Jak wyświetlić liczbę obserwatorów przedmiotu w serwisie eBay?

Jako kupujący możesz umieścić przedmiot z serwisu eBay na swojej „liście obserwowanych”, a sprzedawca zostanie powiadomiony, że ktoś obserwuje produkt. Ale jak oceniasz, ilu obserwujących jest jedna oferta? I dlaczego posiadanie tych informacji ma w ogóle znaczenie? W tym artykule postaram się odpowiedzieć na te pytania.

Jak wyświetlić liczbę obserwatorów przedmiotu w serwisie eBay?

Jak działa oglądanie w serwisie eBay

Osoba, która doda przedmiot do swojej listy obserwowanych, staje się obserwatorem. Ale to nie znaczy, że zamierzają licytować ten przedmiot lub nawet go natychmiast kupić.

Często obserwatorzy są również sprzedawcami na platformie i chcą śledzić oferty i ceny swoich konkurentów.

Jednak sprawdzenie, ilu obserwatorów dany przedmiot ma, może mieć również efekt psychologiczny, ponieważ może wskazać kupującym, który przedmiot jest obecnie popularny. Dlatego zarówno sprzedający, jak i kupujący mogą chcieć zobaczyć dokładną liczbę osób oglądających produkt sprzedawany w serwisie eBay.

Jak sprawdzić, ilu obserwatorów w serwisie eBay jest kupującym na komputerze?

Najpierw omówmy, jak możesz zobaczyć, ilu obserwatorów przedmiot w serwisie eBay ma z perspektywy kupującego. Na szczęście eBay sprawia, że ​​jest to prosty proces. Oto jak to działa na twoim komputerze:

 1. Przejdź do serwisu eBay za pomocą dowolnej przeglądarki i zaloguj się na swoje konto.

 2. Wybierz kategorię, w której chcesz robić zakupy, lub wyszukaj przedmiot na pasku wyszukiwania.

 3. Kliknij na przedmiot, który Cię interesuje. Przekieruje Cię na nową stronę.

 4. Zobaczysz więcej informacji o produkcie. Wśród szczegółów, takich jak liczba dostępnych pozycji; zobaczysz, ile innych osób ogląda ten przedmiot.

Na przykład, jeśli oglądasz parę butów, które Ci się podobają, tuż pod ceną możesz zobaczyć coś w stylu „10 obserwatorów”.

Ta informacja informuje o tym, ile jeszcze osób jest aktualnie zainteresowanych tym samym przedmiotem. Mogą go kupić lub po prostu są ciekawi, czy to się sprzedaje i za ile.

Jak sprawdzić, ilu obserwatorów w serwisie eBay jako kupujący na iPhonie lub w aplikacji na Androida?

Wiele osób używa telefonów lub tabletów do robienia zakupów w serwisie eBay, ponieważ może to być znacznie wygodniejsze. Wyświetlanie liczby obserwatorów produktu w serwisie eBay działa podobnie w aplikacji mobilnej.

Najpierw pobierz najnowszą wersję aplikacji mobilnej eBay na iOS lub Androida na swoje urządzenie. Następnie wykonaj następujące kroki, aby wyświetlić liczbę obserwatorów:

 1. Uruchom aplikację eBay na swoim urządzeniu i przeglądaj przedmioty.

 2. Po dotknięciu elementu, który Ci się podoba, zobaczysz więcej informacji na jego temat. Liczba obserwatorów pojawi się tuż pod ceną i opłatą za wysyłkę.

Pamiętaj, że jeśli przedmiot nie ma żadnych obserwatorów, nie wyświetli „0 obserwatorów”. Zamiast tego nie będzie żadnych informacji. W rzeczywistości większość produktów w serwisie eBay w ogóle nie ma obserwatorów.

Jak sprawdzić, ilu obserwatorów w serwisie eBay jako sprzedający na komputerze?

Wiedza o tym, ilu obserwatorów ma Twoja aukcja, jest jeszcze bardziej istotna, jeśli sprzedajesz przedmioty w serwisie eBay. Jeśli jest wielu obserwatorów i nie ma licytujących ani kupujących, może to oznaczać, że Twój przedmiot ma niewłaściwą cenę.

Liczba ta pozwala na skorygowanie ceny lub kontynuowanie bieżącej ceny, w zależności od tego, co uznasz za słuszne.

Jeśli jesteś sprzedawcą w serwisie eBay, oto jak sprawdzić, ile osób dodało Twoją aukcję do swojej listy obserwowanych:

 1. Przejdź do serwisu eBay za pomocą dowolnej przeglądarki na swoim komputerze i zaloguj się na swoje konto.

 2. Przejdź do opcji „Mój eBay” u góry ekranu.

 3. Z rozwijanego menu wybierz „Sprzedaż”.

 4. Tam zobaczysz pełne podsumowanie przedmiotów, które sprzedajesz. Każda aktywna aukcja pokaże, ilu jest obserwatorów i ilu licytujących.

Ważny: Nie możesz zobaczyć, kim są obserwatorzy. Cały proces jest całkowicie anonimowy. Uniemożliwia sprzedawcom bezpośrednie docieranie do obserwatorów.

Jak sprawdzić, ilu obserwatorów w serwisie eBay jako sprzedawca na iPhonie lub w aplikacji na Androida?

Jeśli sprzedajesz rzeczy w serwisie eBay za pomocą smartfona lub tabletu, nadal masz możliwość wyświetlenia pełnego podsumowania wyników Twoich aukcji.

Obejmuje to liczbę obserwatorów. Oto, gdzie znajdziesz te informacje w swojej aplikacji eBay:

 1. Otwórz serwis eBay na swoim telefonie i zaloguj się na swoje konto.

 2. Stuknij w Menu (trzy poziome linie w lewym górnym rogu).

 3. W sekcji „Mój eBay” wybierz „Sprzedaż”.

Aplikacja pokaże każdą aktywną ofertę, którą masz na platformie. Zobaczysz także, ilu obserwatorów ma każdy przedmiot, pod warunkiem, że tacy są.

Przekształcanie obserwatorów w kupujących

Jeśli sprzedajesz w serwisie eBay, posiadanie obserwatorów może być bardzo zachęcające. Nie zawsze przekładają się na sprzedaż, ale mogą pomóc Ci edytować ofertę i sprawdzić, czy przyciąga więcej osób. Jednak obserwatorzy odgrywają istotną rolę również ze strony kupującego.

Jeśli przeglądasz konkretną kategorię produktów, możesz być ciekawy, dlaczego na jeden przedmiot zwraca się więcej osób niż na inne.

Obserwatorzy tworzą szum wokół produktu w serwisie eBay i mogą przynieść korzyści zarówno sprzedającemu, jak i kupującemu. Sprawdzenie, ilu obserwatorów znajduje się na jednej liście, zajmuje tylko kilka łatwych kroków.

Kupujesz lub sprzedajesz w serwisie eBay? Jakie jest Twoje doświadczenie z platformą? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.