Bootstrapper klienta Steam ciągle się zawiesza – co robić

Steam to niesamowita platforma, która znacznie ułatwia zarządzanie dużymi bibliotekami gier. Chociaż jego dominacja jest teraz kwestionowana przez takie osoby jak Epic, na razie nadal jest królem wzgórza. Nie jest to jednak pozbawione problemów, ponieważ każdy, kto używał go przez dłuższy czas, będzie mógł ci powiedzieć. W tym samouczku omówimy jeden z najczęstszych błędów, uruchamiający awarię Steam.

Bootstrapper klienta Steam ciągle się zawiesza – co robić

Program ładujący to proces oprogramowania, który uruchamia sekwencję autodiagnostyki i przygotowuje drogę do załadowania programu. W przypadku Steam, program ładujący sprawdza zasoby komputera, aby upewnić się, że są one wystarczające, sprawdza pliki Steam niezbędne do załadowania.

Po zakończeniu tych wstępnych kontroli program ładujący sprawdzi serwery Steam pod kątem aktualizacji, pobierze wszelkie aktualizacje i zainstaluje je. Następnie przekaże proces do programu ładującego, gdy sprawdzi, czy wszystko jest gotowe.

Gdy Steam zawiesza program startowy, zwykle jest to spowodowane uszkodzeniem oprogramowania lub uszkodzeniem plików. Program ładujący nie może znaleźć zasobu, którego potrzebuje do jednego ze swoich sprawdzeń lub zasób, którego potrzebuje, nie jest tym, czego oczekuje i nie wie, co dalej, więc ulega awarii. Istnieje wiele przyczyn awarii, a to tylko dwa z najczęstszych.

Steam ciągle się zawiesza bootstraper

Więc to są najczęstsze powody, dla których Steam zawiesza bootstraper, teraz co możemy z tym zrobić? Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby rozwiązać problemy, a ja uporządkuję je pod względem szybkości i łatwości użytkowania.

Zrestartuj swój komputer

Ponowne uruchomienie może naprawić prawie wszystko. Jeśli program ładujący Steam nie może znaleźć pliku lub znajdzie plik w pamięci, który jest uszkodzony lub częściowo nadpisany, ponowne uruchomienie go naprawi. Jeśli nie mógł połączyć się z serwerem Steam, aby sprawdzić aktualizacje lub odczytać potrzebne pliki, ponowne uruchomienie może ponownie załadować te pliki do pamięci.

Jeśli Steam zawiesza program startowy po ponownym uruchomieniu, wypróbuj jedną lub wszystkie z tych poprawek.

Wyłącz VPN

Jeśli używasz VPN, a powinieneś, może to uniemożliwić inicjatorowi dotarcie do serwerów Steam w celu sprawdzenia aktualizacji. Wyłączenie na chwilę sieci VPN, aby umożliwić jej połączenie, może umożliwić normalne ładowanie Steam. Możesz później ponownie włączyć VPN, a Steam pozostanie połączony.

Uruchom jako administrator

Jeśli Steam z powodzeniem działał wcześniej na twoim komputerze, jest mało prawdopodobne, że będziesz musiał to zrobić, ale jeśli właśnie ponownie zainstalowałeś system Windows lub próbujesz Steam na nowym komputerze lub dysku twardym, upewnij się, że używasz go jako administrator .

  1. Kliknij prawym przyciskiem skrót Steam i wybierz Właściwości.
  2. Wybierz kartę Zgodność i zaznacz pole obok Uruchom ten program jako administrator.
  3. Wybierz OK i ponownie przetestuj Steam.

Dodaj Steam jako wyjątek

Jest to również bardziej istotne, jeśli właśnie ponownie zainstalowałeś system Windows lub zainstalowałeś Steam na nowym dysku lub komputerze. Musisz dodać Steam jako wyjątek w Windows Defender lub antywirusie i do zapory. Jeśli program ładujący jest blokowany przez oprogramowanie zabezpieczające, nie zawsze zostaniesz ostrzeżony i po prostu ulegnie awarii.

Oprogramowanie zabezpieczające powinno mieć funkcję, która umożliwia dodawanie programów jako wyjątków. Wybierz plik Steam.exe jako wyjątek dla skanera złośliwego oprogramowania, programu antywirusowego i zapory.

Dezaktywuj swój program antywirusowy

Jeśli dodanie Steam jako wyjątku nie działa, spróbuj wyłączyć program antywirusowy podczas testowania. Zwykle będziesz mieć możliwość wyłączenia lub wysłania go do trybu cichego na określony czas. Ustaw to tak, aby móc przetestować Steam, zagrać w grę, aby zweryfikować i przejść stamtąd. Nawet jeśli dodasz Steam jako wyjątek, Twój program antywirusowy może nie lubić czegoś, co robi.

Dezaktywuj swój program zabezpieczający, otwórz Steam, pozwól mu się załadować i stamtąd. Jeśli Steam działa, wiesz, że to Twój program antywirusowy powoduje problem i możesz rozwiązać ten problem z programistą.

Usuń localconfig.vdf

Wiadomo, że plik localconfig.vdf powoduje niestabilność, gdy jest zbyt duży. Usunięcie go może zatrzymać awarię programu startującego Steam. Usunięcie go nie zaszkodzi Steamowi, ale może oznaczać, że będziesz musiał ponownie ustawić niektóre preferencje. Znajdziesz plik w SteamuserdataNAMEFILEconfig. Tam, gdzie widzisz NAMEFILE, możesz zobaczyć swoją nazwę użytkownika lub losową liczbę. Tak czy inaczej, otwórz folder, znajdź localconfig.vdf i usuń go.

Zainstaluj ponownie Steam

Jeśli nic innego nie zadziałało, ponowna instalacja Steam jest ostatnią opcją. Nie stracisz swoich gier ani nie będziesz musiał ich ponownie instalować. Możesz użyć wbudowanych narzędzi, aby powiązać swoją nową wersję Steam z istniejącą biblioteką gier, pod warunkiem, że nie chcesz usuwać plików gier.

Usuń Steam, wybierz, aby zachować pliki gry, pobierz nową kopię Steam i zainstaluj ją. Zaloguj się i połącz go z biblioteką gier, jeśli nie odbierze go automatycznie.