Jak wyświetlić liczbę godzin gry na konsoli Xbox One?

Główny konkurent PlayStation, Xbox One, jest niezwykle popularnym i potężnym urządzeniem, które istnieje od końca 2013 roku. Chociaż została wydana sześć lat temu, nadal pozostaje na szczycie łańcucha pokarmowego konsol do gier PlayStation 4.

Jak wyświetlić liczbę godzin gry na konsoli Xbox One?

Jednak, jak każde inne urządzenie, ma swoje wady, przede wszystkim brak przejrzystości niektórych funkcji. Na przykład obserwowanie, ile godzin spędziłeś grając w konkretną grę, nie jest tak oczywiste, jak wielu by tego chciało.

Dlaczego tak jest?

Chociaż można argumentować, że brak opcji „godziny gry” to tylko przypadek, jest w tym coś więcej. Po sześciu latach na rynku Microsoft by go rozwiązał, inaczej.

Najważniejszą rzeczą w konsolach do gier i ogólnie grach wideo jest aspekt uzależnienia od grania. Ponieważ głównymi grupami docelowymi są nastolatki i nastolatki, Microsoft wie, że może to zniechęcić zaniepokojonych rodziców do kupowania gier wideo dla swoich dzieci. Jest to najprawdopodobniej główny powód, dla którego nie możesz dowiedzieć się, jak długo grasz w daną grę na konsoli Xbox One.

Chociaż może to być mile widziane, nie można winić Microsoftu za próbę sprzedaży większej liczby konsol, zwłaszcza z PlayStation jako ich głównym konkurentem. Gry wideo mogą uzależniać, ale to uzależnienie nie jest tak naprawdę niebezpieczne. Wszystko, do czego zasadniczo się sprowadza, to świadome ograniczanie czasu na zabawę. Ponadto istnieje sposób, aby sprawdzić, ile godzin grałeś w pojedynczą grę.

Xbox jeden

Godziny zabawy

Jest wiele powodów, dla których chciałbyś wiedzieć o swoim czasie gry. Po pierwsze, możesz dokładniej przyjrzeć się, ile czasu „zmarnowałeś” na grę wideo (choć być może nie należy tego uważać za zmarnowany czas).

Ponieważ gry wideo stają się prawdziwym sportem, a wiele osób faktycznie ćwiczy granie w gry wideo, możesz chcieć zobaczyć, ile godzin spędziłeś grając w konkretną grę. Może to również pomóc w lepszym zaplanowaniu czasu i opracowaniu harmonogramu ćwiczeń.

Alternatywnie możesz po prostu porównać swój czas gry z innymi ludźmi, więc oto jak to zrobić.

Włącz konsolę Xbox One i dedykowany telewizor/monitor, którego używasz. Przejdź do listy zainstalowanych gier i znajdź tę, o której chcesz dowiedzieć się więcej (dotyczące czasu gry). Innym sposobem jest użycie Aplikacje oraz Moje gry menu. Zaznacz ikonę danej gry i znajdź przycisk menu hamburgera na kontrolerze Xbox One. Spowoduje to wyświetlenie Aplikacja menu.

Kontroler Xbox One

Teraz dotknij Przejdź do oficjalnego klubu. Na następnym ekranie przejdź do Postęp zakładkę przewijając w lewo/w prawo. To wyląduje na Osiągnięcia patka. Jeśli przewiniesz w dół, zobaczysz Statystyki patka. Wybierz to. Ta zakładka wyświetli, ile godzin grałeś w grę, którą wyróżniłeś, a także inne fajne statystyki, które mogą Cię zainteresować. Jeśli wybierzesz Porównaj z przyjaciółmi¸ będziesz mógł porównać swój czas gry z przyjaciółmi i znajomymi online.

Wykonaj dokładnie te kroki dla dowolnej gry na konsoli Xbox One, a uzyskasz dostęp do wszystkich tych statystyk.

Sprawdzanie czasu gry

Chociaż nie jest to łatwo dostępne i całkowicie proste, istnieje sposób, aby dowiedzieć się, ile czasu spędzasz na dowolnej grze na konsoli Xbox. Bez względu na powód, dla którego chcesz wiedzieć, możesz to zrobić w ten sposób. Pamiętaj, że liczba godzin gry to ważna statystyka z wielu powodów.

Czy udało Ci się znaleźć statystyki godzin gry? Dlaczego tego szukałeś? Jakie inne statystyki uważasz za interesujące i przydatne? Przejdź do sekcji komentarzy z wszelkimi przemyśleniami, pytaniami i wskazówkami dotyczącymi Xbox One.