Jak wyświetlić swój profil na Facebooku tak, jak zobaczyłby go ktoś inny?

Nigdy nie możesz być zbyt ostrożny, publikując rzeczy na Facebooku. Wydarzenia i obrazy, które mają być udostępniane przyjaciołom lub rodzinie, można równie łatwo udostępnić publicznie. Istnieją ustawienia, które mają temu zapobiec, ale sprawdzenie każdego posta w celu sprawdzenia, czy jest ustawiony na „Prywatny”, jest sporym wyzwaniem.

Jak wyświetlić swój profil na Facebooku tak, jak zobaczyłby go ktoś inny?

Na szczęście Facebook ma opcję pozwalającą zobaczyć, które z przesłanych plików są widoczne dla wszystkich. W tym artykule pokażemy Ci, jak przeglądać swój profil na Facebooku tak, jak zrobiłby to ktoś inny, dając Ci kontrolę nad tym, jakie treści upubliczniasz.

Wyświetlanie swojego profilu jako publicznego na komputerze PC lub Mac

Na komputerze PC lub Mac przeglądanie swojego profilu jako użytkownik, a nie na liście znajomych jest prostym procesem. Aby to zrobić, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

Otwórz swoją stronę na Facebooku. Kliknij swój profil.

Możesz także dotknąć swojego imienia w górnym menu, kliknąć swoje imię w lewym menu lub kliknąć ikonę profilu w polu tekstowym Utwórz posta, aby uzyskać dostęp do strony swojego profilu.

Kliknij menu z trzema kropkami, a następnie kliknij „Ustawienia profilu i tagowania”.

Jest to skrót bezpośrednio do linku, w którym możesz zobaczyć swój profil, ponieważ zobaczy go użytkownik publiczny (niebędący znajomym).

Wybierz opcję Wyświetl jako.

Przewiń stronę w dół, szukając niebieskiego hiperłącza „Wyświetl jako”. Następnie kliknij go.

Facebook powinien teraz pokazywać Twój profil na Facebooku tak, jakby wyglądał na kogoś, kto nie jest Twoim przyjacielem. Na górze powinna pojawić się wiadomość, która mówi: Tak wygląda Twój profil: Publiczny.

Aby wyjść, kliknij przycisk Wstecz przeglądarki lub po prostu kliknij x w wiadomości. Możesz również bezpośrednio przejść do strony głównej lub profilu z tego miejsca.

Kiedyś istniała opcja, aby zrobić to również jako konkretna osoba, ale wykryto lukę, która umożliwiała hakerom dostęp do stron profilu i została ona usunięta. Do tej pory Facebook nie włączył tej funkcji ponownie w wersji na komputery, ale może się to zmienić w przyszłej aktualizacji.

Wyświetlanie swojego profilu jako publicznego lub określonej osoby na urządzeniu mobilnym

Facebook Mobile również ma tę samą funkcję, choć włączanie jej jest nieco inne. Oto, co musisz zrobić:

Otwórz swoją aplikację na Facebooku.

Przejdź do strony swojego profilu

Otwórz swój profil, dotykając swojego zdjęcia profilowego obok pola tekstowego „Co masz na myśli?” lub dotykając ikony profilu w górnym menu. To jest ikona po lewej stronie dzwonka.

Stuknij trzy kropki po prawej stronie +Dodaj do historii.

Dotknij „Wyświetl jako”.

W wyświetlonym menu Ustawienia profilu dotknij Wyświetl jako. Spowoduje to wyświetlenie Twojego profilu tak, jak zobaczy go ktoś, kto nie znajduje się na Twojej liście znajomych.

Dotknij strzałki w dół, aby zmienić widoki

Dotknięcie przycisku strzałki daje możliwość wyjścia z ustawienia „Wyświetl jako” lub edycji profilu.

