Jak oswoić dzika w Valheim?

Być może podczas swoich podróży po Valheim natknąłeś się na agresywne świnie lub dziki. Chociaż nie są najbardziej przyjaznymi stworzeniami, mają swoje zastosowania. Jeśli potrzebujesz jedzenia podczas wędrówki po zaświatach Wikingów, mięso z dzika jest prawdopodobnie jednym z pierwszych źródeł, jakie znajdziesz. Możesz także wykorzystać skrawki skóry, które upuszczają po zabiciu.

Jak oswoić dzika w Valheim?

Jeśli masz dość czekania, aż twoja gra odrodzi się, albo planujesz projekt, który wymaga ciągłego dostarczania skrawków skóry, oswajanie dzików może być dobrym rozwiązaniem.

Oswajanie dzików w zaświatach wikingów jest na wyciągnięcie ręki. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, czego potrzebujesz, aby oswoić dzika i jak działa proces oswajania.

Jak oswoić dzika w Valheim?

Wędruj po biomie Meadows w Valheim, a na pewno natkniesz się na dziki. Są doskonałym źródłem mięsa, zwłaszcza jeśli dopiero zaczynasz grę. Dziki upuszczają również te upragnione skrawki skóry potrzebne do wytwarzania i budowania.

Możliwe jest jednak przejrzenie lokalnych zapasów dzików. Overhunting to „rzecz” w grze i możesz znaleźć się „bez dzików”, kiedy najbardziej ich potrzebujesz. Aby mieć pewność, że masz knury zawsze wtedy, gdy ich potrzebujesz, jedną z najlepszych opcji w grze jest jak najszybsze ich oswojenie.

Niezbędne przedmioty

Zanim wyruszysz, by zwabić dzika do swojej osady w celu udomowienia, musisz najpierw mieć pod ręką kilka rzeczy:

· Drewno do paneli drewnianych

Przed rozpoczęciem projektu udomowienia knura będziesz potrzebować drewna. Na szczęście ten zasób jest stosunkowo obfity w zaświatach Wikingów. Możesz zbierać gałęzie z ziemi lub ścinać drzewa za pomocą kamiennej siekiery.

Jeśli czujesz się nieco agresywny, możesz również uderzyć młode buki, aby pozyskać drewno do tego projektu. Tylko upewnij się, że drzewo, które uderzasz, jest młode (czytaj: małe). Będziesz potrzebować siekiery, aby zebrać drewno z dorosłego drzewa.

Ile paneli będziesz potrzebować? To zależy od tego, jak proste lub skomplikowane planujesz zrobić swój kojec knura.

Na przykład prosta wersja pióra wymaga ścian 3×3. Jeśli chcesz zbudować tę prostą wersję, będziesz potrzebować dwóch kawałków drewna na każdą drewnianą ścianę. Łącznie potrzebujesz 18 kawałków drewna, aby zrobić trójstronny długopis o długości trzech kawałków z każdej strony.

· Stół warsztatowy Valheim (opcjonalnie)

Aby wyjaśnić, ty robić potrzebujesz stołu warsztatowego Valheim do tego projektu. Jeśli jednak masz już taki w swoim ekwipunku, możesz przejść do następnej pozycji na tej liście zasobów.

Jeśli nie stworzyłeś jeszcze stołu warsztatowego, nadszedł czas, aby to zrobić. Będziesz potrzebował:

  • 10x drewno (stół warsztatowy)
  • 3x drewno, 2x kamień (młotek)
  • Dodatkowe drewno do wiaty warsztatowej

Wydaje się niemądre powiedzieć, że potrzebujesz młotka do wykonania stołu warsztatowego, gdy nie masz stołu warsztatowego do wykonania młotka, prawda? Twórcy gry mają jednak rozwiązanie.

Nie potrzebujesz stołu warsztatowego, aby wykuć młotek, tylko niezbędne zasoby. Przepis jest dostępny przy pierwszym uruchomieniu gry. Stworzenie młota automatycznie odblokowuje przepis na stół warsztatowy.

