Jak zatrzymać otwieranie aplikacji podczas uruchamiania na komputerze Mac?

Jedną z rzeczy, które ludzie chcą wiedzieć, jeśli chodzi o komputery Mac, jest zapobieganie otwieraniu aplikacji podczas uruchamiania. Te programy startowe nazywane są elementami logowania. Gdy system zostanie kupiony jako nowy, skonfigurowanych zostanie tylko kilka elementów logowania. Ten scenariusz zmienia się w miarę instalowania nowych aplikacji i programów. Większość instalowanego oprogramowania uruchamia się automatycznie, aby upewnić się, że jest gotowe do użycia. Problem polega na tym, że im więcej programów dodasz, tym więcej zasobów zabierają i tym wolniej komputer się uruchamia.

Jak zatrzymać otwieranie aplikacji podczas uruchamiania na komputerze Mac?

Dodatkowo, jeśli chcesz używać tego programu tylko od czasu do czasu, po co siedzieć tam i nic nie robić i pochłaniać zasoby?

Jak usunąć elementy startowe z komputera Mac?

Sprawdzanie, które aplikacje uruchamiają się automatycznie, to pestka. Gdy już wiesz, jakie programy uruchamiają się w systemie, możesz usunąć wybrane wpisy, których nie chcesz.

 1. Wybierz “Menu jabłkowe”, następnie "Preferencje systemu."

 2. Wybierać „Użytkownicy i grupy”.

 3. Kliknij na „Pozycje logowania” zakładka w górnej środkowej.

 4. Lista włączonych aplikacji pojawi się w środkowym okienku.

 5. Opcjonalnie: dodaj znacznik wyboru do "Ukrywać" pole obok dowolnego wpisu, aby uruchomić go w tle podczas uruchamiania.

 6. Zaznacz aplikację w „Pozycje logowania” lista.

 7. Wybierz “-” (symbol minusa) pod środkowym okienkiem, aby usunąć aplikację z uruchamiania.

 8. Powtarzać „Krok 7” dla wszystkich nieistotnych aplikacji.

Rzeczywiście, nie będziesz chciał wyłączać wszystkich elementów logowania, ponieważ niektóre z nich są niezbędne. Najlepiej jest mieć na swoim miejscu wszelkie aplikacje zabezpieczające, aplikacje VPN i często używane aplikacje innych firm. Te, których używasz tylko okazjonalnie lub z przyjemnością czekasz kilka sekund na załadowanie, możesz bezpiecznie wyłączyć. Mac OS ukrywa również najważniejsze elementy, dzięki czemu nie można ich przypadkowo usunąć ani wyłączyć.

Identyfikowanie aplikacji na Macu, których nie rozpoznajesz na liście logowania

Aby zidentyfikować aplikację, której nie rozpoznajesz, wykonaj następujące czynności:

 1. Wybierz nieznaną aplikację z listy logowania.

 2. Zaznacz element, stukając dwoma palcami, a następnie wybierz „Pokaż w Finderze”. Ta akcja wyświetla lokalizację zainstalowanej aplikacji i pozwala ją zidentyfikować.

 3. W „Finderze” stuknij dwoma palcami w daną rzecz, a następnie wybierz „Szybkie spojrzenie”.

 4. Zobaczysz wyskakujące okienko z wersją, rozmiarem i datą ostatniej modyfikacji.

 5. Jeśli potrzebujesz więcej informacji o pliku, wybierz „Pobierz informacje”.

 6. Teraz zobaczysz wszystkie atrybuty pliku, takie jak typ pliku, rozmiar, data utworzenia, ostatnie otwarcie i inne.

Używanie Docka do usuwania elementów logowania z uruchamiania na Macu

Możesz także użyć „Docka”, jeśli wiesz, co uruchamia się automatycznie podczas logowania.

 1. Kliknij dwoma palcami element „Dock” i wybierz „Opcje”.

 2. Kliknij „Otwórz przy logowaniu” aby to odznaczyć.

W razie potrzeby możesz wykonać powyższe kroki dla kilku elementów „Dock”.

Element wyłączony w Docku nadal ładuje się podczas logowania

Jeśli wyłączysz uruchamianie elementu w „Docku”, ale nadal jest on wyświetlany, oznacza to, że komputer Mac jest skonfigurowany do przywracania wszystkich otwartych aplikacji podczas uruchamiania lub ponownego uruchamiania. Aby wyczyścić funkcję wznawiania, wykonaj następujące czynności:

 1. Kliknij na “Menu Jabłkowe”, następnie wybierz „Uruchom ponownie” lub "Zamknięcie…" z listy opcji.

 2. Upewnij się, że „Ponownie otwieraj okna po ponownym zalogowaniu się” nie jest zaznaczone, a następnie kliknij przycisk „Uruchom ponownie” lub „Zamknij”, aby aktywować proces.

Opcję wznawiania można łatwo przeoczyć podczas ponownego uruchamiania lub wyłączania komputera Mac, ale jest to wygodna funkcja, gdy trzeba ponownie uruchomić lub wrócić później, aby kontynuować aktywność. Jednak ta opcja chętnie uruchamia wszelkie otwarte aplikacje po ponownym uruchomieniu, czego nie chcesz, jeśli jedna z nich wymaga wyłączenia podczas logowania.

Dodawanie aplikacji do uruchamiania na komputerze Mac

Chociaż prawdopodobnie będzie kilka aplikacji, które chcesz zatrzymać automatycznie, mogą istnieć inne, które chcesz uruchomić automatycznie. Masz możliwość ustawienia go jako elementu logowania podczas instalacji, ale może się zdarzyć, że zmienisz zdanie.

Na przykład, gdy chcesz zainstalować program VPN na komputerze Mac, możesz zapomnieć ustawić go tak, aby uruchamiał się automatycznie, co jest sprzeczne z celem. Oto jak ustawić automatyczne otwieranie aplikacji.

 1. Wybierz “Menu Jabłkowe” następnie "Preferencje systemu."

 2. Wybierać „Użytkownicy i grupy”.

 3. Kliknij na „Pozycje logowania” zakładka w górnej środkowej.

 4. Wybierz “+” ikonę pod środkowym panelem, aby dodać pozycję „Login Items” (uruchamianie).

 5. Wybierz aplikację z wyświetlonej listy, a następnie kliknij przycisk „Dodaj”.

Teraz, po ponownym uruchomieniu lub włączeniu komputera Mac, aplikacja uruchamia się automatycznie, jeśli aktywowałeś ją na ekranie "Elementy logowania" lub nie uruchamia się przy logowaniu, jeśli odznaczysz ją w "Docku" lub użyjesz "-" na ekranie „Elementy logowania”. Masz również aplikacje z aktywowanym „Ukryj”, które teraz działają w tle, zamiast zajmować cenne miejsce na ekranie. Mamy nadzieję, że przyspieszy to proces uruchamiania i sprawi, że wszystko będzie działać szybciej. Jeśli nic więcej, usuwa zadanie zamykania wielu nieużywanych programów lub wybierania opcji, gdy aplikacja wyskakuje po zalogowaniu.

Nowsze komputery Mac są dość szybkie w uruchomieniu i łatwe w zarządzaniu. Jednak im więcej programów zainstalujesz na komputerze Mac; im wolniejsze staje się działanie. Miej oko na to, co ładuje się automatycznie, a co nie, aby upewnić się, że nie musisz czekać podczas uruchamiania maszyny.