Podobnie jak w wersji na komputery, opcja „Wyświetl jako konkretną osobę” została również usunięta ze względów bezpieczeństwa. Przyszłe aktualizacje mogą to zmienić, ale na razie opcja jest wyłączona.

Dlaczego miałbyś chcieć widzieć swój własny profil jako ktoś inny?

Media społecznościowe znacznie zmieniły sposób, w jaki komunikujemy się z innymi. Dokonuje się tego poprzez publikowanie naszych myśli i codziennych nawyków jako drugiej natury. Jednak przyjmowanie za pewnik tego, co przesyłamy, może prowadzić do wielu zagrożeń bezpieczeństwa zarówno dla Ciebie, jak i Twojej rodziny i nie należy tego ignorować.

Ludzie nie doceniają ilości danych, które można zebrać z prostego obrazu. Znak drogowy, punkt orientacyjny, a nawet okoliczne domy mogą zdradzić Twoją lokalizację każdemu, kto jest na tyle wytrwały, by spróbować ją znaleźć. Nie wspominając o wszystkich danych o lokalizacji, które można ukryć w samym pliku obrazu.

Jeśli publikujesz zdjęcia tylko po to, by pochwalić się znajomym, to dobrze. Ale dość łatwym błędem jest zapomnieć o zmianie ustawień prywatności po ich upublicznieniu. Przeglądanie swojego profilu jako kogoś innego pozwala zobaczyć, które posty udostępniłeś wszystkim innym.

Robiąc to, możesz szybko zdecydować, czy te posty można pozostawić w Twoim profilu publicznym, czy później stać się prywatnymi. Opcja „Wyświetl jako” to narzędzie, które pozwala zobaczyć wszystkie Twoje publiczne posty jednocześnie i eliminuje nudę sprawdzania ustawień każdego pojedynczego posta.

Inne opcje ustawień prywatności, o których należy pamiętać

Oprócz funkcji Wyświetl jako istnieją inne ustawienia na Facebooku, które mogą pomóc Ci śledzić, co pojawia się na Twojej stronie i kto może to zobaczyć.

1. Lista Przyjaciół

Co zaskakujące, spora liczba użytkowników Facebooka nie zdaje sobie sprawy, że sama lista znajomych może służyć do filtrowania, które osoby mogą zobaczyć Twoje posty.

Możesz pogrupować znajomych w kategorie, a następnie wybrać, które z tych grup mogą zobaczyć konkretny przesłany przez Ciebie plik. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

Na PC:

 1. Otwórz swoją stronę profilu.

 2. Kliknij „Znajomi” tuż pod swoim banerem.

 3. Na wyświetlonej liście znajomych kliknij trzy kropki obok nazwy użytkownika.

 4. Wybierz opcję Bliski znajomy, Znajomi lub Dodaj znajomego do innej listy.

 5. Jeśli zdecydujesz się dodać do innej listy, możesz sklasyfikować je jako Zastrzeżone lub utworzyć nową listę, aby je pogrupować.
 6. Kliknięcie na swój wybór automatycznie zapisuje Twój wybór.
 7. Następnym razem, gdy udostępnisz coś na Facebooku, zanim klikniesz przycisk Opublikuj, możesz kliknąć strzałkę rozwijaną po prawej stronie opcji Kanał aktualności. Dzięki temu możesz wybrać, które grupy będą mogły zobaczyć Twój post.

Na komórce:

 1. Na stronie głównej dotknij ikony Znajomi w górnym menu.

 2. Stuknij w Wszyscy znajomi.

 3. Wybierz znajomego, którego chcesz dodać do grupy, a następnie stuknij jego imię, aby otworzyć jego profil. Stuknij ikonę znajomego, która znajduje się między „Wiadomością” a trzema kropkami. Otworzy się małe menu.