Gdy już będziesz mieć młotek i wszystkie niezbędne kawałki drewna, zapoznaj się z poniższym procesem, aby rozpocząć tworzenie stołu warsztatowego:

  1. Wyposaż swój nowo wykonany młot.

  2. Kliknij młotek prawym przyciskiem myszy, aby otworzyć podmenu.

  3. Przejdź do zakładki „Crafting” i wybierz „Workbench” z lewego panelu menu.

  4. Po stworzeniu stołu warsztatowego ustaw go w preferowanej lokalizacji.

Będziesz także potrzebował zadaszenia lub wiaty na stół warsztatowy, w przeciwnym razie nie będziesz mógł z niego korzystać. Niektórzy gracze budują mały dom, w którym znajduje się stół warsztatowy wraz z podstawami przetrwania, takimi jak ognisko i łóżko. Jeśli jednak nie chcesz jeszcze zachwycać się swoim budynkiem, wystarczy prosty prowizoryczny dach z drewnianymi ścianami i dachem krytym strzechą.

· Jedzenie z dzika

Będziesz potrzebował trochę jedzenia dla dzików, które zamierzasz oswoić. Nie wymagają jednak wyszukanych posiłków. Po prostu zbierz kilka czerwonych grzybów z otoczenia i trzymaj je pod ręką. Możesz też wyhodować marchewki z nasion marchwi lub rzepy.

Te składniki nie tylko dostarczają pożywienia Twoim małym świnkom, ale także nieco uspokajają ich temperament.

Budowanie zagrody dzika

Budowanie zagrody knura nie musi być skomplikowaną sprawą – chyba że tego chcesz. Jak wspomniano wcześniej, możesz poradzić sobie z drewnianą strukturą 3 × 3 przy minimalnych zasobach, jednak w końcu będziesz musiał oddzielić dzikie i oswojone knury. Nie mogą mieszkać razem.

Możesz również zbudować kojce dla dzików z ogrodzenia z okrągłych słupów. Do wykonania każdego panelu potrzeba mniej drewna, a knury nie mogą nad nimi przeskakiwać. Pamiętaj jednak, że te ogrodzenia nie są szczególnie trwałe, a większość stworzeń może je ostatecznie zniszczyć.

Przyciąganie uwagi dzika

Przyciągnięcie uwagi dzika jest tak proste, jak podchodzenie do dzika na wolności i pogarszanie go („agrodzenie”) u ciebie. Nie musisz dużo robić. Zwykle zobaczenie swojej postaci wystarczy, aby wprawić dzika w szał.

Zwabienie dzika do zagrody

Gdy dzik zobaczy cię z daleka, nadszedł czas, aby zachować odpowiednią odległość, aby zwabić go z powrotem do obszaru zagrody lub zagrody. Prawdopodobnie odniesiesz kilka ciosów od dzika, gdy prowadzisz go z dala od dziczy, więc założenie skórzanej zbroi na ten krok jest dobrym pomysłem.

Często spoglądaj wstecz, gdy wabisz dzika, aby upewnić się, że nadal za tobą podąża. Potrzebujesz wystarczającej odległości, na której nie zostaniesz przez nią deptany na każdym kroku, ale nie na tyle, żeby przestała tobą interesować. Jeśli zdecydował, że nie jesteś wart wysiłku podążania za tobą, oddaliłeś się od niego zbyt daleko.

Istnieje kilka sposobów na zwabienie dzika do zagrody:

  • Poprowadź go do gotowego długopisu.
  • Zbuduj zagrodę wokół siebie i dzika.

Jak możesz sobie wyobrazić, budowanie zagrody wokół dzika (i ciebie) jest tylko dla najodważniejszych wojowników Valheim, ponieważ te wściekłe małe świnki będą próbowały cię pokonać podczas tego procesu. Jeśli jednak masz problemy z poprowadzeniem dzika w określonym kierunku, może to być łatwiejsza opcja. Pamiętaj tylko, aby upewnić się, że możesz przeskoczyć przez ścianę ogrodzenia lub pozostawić otwór, z którego można wyjść, gdy tylko dzik zostanie prawidłowo osadzony.

