Jak powstrzymać zmianę Arkuszy Google na czas wojskowy?

W Arkuszach Google domyślnym ustawieniem czasu jest wojskowy układ czasu. Ale jeśli wolisz standardowy format AM/PM, jak powstrzymasz Arkusze przed zmianą go na czas wojskowy?

Jak powstrzymać zmianę Arkuszy Google na czas wojskowy?

Można to zrobić na kilka sposobów. Możesz skorzystać z funkcji lub niestandardowej opcji formatowania. W tym artykule pokażemy, jak zastosować obie metody. Opowiemy Ci też więcej o niestandardowym formatowaniu liczb w Arkuszach Google.

Konwersja czasu wojskowego na czas standardowy

Jeśli w arkuszu kalkulacyjnym masz format czasu wojskowego, jak przekonwertować go na czas standardowy? Posłużmy się przykładem – jeśli masz godzinę 21:55:33 w komórce A1 i chcesz zmienić ją na format 12-godzinny, oto co robisz:

 1. Użyj komórki B1, aby wprowadzić tę formułę = tekst (A1, „GG:MM: SS AM/PM”).
 2. Wciśnij Enter.

Wynik w komórce B1 to 21:55:33.

Ale problem z tą formułą polega na tym, że działa tylko wtedy, gdy używasz jej w innej komórce. Kiedy musisz przekonwertować czas wojskowy na czas standardowy w tej samej komórce, musisz użyć narzędzi do formatowania. Jak to dokładnie działa? Wykonaj następujące kroki, aby dowiedzieć się:

 1. Otwórz arkusz kalkulacyjny w Arkuszach Google na swoim komputerze.

 2. Zaznacz wszystkie komórki, które chcesz sformatować.

 3. Teraz przejdź do paska narzędzi i wybierz „Formatuj”.

 4. Kliknij „Liczba” iz nowego menu wybierz „Więcej formatów”.

 5. Wybierz "Więcej formatów daty i godziny".

 6. W polu menu wyszukaj 12-godzinny format czasu. Jeśli go nie masz, możesz dodać własne w polu tekstowym.

 7. Wybierz „Zastosuj”.

Zatrzymaj Arkusze Google przed zmianą na czas wojskowy

Zmiana lokalizacji i strefy czasowej w Arkuszach Google

Ale oto coś, o czym powinieneś wiedzieć – domyślne ustawienia godziny i daty w Arkuszach Google są oparte na Twojej lokalizacji.

Ale możesz zmienić strefę czasową, lokalizację, a nawet język funkcji. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz arkusz kalkulacyjny Arkuszy Google na swoim komputerze.
 2. Wybierz "Plik" z paska narzędzi.
 3. Kliknij „Ustawienia arkusza kalkulacyjnego”.
 4. Wybierz „Ogólne”, a następnie „Lokalne” i „Strefa czasowa”.
 5. Wybierz „Zapisz ustawienia”.

Niestandardowe formatowanie walut w Arkuszach Google

Jeśli używasz Arkuszy Google do wprowadzania międzynarodowych ustawień czasu i daty, może być konieczne użycie różnych rodzajów walut.

Możesz dostosować waluty formatowania w Arkuszach Google, postępując zgodnie z podobną ścieżką formatowania ustawień czasu i daty. Oto, co robisz:

 1. Otwórz Arkusze Google na swoim komputerze.
 2. Wybierz wszystkie dane, które chcesz sformatować.
 3. Wybierz „Format”, a następnie „Liczba”.
 4. Z nowego menu wybierz „Więcej formatów”, a następnie „Więcej walut”.
 5. Przewiń listę, aby znaleźć potrzebny format. Jeśli nie możesz go znaleźć, możesz utworzyć niestandardowy format waluty.
 6. Wybierz „Zastosuj”.

Zmiana formatu waluty w Arkuszach Google obejmuje również zmianę kilku właściwości waluty. Możesz wybrać, ile ułamków dziesiętnych będzie pokazywanych. Wszystko, co musisz zrobić, to sprawdzić menu rozwijane i wybrać żądaną opcję.

Możesz również wybrać niestandardowe formatowanie liczb w Arkuszach Google. Jeśli masz problem z powstrzymaniem Arkuszy Google przed wymazywaniem wiodących zer we wprowadzanych liczbach, możesz rozwiązać ten problem, wybierając określoną liczbę cyfr dla każdej komórki.

Możesz także użyć opcji „Liczby”, aby zamienić liczby na tekst i wykonać pewne funkcje, które w innym przypadku nie byłyby możliwe.

Arkusze Google od zmiany do czasu wojskowego

Formatowanie liczb w Arkuszach Google

Arkusze Google to doskonałe narzędzie o wielu zastosowaniach. Ale ma również pewne ustawienia domyślne, które nie zawsze są tym, czego potrzebujesz. Podobnie jak wojskowy format czasu – często może wydawać się nieco zbyt formalny i nie każdy od razu rozpoznaje go jako odniesienie do czasu.

Standardowy format 12-godzinny to znacznie wygodniejszy sposób na pokazywanie czasu, nawet w Arkuszach Google. Teraz już wiesz, jak zapewnić prawidłowe ustawienia formatowania podczas pracy nad arkuszem kalkulacyjnym.

Czy używasz czasu wojskowego czy standardowego czasu AM/PM? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.