Jak sprawdzić, ile godzin grałeś na Steam?

Będąc największą platformą do gier w branży, Steam umożliwia kupowanie i granie w prawie każdą grę wydaną w najnowszej historii – a nawet niektóre. Niezależnie od tego, czy szukasz najnowszej kontynuacji wielomiliardowej serii z potrójnym A, czy też prostej tekstowej gry niezależnej, na pewno znajdziesz je na Steam.

Jak sprawdzić, ile godzin grałeś na Steam?

Ponieważ wszystkie zakupione gry są dostępne do pobrania ze Steam, rozpoczęcie gry jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. A to nasuwa kolejne ważne pytanie. Ile czasu faktycznie spędzasz grając w gry?

Na szczęście Steam pozwala sprawdzić te statystyki.

Sprawdzanie czasu gry

Aby móc grać w gry kupione na Steam, musisz najpierw zainstalować ich aplikację komputerową. Będąc dostępnym dla systemów Windows, MacOS i Linux, służy jako klient do pobierania i instalowania zakupionych gier. Po zainstalowaniu otwórz go i zaloguj się przy użyciu poświadczeń konta Steam.

Aby sprawdzić, ile czasu spędziłeś na graniu w gry na Steam, wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz aplikację komputerową Steam.

 2. Umieść wskaźnik myszy nad linkiem „Biblioteka”, który jest napisany wielkimi literami.

 3. Pojawi się menu kontekstowe.

 4. Kliknij "Dom" z menu kontekstowego.

 5. W menu po lewej stronie powinieneś zobaczyć listę swoich gier.

 6. Kliknij tytuł gry, aby otworzyć go na ekranie głównym.

 7. Jeśli grałeś już w tę grę, powinieneś zobaczyć kategorię „Czas gry” tuż pod tytułem gry.

Jeśli chcesz zobaczyć całkowity czas gry na Steam, musisz kliknąć każdą z gier i samodzielnie zsumować czasy. A jeśli uważasz, że nie jest to najlepszy sposób, możesz znaleźć rozwiązanie w następnej sekcji.

parowy

Całkowity czas

Ponieważ Steam nie pokazuje całkowitego czasu spędzonego na wszystkich twoich grach, możesz korzystać z witryn innych firm, aby uzyskać te informacje.

Ale zanim przejdziesz dalej, upewnij się, że ustawienia twojego profilu na Steam umożliwiają tym usługom zbieranie i wyświetlanie informacji o grze. Oznacza to, że Twoje dane Profilu i Gry są publicznie dostępne. Oto jak to zrobić:

 1. Otwórz aplikację Steam.

 2. Umieść wskaźnik myszy nad swoją nazwą użytkownika zapisaną wielkimi literami, znajdującą się po lewej stronie linku „Społeczność”.

 3. Pojawi się menu kontekstowe.

 4. Kliknij „Profil” z menu kontekstowego.

 5. Kliknij „Edytuj profil” po prawej stronie zdjęcia profilowego.

 6. Kliknij „Moje ustawienia prywatności” z menu po prawej stronie.

 7. Ustaw „Mój profil” na Publiczny.

 8. Ustaw „Szczegóły gry” na Publiczne.

Wprowadzone właśnie zmiany są zapisywane automatycznie, więc nie ma potrzeby klikania żadnych przycisków „Zapisz”. Oczywiście możesz nie czuć się komfortowo, pozostawiając każdemu dostęp do swoich danych. Po zakończeniu sprawdzania całkowitego czasu wykonaj powyższe kroki, aby zmienić je na „Tylko znajomi” lub „Prywatne”.

Mając swój profil i szczegóły gry ustawione jako publiczne, możesz przejść do witryn innych firm, aby sprawdzić łączny czas. Na przykład możesz odwiedzić SteamGauge lub SteamTime. Tam wszystko, co musisz zrobić, to wpisać swój identyfikator użytkownika Steam w wymaganym polu i nacisnąć Enter na klawiaturze.

SteamGauge zapewnia szczegółowy przegląd wszystkich dostępnych informacji z Twojego profilu. Poza tym warto sprawdzić przegląd pojedynczych zdań obok swojego zdjęcia profilowego. Na przykład może to wyglądać mniej więcej tak: „W ciągu ostatnich dwóch lat spędziłeś 100 godzin grając w tę selekcję, która obejmuje 10 pozycji, jest wyceniana na 100,00 USD i wymaga 100,0 GB”.

godzin na parze

Podczas gdy SteamGauge skupia się na szczegółach, celem SteamTime jest zawstydzenie cię za marnowanie tak dużo czasu na gry. Oprócz całkowitego czasu gry i znajdującej się poniżej Sali Wstydu, zawiera również liczby w tych trzech kategoriach: posiadane gry, znajomi na Steam i lata od pierwszej rejestracji.

Przydatna metryka

Ponieważ gry są dość atrakcyjną formą rozrywki, warto wiedzieć, ile czasu faktycznie spędzasz na graniu w nie. Pomoże Ci to albo się tym chwalić, albo sprawić, że zaczniesz się zastanawiać, czy mogłeś spędzić ten czas na czymś innym, co Cię interesuje.

Ile czasu spędziłeś grając w gry Steam? Czy uważasz, że ta wiedza jest przydatna? Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej.