Jak wziąć ślub w Stardew Valley?

Dolina Stardew jest pełna fascynujących funkcji, a jedną z najbardziej ekscytujących jest małżeństwo. Jest dostępny od razu po rozpoczęciu gry, a nawet w pierwszym roku pobytu w Pelican Town możesz wziąć ślub. Istnieje również wielu małżonków do wyboru, a związanie się zapewnia pewne znaczące korzyści.

Jak wziąć ślub w Stardew Valley?

Co musisz zrobić, aby wziąć ślub w Stardew Valley?

Proces nie jest zbyt skomplikowany, ale wymaga kilku osiągnięć, przedmiotów i pieniędzy. Zobaczmy, co dokładnie musisz zrobić, aby zawiązać węzeł w Stardew Valley.

Jak wziąć ślub w trybie współpracy w Stardew Valley?

Stardew Valley pozwala poślubić przyjaciół i innych graczy w trybie kooperacji.

 1. Idź do Travelling Cart w pobliżu stawu w Cindersap Forest między szóstą a ósmą wieczorem. Znajdziesz go tam w piątki i soboty.

 2. Kliknij Koszyk i kup przepis na obrączkę za 1000 sztuk złota.

 3. Stwórz swoją obrączkę za pomocą pryzmatycznego odłamka i pięciu sztabek irydu.

 4. Po stworzeniu obrączki znajdź przyjaciela lub gracza, którego chcesz poślubić.

 5. Wybierz obrączkę z ekwipunku i kliknij prawym przyciskiem myszy drugiego użytkownika.

 6. Naciśnij „Tak” w następnym oknie, aby potwierdzić swoją propozycję.

 7. Poczekaj, aż inny gracz zaakceptuje Twoją ofertę. Otrzymasz wiadomość, że inny użytkownik zgodził się z tobą poślubić, jeśli się powiedzie.

Zobaczmy teraz, jak możesz poślubić NPC Stardew Valley.

Do wyboru jest kilku partnerów, ale każdy wymaga zbudowania z nimi relacji. Działania na rzecz budowania relacji obejmują regularne rozmowy, prezenty urodzinowe, zadania i prezenty wręczane mniej więcej dwa razy w tygodniu. Po określonym punkcie możesz też obejrzeć z nimi film.

Wszystkie te działania przynoszą Ci serca przyjaźni z wybranym partnerem. Potrzebujesz ich 10, aby poślubić każdego NPC.

Liczba serc, które możesz zdobyć dzięki wyżej wymienionym czynnościom, jest ograniczona do ośmiu. Kiedy osiągniesz ten próg, będziesz musiał dać im bukiet, ulepszyć swoją farmę i uzyskać dostęp do basenu pływowego na plaży.

Po zdobyciu 10 serc ze swoim NPC, możesz poprosić ich o małżeństwo. Oto jak to zrobić:

 1. Idź na plażę, gdy pada deszcz i znajdź Starego Marynarza.

 2. Kup wisiorek Syrenki za 5000 sztuk złota.

 3. Idź do swojego przyszłego małżonka, wybierz wisiorek syreny i kliknij prawym przyciskiem myszy na NPC.

 4. Poproś ich, aby się z tobą ożenili, a automatycznie zaakceptują twoją propozycję małżeństwa. Ślub odbędzie się trzy dni po zawarciu umowy, a twój poziom przyjaźni z NPC wzrośnie do 14.

Jeśli twoje wspólne życie nie układa się, zawsze możesz się rozwieść. Aby złożyć wniosek o jeden, musisz udać się do burmistrza, gdzie znajdziesz małą książkę z opcją rozwodu ze współmałżonkiem.

Po złożeniu wniosku będziesz mógł odwołać swoją decyzję w ciągu jednego dnia. Jeśli go nie anulujesz, twój współmałżonek, pokój i wyjątkowy teren na świeżym powietrzu znikną następnego dnia. Twoje poziomy przyjaźni zostaną zresetowane do zera, a drugi gracz będzie zawierał „ex” pod swoim imieniem.

Gdybyś miał dzieci, pozostałyby one w gospodarstwie po rozwiązaniu małżeństwa.

Zanim zdecydujesz się na rozwód, dobrze przemyśl swoją decyzję. Spowoduje to, że twój były wróci do swojego poprzedniego miejsca zamieszkania i będzie miał z tobą negatywne interakcje, przypominając sobie, dlaczego twoje małżeństwo się nie powiodło. Nie przyjmą również twoich prezentów, co może być ogromną przeszkodą, jeśli chcesz się z nimi ponownie ożenić.

Dobrą wiadomością jest to, że możesz odwiedzić Chatkę Wiedźmy i wymazać wspomnienia swojego byłego za 30 000 złota. W rezultacie twój były małżonek nie będzie pamiętał twojego poprzedniego małżeństwa, co umożliwi ci randkowanie i ponowne małżeństwo. Możesz także zmienić swoje dzieci z poprzedniego małżeństwa w gołębie za pomocą pryzmatycznego odłamka. Trwale usuwa je z gry, ale możesz mieć inne dzieci z innymi partnerami.

