Jak wyświetlić hasła do pęku kluczy Apple?

Być może nie słyszałeś o tym, ale jeśli jesteś użytkownikiem systemu macOS lub iOS, na pewno korzystałeś z funkcji Hasła pęku kluczy. To ten, który prosi o zapamiętanie haseł za każdym razem, gdy rejestrujesz nowe konto i wypełniasz pola logowania, gdy ponownie odwiedzasz stronę internetową, na której masz zarejestrowane konto. Działa podobnie do opcji automatycznego logowania w Google Chrome, z istotną różnicą – jest to aplikacja wieloplatformowa, która synchronizuje hasła i dane logowania między urządzeniami z systemem iOS i macOS.

Jak wyświetlić hasła do pęku kluczy Apple?

W dowolnym momencie możesz zobaczyć listę swoich haseł w pęku kluczy.

Dostęp do pęku kluczy w systemie macOS

Aby uzyskać dostęp do listy haseł pęku kluczy na urządzeniu macOS, po prostu użyj Reflektor aby znaleźć aplikację i ją otworzyć. Dostęp do pęku kluczy to aplikacja, która nie tylko wyświetla listę zapisanych haseł. W rzeczywistości oferuje obszerne informacje o logowaniu. Każda pozycja na liście zawiera informacje o konkretnych logowaniach. Na przykład kolumna po lewej stronie wyświetla nazwę każdego hasła, dzięki czemu wiesz, do jakiej witryny/aplikacji jest przeznaczone. Możesz zobaczyć dodatkowe informacje dla każdego hasła, jeśli klikniesz je dwukrotnie.

Jeśli klikniesz Pokaż hasło, zostaniesz poproszony o uwierzytelnienie go, a następnie będziesz mógł go zobaczyć.

zobacz hasła pęku kluczy

Dostęp do pęku kluczy na iOS

Aby znaleźć aplikację na urządzeniu z systemem iOS, kliknij Ustawienia ikonę (koło zębate) na ekranie głównym, przejdź do Hasła i kontai dotknij Hasła do stron internetowych i aplikacji. Uwierzytelnij się za pomocą hasła lub Touch ID, a będziesz mógł zobaczyć wszystkie hasła przechowywane na urządzeniu z systemem iOS. Dotknij dowolnego elementu na liście, aby zobaczyć więcej informacji.

hasła do witryn i aplikacji

Włączanie pęku kluczy iCloud

Pęk kluczy iCloud umożliwia przechowywanie informacji na wielu urządzeniach. Obejmuje to dane logowania, a także inne dane, takie jak dane osobowe i dane karty kredytowej. Aplikacja jest wyjątkowo bezpieczna i nie przechowuje żadnych Twoich danych, chyba że wyraźnie wprowadzisz je do aplikacji. Aby włączyć aplikację pęku kluczy iCloud, przejdź do Ustawienia, uzyskiwać Apple ID, a następnie przejdź do iCloud.

Znajdować Brelok do kluczy na liście, dotknij go, a następnie przełącz odpowiedni Pęk kluczy iCloud włączać. Jeśli urządzenie wyświetli monit o podanie hasła Apple ID, zrób to. Jeśli już wcześniej skonfigurowałeś hasło pęku kluczy iCloud, zostaniesz poproszony o jego wprowadzenie. Jeśli nie, urządzenie poprosi o utworzenie takiego. Aby wyłączyć pęk kluczy, po prostu wyłącz wspomniany wcześniej suwak pęku kluczy iCloud.

Ręczne dodawanie informacji osobistych do pęku kluczy iCloud

Korzystanie z ustawień autouzupełniania w Safari to niezwykle przydatne narzędzie, które pomoże Ci szybko i bezproblemowo zalogować się do dowolnej witryny. Wszystkie dane logowania do autouzupełniania są jednak przechowywane na karcie kontaktowej. Aby to zadziałało, musisz najpierw go stworzyć, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Aby to zrobić, uruchom Ustawienia i przewijaj, aż zobaczysz Safari. Dotknij go i przejdź do Autouzupełnianie. W następnym menu wybierz Moje informacje. Zobaczysz listę kontaktów w telefonie. Znajdź swój własny Karta kontaktu i wybierz go.

Ręczne dodawanie informacji o karcie kredytowej do pęku kluczy iCloud

Wypełnienie informacji o karcie kredytowej zajmuje jeszcze więcej czasu. Za każdym razem, gdy chcesz coś kupić, będziesz musiał wprowadzić solidną ilość informacji, która składa się z liczb losowych i Twoich danych. Na szczęście urządzenia Apple oferują zapisywanie informacji o karcie kredytowej, aby zapewnić płynne zakupy. Uważaj jednak, komu dajesz dostęp, i upewnij się, że podjęto wszystkie środki ostrożności, aby chronić się przed potencjalnymi oszustwami i kradzieżą, zarówno fizyczną, jak i wirtualną.

Aby ręcznie dodać informacje o karcie kredytowej do pęku kluczy iCloud, dotknij przycisku Ustawienia ikona na pulpicie, przejdź do Safari, uzyskiwać Autouzupełnianiei przejdź do Zapisane karty kredytowe. Teraz dotknij Dodaj kartę kredytową, wprowadź informacje o karcie kredytowej. Pamiętaj, że możesz użyć aparatu urządzenia z systemem iOS, aby przechwycić te informacje, co jest bardzo przydatne i sprawia, że ​​całe doświadczenie jest łatwiejsze i płynniejsze. Na koniec dotknij Gotowe kiedy skończysz. Dzięki temu informacje o Twojej karcie kredytowej będą dostępne na wszystkich Twoich urządzeniach, o ile są one Apple i są powiązane z tym samym kontem Apple.

Wyłączanie trybu automatycznego wypełniania

Niezależnie od tego, czy mówimy o danych logowania, czy o karcie kredytowej, możesz całkowicie wyłączyć tryb automatycznego wypełniania. Jest to szczególnie wskazane, jeśli masz tendencję do zezwalania innym osobom na dostęp do Twojego iPhone'a lub Maca. Oczywiście możesz to zrobić tymczasowo i jest to dość prosty i bezpośredni proces.

Aby to zrobić, uruchom Ustawienia, iść do Safari, następnie do Autouzupełnianiei przełącz przełącznik obok „Użyj informacji kontaktowych”, aby go wyłączyć. Następnie zrób to samo dla Karty kredytowe. Aby ponownie aktywować te opcje, musisz podać informacje o swoim koncie. Nie udostępniaj nikomu informacji o swoim koncie.

Zarządzanie hasłami i informacjami

Apple sprawiło, że zarządzanie danymi logowania i danymi karty kredytowej jest dość łatwe i proste. Przyzwyczajenie się do tego może trochę potrwać, ale gdy już tam będziesz, będziesz przeglądać i robić zakupy na dowolnym urządzeniu Apple jak profesjonalista.

Czy masz włączony tryb autouzupełniania na swoim urządzeniu? Jak zarządzać hasłami na urządzeniach Apple? Dołącz do dyskusji w sekcji komentarzy poniżej i zadaj pytanie.