Jak zatrzymać Spotify przed otwieraniem podczas uruchamiania?

Domyślnie Spotify uruchamia się przy każdym uruchomieniu lub ponownym uruchomieniu urządzenia. Nie ma znaczenia, czy korzystasz z systemu Mac czy Windows. Chociaż opcja ta jest korzystna dla niektórych osób, nie jest korzystna dla innych, takich jak użytkownicy systemów low-end, osoby, które rzadko z niej korzystają, a nawet gdy zachodzi potrzeba zachowania zasobów do innych zadań.

Jak zatrzymać Spotify przed otwieraniem podczas uruchamiania?

Mac jest znacznie lepszy niż Windows w zapobieganiu dodawaniu się programów do funkcji uruchamiania (z powodu powiadomień użytkownika), ale nie jest trudno powstrzymać Spotify przed automatycznym uruchamianiem, bez względu na używany system operacyjny.

Jak usunąć Autostart z Spotify na komputerze Mac?

System Mac OS oferuje wiele uprawnień użytkownika, z których jedno wymaga od Spotify żądania funkcji autostartu. Kiedy po raz pierwszy instalujesz Spotify, powinieneś zobaczyć wyskakujące okienko z pytaniem, czy chcesz, aby uruchamiał się automatycznie. Jeśli udostępniasz swój komputer, a ktoś inny zaakceptował monit o autoryzację funkcji uruchamiania, nadal możesz go wyłączyć.

  1. Otwórz Spotify na komputerze Mac, a następnie wybierz strzałkę w dół w prawym górnym rogu, a następnie kliknij „Ustawienia”.

  2. Przewiń w dół menu Ustawienia i kliknij „POKAŻ USTAWIENIA ZAAWANSOWANE”. aby otworzyć więcej opcji menu.

  3. Przewiń w górę do opcji menu "Uruchamianie i zachowanie okna". Wybierać "Nie" w menu rozwijanym obok „Otwórz Spotify automatycznie…”

Przy następnym uruchomieniu komputera Mac Spotify nie powinien się załadować i nie poprosi też o ponowne uruchomienie komputera. Jeśli się zacznie, powtórz powyższe kroki. Czasami system operacyjny nie rejestruje opcji, ale nie różni się to od systemu Microsoft Windows, który często wymaga kilku restartów, aby wprowadzić zmianę. Teraz możesz otworzyć Spotify, kiedy tylko chcesz, a nie podczas uruchamiania.

Notatka: Spotify nie jest domyślnie obecny w sekcji "Elementy logowania", która jest listą startową w "Preferencje systemowe -> Użytkownicy i grupy". Musisz użyć menu Ustawienia Spotify, aby wyłączyć autostart lub to nie zadziała.

W razie potrzeby możesz dodać Spotify do listy "Elementy logowania", ale nie ma to wpływu na funkcjonalność uruchamiania. Jeśli Spotify znajduje się na liście „Elementy logowania”, ktoś inny umieścił go tam ręcznie.

Jeśli chcesz wyświetlić aplikacje startowe na komputerze Mac, przejdź do „Preferencje systemowe -> Użytkownicy i grupy” i wybierz „Pozycje logowania”.

Jak usunąć Spotify z uruchamiania w systemie Windows 10, 8, 7?

Windows 10, 8 i 7 nie pytają o pozwolenie na dodawanie aplikacji i programów do listy startowej, ale wiele programów prosi o opcję z uprzejmości. Jeśli program nie zajmuje wielu zasobów i nie spowalnia procesu uruchamiania ani nie zużywa znacznych zasobów, na ogół nie stanowi to problemu. Niektórzy wolą, aby Spotify nie uruchamiał się automatycznie podczas uruchamiania i robi to z różnych powodów.

Aby usunąć Spotify z uruchamiania w systemie Windows:

  1. Otwórz Spotify w systemie Windows, a następnie kliknij poziomy wielokropek (trzy poziome kropki) i wybierz "Edytować" w górnym menu, a następnie wybierz "Preferencje."

  2. Wybierać „Pokaż ustawienia zaawansowane” aby wyświetlić zaawansowane opcje.

  3. Przewiń w górę i wyszukaj „Uruchamianie i zachowanie okna”, a następnie wybierz menu rozwijane obok „Otwórz Spotify automatycznie…”. i wybierz "Nie."

Przy następnym uruchomieniu systemu Windows Spotify nie powinien się uruchomić. Jeśli Spotify uruchomi się (aktywne okno lub jako proces w tle wyświetlany na pasku zadań), spróbuj wykonać powyższe kroki. Podobnie jak w przypadku Maca, pomyślne wprowadzenie zmiany może wymagać kilku ponownych uruchomień.

Notatka: Po wyłączeniu automatycznego uruchamiania Spotify w systemie Windows w porównaniu z komputerem Mac ustawienia Menedżera zadań faktycznie działają, aby zatrzymać jego uruchamianie podczas uruchamiania. Dlatego możesz użyć poniższych kroków jako drugiej opcji, jeśli wolisz.

Jeśli chcesz zatrzymać automatyczne uruchamianie Spotify i mieć większą kontrolę nad tym, co uruchamia się po uruchomieniu systemu Windows, wykonaj następujące kroki.

  1. Kliknij prawym przyciskiem myszy pustą część paska zadań Windows i wybierz "Menadżer zadań" z menu podręcznego.

  2. Kliknij na "Uruchomienie" kliknij prawym przyciskiem myszy „Spotify” lub inne programy, a następnie wybierz "Włączyć" lub "Wyłączyć" do kontroli funkcjonalności uruchamiania.

  3. Powtórz dla dowolnej aplikacji, której nie chcesz automatycznie uruchamiać podczas uruchamiania systemu Windows.

Najlepiej usunąć jak najwięcej aplikacji z listy startowej. Upewnij się, że masz włączone programy antywirusowe, zapory ogniowe, aplikacje zabezpieczające i wszelkie sterowniki. Wszystko inne jest opcjonalne. Dodaj programy, jeśli chcesz, lub usuń je według własnego uznania. W zależności od tego, czy używasz dysku SSD, czy HDD, możesz zauważyć znaczną różnicę w czasie uruchamiania po usunięciu kilku z tych programów z uruchamiania, w tym Spotify!