązanie zajęło mi kilka godzin. Najpierw aplikacja otworzy się, a następnie natychmiast zamknie. Po drugie, aplikacja otworzy się, ale nie połączy się z Plex Media Server. Oba udało mi się rozgryźć z niewielką pomocą sieci.

Otwieranie i zamykanie aplikacji Plex na telewizorze Samsung Smart TV

Ten problem trwał najdłużej. Przeprowadziłem aktualizację oprogramowania na telewizorze, aby uzyskać najnowszą wersję Samsung Smart Hub. Miałem dobre połączenie Wi-Fi z siecią, w której jest włączony Plex Media Server i wszystko wyglądało dobrze. Aplikacja zainstalowała się bez problemu i pojawiła się na liście aplikacji. Jednak za każdym razem, gdy go otwierałem, aplikacja otwierała się na ekranie plusa, a następnie ponownie się zamykała. Musiałem przywrócić ustawienia fabryczne w moim telewizorze, aby to zadziałało.

  1. Włącz telewizor i użyj pilota.
  2. Przejdź do ustawień, pomocy technicznej, samodiagnozy i resetowania.
  3. Potwierdź reset.

Resetowanie i ponowne uruchamianie zajmuje kilka minut, ale po zakończeniu aplikacja Plex działała idealnie. Dopóki i tak nie spróbowałem się połączyć.

Aplikacja Plex Samsung Smart TV nie łączy się z Plex Media Server

Gdy aplikacja Plex otworzy się i pozostanie w ten sposób, chciałem jak najszybciej zacząć działać. Więc brak możliwości podłączenia aplikacji do sieci był co najmniej denerwujący. Miałem prawidłowe ustawienia IP, routera i DNS, Plex Media Server był online, sieć była dobra, telewizor miał połączenie z Internetem, Netflix działał dobrze, ale Plex nie mógł się połączyć.

//support.plex.tv/articles/206225077-jak-używać-bezpiecznych-połączeń-serwerowych/

Dzięki internetowi dowiedziałem się, że bezpieczne połączenie w ustawieniach Plexa zakłóca działanie aplikacji. Wyłączenie umożliwiło prawidłowe działanie aplikacji. Przejdź do Ustawienia i Ustawienia sieciowe w Plex i wyłącz Bezpieczne połączenie. Voila, to działa!

Często Zadawane Pytania

Czy mogę przesyłać Plex na mój telewizor Samsung?

Tak. Jeśli masz model Samsunga, który nie obsługuje Plex, możesz użyć urządzenia z Androidem do przesyłania treści na telewizor. Aby to zrobić, potrzebujesz Chromecasta, w zależności od tego, czy Twój obecny model ma funkcje przesyłania. u003cbru003eu003cbru003ePo skonfigurowaniu otwórz zawartość i dotknij ikony Cast. Wybierz urządzenie Chromecast lub telewizor Smart TV, a pokaz rozpocznie się automatycznie.