Jak wziąć ślub z Abigail w Stardew Valley?

Abigail jest jednym z NPC, którego możesz poślubić w grze. Nie jest tak łatwa do zdobycia jak Sebastian, ale nadal jest o wiele prostsza niż większość innych postaci. Jak wcześniej wspomniano, będziesz musiał użyć pewnych prezentów, aby odblokować opcję małżeństwa i oświadczyć się NPC. Abigail lubi następujące przedmioty:

 • Ametyst

 • Pikantny Węgorz

 • Dynia

 • Rozdymka tygrysia

 • Ciasto czekoladowe

 • szewc jeżynowy

 • Pudding bananowy

Innym prezentem, który lubi, jest kwarc. Na szczęście łatwo go znaleźć, co znacznie ułatwia budowanie relacji z Abigail. Możesz pozyskać pierwiastek poprzez recykling śmieci, przeszukiwanie pojemników na śmieci i wydobycie.

Gdy już dotrzesz do ośmiu serc przyjaźni, podaruj jej bukiet, wisiorek syreny i oświadcz się jej.

Jak wziąć ślub z Haley w Stardew Valley?

Podobnie jak Abigail, nie powinieneś mieć trudności z budowaniem relacji z Haley. Jednak najpierw powinieneś uzyskać dostęp do pustyni Calico. W przeciwnym razie może to być dość uciążliwe. Jej ulubione prezenty to między innymi:

 • Kokosy

 • Słoneczniki

 • Sałatka owocowa

 • różowy tort

Oprócz tych przedmiotów powinieneś także odłożyć na bok każdy żonkil, który znajdziesz dla Haley. Może przyspieszyć twoje postępy i pomóc ci szybciej zdobyć osiem serc relacji.

Możesz także przyspieszyć proces tworzenia relacji po naprawieniu autobusu i dotarciu na pustynię Calico. W okolicy można znaleźć jeden z jej ulubionych prezentów – kokosy. Gdy masz do ośmiu serc, użyj tego samego procesu propozycji, jak w przypadku każdego innego NPC.

Jak wziąć ślub zimą w Stardew Valley?

Zimą w Stardew Valley można wziąć ślub tak samo, jak w inne pory roku. Ponieważ jednak w mieście nie pada o tej porze roku, nie będzie można kupić wisiorka Syrenki. Dlatego będziesz musiał go kupić w innym czasie.

Inną opcją jest użycie Totemu Deszczowego. To wytworzony przedmiot, który zaprasza deszcz na następny dzień i jest wykonany z jednego drewna liściastego, jednego oleju truflowego i pięciu smoły sosnowej. Możesz odblokować przepis na przedmiot, gdy osiągniesz dziewiąty poziom Zbierania (jeden poziom od progu). Pamiętaj, że aby zdobyć przedmiot, będziesz potrzebować dużego doświadczenia w zbieractwie, jeśli planujesz iść tą drogą.

Najłatwiejszym sposobem na podniesienie poziomu umiejętności Żerowania jest ścinanie drzew toporem. Każde drzewo daje ci 12 punktów doświadczenia, a usunięcie ściętych pniaków daje ci jeszcze jeden punkt.

Inną skuteczną metodą jest podnoszenie zebranych przedmiotów z ziemi, co daje siedem PD. Ponadto usunięcie dużych kłód i dużych pniaków daje aż 25 punktów doświadczenia. Jednak do tego będziesz potrzebować Steel Axe i Copper Axe.

Jeśli nie lubisz Żerowania, możesz spróbować szczęścia, przeszukując pomieszczenia ze skarbami w Jaskiniach Czaszek. Czasami pojawiają się od jednego do trzech Totemów Deszczu.

Po zdobyciu Rain Totem możesz teraz użyć go do przywołania deszczu. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać przedmiot w ekwipunku i kliknąć prawym przyciskiem myszy bezpośrednio na swojej postaci. Spowoduje deszcz, dzięki czemu zimą kupisz wisiorek Syrenki.

Pamiętaj, że Totem nie zmieni pogody pierwszego dnia sezonu lub festiwalu. Jeśli użyjesz go zimą, gdy pada śnieg, doprowadzi to do jednoczesnego śniegu i deszczu. Ponadto przedmiot może wywołać burzę, jeśli aktywujesz go w burzliwy dzień.

Dodatkowe często zadawane pytania

Czy małżeństwo w Stardew Valley jest korzystne?

Nie ma powodu, dla którego powinieneś unikać małżeństwa w grze. Wręcz przeciwnie, twojemu małżeństwu towarzyszy kilka korzyści.