Oswajanie dzika

Droga do serca bestii wiedzie przez jej żołądek i nie inaczej jest w Valheim. Oswajanie dzika wymaga po prostu rzucenia jego ulubionego jedzenia na ziemię w jego zagrodzie. Możesz użyć czerwonych grzybów zebranych z otoczenia lub uprawianej marchewki ze swojej farmy. Każdy z nich to dobry wybór.

Knury również lubią jagody, zwłaszcza maliny i jagody. Można je zebrać odpowiednio z biomów Łąki i Szwarcwaldu.

Pełne oswojenie dzika może zająć około 20 do 25 minut, ale niektórzy gracze twierdzą, że proces oswajania trwa nieco dłużej. Twój nowy knur musi czuć się komfortowo, zanim zje Twoje smaczne ofiary i rozpocznie proces oswajania, więc najlepiej po prostu zostaw go na chwilę w spokoju.

Jeśli jednak niecierpliwisz się oswajaniem, nie powinieneś całkowicie opuszczać terenu. Proces oswajania może przejść w stazę, gdy wyładujesz lub opuścisz ogólny obszar kojców i będzie kontynuowany w miejscu, w którym został przerwany po powrocie.

Jeśli jesteś ciekawy, jak blisko dzika jest oswojenie, zawsze możesz najechać na niego kursorem, aby zobaczyć procent oswojenia.

Dodatkowe często zadawane pytania

Jak hodować knury w Valheim?

Gdy masz już kilka oswojonych knurów, czas zacząć je hodować. Możesz karmić je dowolnymi ulubionymi pokarmami, takimi jak grzyby, marchewka, jagody lub rzepa, aby zachęcić ich do miłości między parą. Kiedy zje je kilka oswojonych dzików, zobaczysz, że dziki stoją blisko siebie. Zobaczysz także różowe serca trzepoczące wokół nowej pary, wskazując, że trwa proces kojarzenia.

Pamiętaj, że przepełniony kojec nie wydaje się zachęcać do rozmnażania. Jeśli zauważysz, że twoje knury nie chcą mieć prosiąt, może nadszedł czas na większą zagrodę lub na ubój kolekcji.

Piszczący dźwięk to dźwięk sukcesu w twojej nowej wyprawie do hodowli, a obok pary pojawi się nowa świnka (oznaczona jako „świnka”). Niestety, nie możesz wchodzić w interakcje z dziećmi, dopóki nie będą dorosłe, ale automatycznie wyrosną na oswojonych dorosłych.

Gdzie mogę znaleźć dziki na wolności w Valheim?

Dziki są powszechnie spotykane w biomie Meadows. Lubią wodę i opuszczone zagrody, więc najpierw spójrz w pobliżu tych miejsc, jeśli polujesz, aby zwabić więcej dzików do swojej zagrody.

Jak dbać o zdrowie knurów w Valheim?

Dziki, jak wszystkie oswojone zwierzęta w grze, stają się głodne. Od Ciebie zależy, czy nakarmisz je preferowanym pokarmem, aby były szczęśliwe i zdrowe. Zaopatrz się w grzyby, marchew, jagody, a nawet rzepę, aby te „miłościowe” serca trzepotały.

Oswajanie dzikiej bestii

Oswajanie dzika to stosunkowo prosty proces. Odpowiednie przygotowanie się dla udomowionych zwierząt jest bardziej czasochłonne niż sprawienie, by cię pokochały. Pamiętaj tylko, że zapominanie o karmieniu ich nie tylko czyni je nieszczęśliwymi, ale może również prowadzić do głodu i śmierci. Wyrób sobie nawyk regularnego sprawdzania ich, aby zapewnić im i swoje szczęście przez cały czas gry.

Jaki jest twój ulubiony sposób na oswojenie oswojonych dzików? Czy robisz duże i gotowe, czy też uskrzydlasz i budujesz wokół nich? Opowiedz nam o tym w sekcji komentarzy poniżej.