Jak ustawić Waze jako domyślną aplikację do map i nawigacji na Androidzie?

Kiedy ostatni raz siedziałeś za kierownicą i musiałeś się zatrzymać i rozłożyć mapę, aby zobaczyć, gdzie jest twój następny zakręt? Kto pamiętał? W dzisiejszych czasach wszyscy polegają na aplikacji nawigacyjnej, niezależnie od tego, czy spacerują, jeżdżą na rowerze, czy jeżdżą samochodem.

Jak ustawić Waze jako domyślną aplikację do map i nawigacji na Androidzie?

Jeśli chodzi o jazdę, Waze powoli przewyższa Mapy Google pod względem dokładności i ogólnej jakości interfejsu użytkownika. Jest to również produkt Google, ale jego funkcje zostały zaprojektowane tak, aby umożliwić płynną, bezproblemową jazdę. Jeśli chcesz ustawić Waze jako domyślną mapę nawigacyjną, możesz to zrobić.

Uczyń Waze swoją aplikacją nawigacyjną nr 1

Większość telefonów z Androidem ma fabrycznie zainstalowane Mapy Google. Zawsze możesz całkowicie wyłączyć aplikację, jeśli chcesz. Jeśli nie chcesz całkowicie wycofywać go, ale po prostu umieścić Waze z przodu i na środku jako domyślną aplikację, oto co musisz zrobić:

  1. Otwórz Ustawienia w telefonie.
  2. Wybierz „Aplikacje i powiadomienia”, a następnie „Aplikacje domyślne”.
  3. Stuknij w ten, który jest obecnie domyślny (np. Mapy Google).
  4. Wybierz Waze jako domyślną.

Te kroki dotyczą systemu Android w wersji 9 i nowszych. Jeśli masz system Android w wersji 7.0+, wykonaj następujące czynności:

  1. Otwórz Ustawienia na swoim telefonie z Androidem.
  2. Otwórz menu „Aplikacje i powiadomienia”.
  3. Wybierz „Zobacz wszystkie aplikacje X”.
  4. Przewiń w dół, aż znajdziesz Waze.
  5. Wybierz Waze, a następnie kliknij "Otwórz domyślnie".
  6. Wybierz „Wyczyść domyślne”, jeśli istnieją. Następnie wybierz „Otwórz obsługiwane łącza” i wybierz „Otwórz w tej aplikacji” z menu.

To wszystko, teraz Waze jest domyślną aplikacją do map lub nawigacji na telefonie z Androidem.

Ustaw Waze jako domyślną aplikację do nawigacji w Mapach na Androidzie

Co to jest Waze i jak to działa?

Jedną z najciekawszych rzeczy w Waze jest to, że możesz na nie wpłynąć. Wszystko, co musisz zrobić, to jeździć po okolicy i mieć otwartą aplikację Waze, gdy to robisz. W ten sposób udostępniasz w czasie rzeczywistym informacje dotyczące warunków ruchu i struktury drogi. Wszystkie te informacje tworzą dokładniejszą i bardziej wiarygodną bazę danych dla wszystkich użytkowników Waze. A dokładność w czasie rzeczywistym jest tym, czego najbardziej potrzebuje każdy, kto korzysta z aplikacji nawigacyjnej.

Możesz także użyć Waze, aby aktywnie informować o ruchu, a nawet informować o wypadku na drodze. Możesz zanotować pułapki policyjne, zablokowane drogi i wprowadzić dowolne informacje dotyczące warunków pogodowych. Oprogramowanie Waze gromadzi te informacje i szybko je analizuje, aby zapewnić kierowcom najbardziej optymalne trasy.

Ustaw Waze jako domyślną aplikację do nawigacji w Mapach

Możesz pomóc ulepszyć Waze

Jeśli podoba Ci się sposób działania Waze na tyle, aby stał się on Twoją domyślną mapą nawigacyjną, prawdopodobnie chcesz, aby Waze działał dla Ciebie najlepiej. Jako użytkownik Waze zachęcamy Cię do tego.

Jednym z najprostszych sposobów na ulepszenie Waze jest jeżdżenie po okolicy z aktywną aplikacją Waze na telefonie. Nie musisz nawet aktywnie z niego korzystać, wystarczy, że jest otwarty. nie musisz nic robić,

Wszystko, czego nauczy się Waze, doprowadzi do obliczenia średnich prędkości, poprawy układu dróg i poznania kierunków skrętu. Możesz czuć się skłonny do robienia konkretnych podróży za pomocą Waze, jeśli chcesz je ulepszyć, ale jest to sprzeczne z intuicją. Waze w dużym stopniu polega na Tobie, jeśli chodzi o zachowanie Twoich tras i wzorców ruchu.

Jak ustawić Waze jako domyślną aplikację do nawigacji w Mapach

Dla kogo jest Waze?

Nie wszystkie mapy nawigacyjne są sobie równe. Niektóre z nich robią wszystko, aby piesi, osoby dojeżdżające do pracy i rowerzyści byli częścią ruchu, ponieważ są, oczywiście. Ale samodzielne prowadzenie pojazdu oznacza, że ​​musisz jak najszybciej poznać swój następny zakręt. Tak więc dla kierowców Waze to najważniejsza aplikacja nawigacyjna. Twórcy lubią podkreślać, że sterowniki napędzają Waze.

Kierowcy mogą łączyć się i współpracować, aby upewnić się, że ich wrażenia z jazdy są tak dobre, jak to tylko możliwe. Wielu użytkownikom Waze podoba się to, że jest to aplikacja oparta na społeczności. To jak społeczne narzędzie nawigacyjne dla kierowców. I to jest jeden z powodów, dla których Waze obecnie nie obsługuje nawigowania po pasach dla transportu publicznego i ciężarówek.

Domyślna aplikacja do nawigacji w Mapach na Androidzie

Sprawiasz, że Waze jest lepsze

Ludzie mogą, słusznie, być wrażliwi na udostępnianie swoich danych i lokalizacji w Internecie. Ale każdy nieuchronnie to robi, w taki czy inny sposób. Prywatność coraz częściej staje się mitem. Ale dzięki Waze, udostępnianie swoich tras prowadzi do lepszych wrażeń z jazdy i ostatecznie do skrócenia czasu w korku.

Jeśli Waze jest Twoją preferowaną aplikacją nawigacyjną, teraz wiesz, jak ustawić ją jako domyślną aplikację nawigacyjną na telefonie z Androidem. Wystarczy kilka dotknięć i gotowe. Wtedy możesz dalej go ulepszać, jeśli chcesz.

Co myślisz o Waze? Czy kiedykolwiek go używałeś? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.