Po ślubie w Stardew Valley twój małżonek przeprowadzi się na twoją farmę i przyjmie nowy harmonogram. Przejmą również obszar nad twoim pudełkiem wysyłkowym, gdzie będą oddawać się swoim hobby przed ślubem. Dodatkowo przerobią jeden z pokoi w Twoim domu zgodnie z własnymi upodobaniami.

Posiadanie współmałżonka może znacznie ułatwić Ci życie w Stardew Valley. Istnieje duża szansa, że ​​wykonają niektóre z twoich obowiązków, takie jak naprawa ogrodzeń, karmienie zwierząt gospodarskich i podlewanie upraw. Dodatkowo mogą dać ci jedzenie i kilka innych przedmiotów.

Jak szybko wziąć ślub w Stardew Valley?

Nie ma sposobu, aby pominąć budowanie relacji z NPC, aby szybciej się z nimi ożenić. Jednak niektóre postacie mogą być dostępne do małżeństwa wcześniej niż inne. NPC, który pozwala na najszybsze zawarcie małżeństwa, to Maru. Po rozpoczęciu gry możesz poślubić ją 13 lata, trzy dni po jej urodzinach.

Większość twojej pracy sprowadza się do rozmowy z nią i dawania jej ulubionych prezentów. Masz wiele dostępnych opcji:

• Paczka baterii

• Kalafior

• serowy kalafior

• Sztabka złota

• Diament

• batonik irydowy

• papryki paprykowe

• Przysmak Górnika

• Bar radioaktywny

• Truskawka

• Ciasto rabarbarowe

Rozmawiaj z nią jak najwięcej i przynoś regularne prezenty przed Tańcem Kwiatów. Ten festiwal odbywa się 24. każdej wiosny i daje ci wiele punktów ze swoim partnerem tanecznym. Dlatego koniecznie wybierz Maru.

Kiedy Kwiatowy Taniec dobiegnie końca, nadal oferuj jej prezenty i rozmawiaj. Te działania szybko doprowadzą cię do ośmiu serc i pozwolą ci kupić dla niej bukiet. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, powinieneś zrobić wystarczająco duży postęp przed 13-tym latem, aby dać jej Wisiorek Syrenki i poprosić ją o rękę.

Kto jest najlepszą postacią do poślubienia w Stardew Valley?

Większość ludzi uważa Penny za najlepszą postać do małżeństwa w Stardew Valley. Może wydawać się, że nie jest zbyt duża i może wyglądać zbyt poważnie lub skupiona na pracy, ale ma złote serce. Pomaga także dzieciom z Pelican Town w edukacji, czyniąc ją bardzo szlachetną i chętną do pomocy.

Penny można znaleźć w pobliżu muzeum, ucząc miejscowe dzieci. Ewentualnie spędza dużo czasu siedząc na ławce na rynku. Lubi różne przedmioty, ale jej ulubione prezenty, w tym Melon i Diamond, są drogie.

To powiedziawszy, jednym z jej ulubionych produktów jest Roots Platter, który można łatwo przygotować z Winter Root i Cave Carrot w pierwszym roku życia. Gdy ją poślubisz, dostarczy ci ona mnóstwo cennych prezentów, w tym geody z minerałami, artefaktami, rudami, podstawowymi zasobami i mieszanymi nasionami. Ogólnie rzecz biorąc, jest wspaniałym, zrównoważonym partnerem małżeńskim.

Wielu graczy lubi też poślubić Haley. Jej wygląd zewnętrzny może wydawać się zimny, ale kilku użytkowników lubi postacie z warstwami, a Haley ma ich kilka.

Haley pozostawia niejasne wrażenie, gdy po raz pierwszy docierasz do Doliny, wyglądając na niezainteresowaną, ale bardzo uprzejmą. Jednak w miarę interakcji z nią więcej poznajesz jej zabawną i życzliwą stronę.

Penny i Haley znajdują się na szczycie listy pożądanych małżonków większości ludzi, ale innym często pojawiającym się imieniem jest Sam. Jest dla ciebie miły od momentu rozpoczęcia gry i oferuje doskonałe prezenty jako mąż, w tym Kryształy Ziemi i Geody. Lubi Joję Colę, którą można zdobyć łowiąc ryby, przetrząsając śmieci lub z automatów.

Czas się zanurzyć

Stardew Valley ma wiele okazji do nowych przygód, które sprawią, że twoja krew zacznie krążyć. Ale pozwala również na osiedlenie się z bratnią duszą. Niezależnie od tego, czy chcesz poślubić innego gracza, czy NPC, oznacza to, że nie będziesz już sam w swoim domu. Będziesz mieć osobę chętną do podjęcia pewnych obowiązków, przyniesienia ci jedzenia i zainwestowania w twoje szczęście.

Ile razy byłeś żonaty w Stardew Valley? Kto jest twoim ulubionym NPC do poślubienia? Jak długo trwało twoje najdłuższe małżeństwo? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.