 4. Stuknij w Edytuj listę znajomych. Wybierz listę, do której chcesz je dodać, a następnie dotknij tego.

 5. Powtórz ten proces dla wszystkich znajomych, których chcesz dodać do określonej listy.
 6. Zanim dotkniesz posta podczas udostępniania rzeczy na Facebook Mobile, dotknij ikony Publiczna tuż pod swoim imieniem i nazwiskiem. Wybierz grupę, w której chcesz zobaczyć swoje posty.

2. Dziennik aktywności

Dziennik aktywności, jak sama nazwa wskazuje, rejestruje wszystkie działania podjęte podczas przeglądania Facebooka. Od postów i wyszukiwań po polubienia i tagi, wszystko, co robisz, jest tutaj rejestrowane.

Możesz faktycznie użyć tej funkcji, aby cofnąć się do czasu, w którym utworzyłeś swój profil na Facebooku. Za pomocą tego narzędzia możesz szybko sprawdzić, które posty są oznaczone jako publiczne, ponieważ zostaną oznaczone jako takie w szczegółach. Aby otworzyć dziennik aktywności, wykonaj następujące czynności:

Na PC:

 1. Przejdź do swojej strony profilu.

 2. Na banerze lub zdjęciu na okładkę kliknij Dziennik aktywności.

 3. Powinna pojawić się lista wszystkich twoich działań. W tym miejscu możesz kliknąć przycisk Edytuj w prawej części określonej aktywności, aby ją usunąć, zezwolić lub ukryć post na osi czasu lub oznaczyć posty jako spam.

Na komórce:

 1. Przejdź do swojego profilu.

 2. Stuknij w trzy kropki po prawej stronie Dodaj do historii.

 3. Stuknij w Dziennik aktywności w wyświetlonym menu.

 4. Możesz wyświetlić opcje dla każdej aktywności, dotykając trzech kropek dla każdego wpisu.

3. Twoje ustawienia ogólne

Facebook zapewnia wiele opcji dostosowania ustawień bezpieczeństwa, takich jak lokalizacja, hasła i ogólne informacje o profilu. Dostęp do nich można uzyskać za pośrednictwem menu Ustawienia ogólne.

Konkretną informacją, którą możesz chcieć wyłączyć, są Ustawienia lokalizacji, ponieważ wyświetlają one miejsce, z którego publikujesz swoje posty. Aby otworzyć menu Ustawienia ogólne, wykonaj następujące kroki:

Na PC:

 1. Kliknij strzałkę rozwijaną w prawym górnym rogu menu obok ikony pomocy.

 2. W menu wybierz i kliknij Ustawienia i prywatność.

 3. Możesz wybrać, które informacje chcesz zmienić w lewym menu. Wystarczy kliknąć konkretną opcję, a następnie zmienić dane.

Na komórce:

 1. W menu głównym dotknij ikony znajdującej się najbardziej po prawej stronie, jest to ta obok dzwonka.
 2. W wyświetlonym menu przewiń w dół, a następnie dotknij Ustawienia i prywatność.

 3. Stuknij w Ustawienia.

 4. Wybierz informacje, które chcesz edytować, a następnie dostosuj ustawienia według własnego uznania.

4. Osie czasu i menu tagowania

Ustaw w Ustawieniach ogólnych pokazanych powyżej, jest to szczególna opcja, na którą naprawdę powinieneś zwrócić uwagę. O ile możesz ustawić prywatność wszystkich postów, które publikujesz, inne osoby publikujące rzeczy na Twojej osi czasu mogą sprawić, że wszystkie Twoje środki ostrożności będą bezowocne. Aby uniemożliwić innym udostępnianie rzeczy na Twojej osi czasu bez uprzedniego zatwierdzenia, włącz opcje recenzji:

Na PC:

 1. Otwórz Ustawienia ogólne jak powyżej.

 2. Kliknij oś czasu i tagowanie.

 3. W menu Recenzja upewnij się, że opcja „Przeglądaj posty, w których jesteś oznaczony tagami, zanim posty pojawią się na Twojej osi czasu?” jest włączona. Jeśli nie, kliknij Edytuj, a następnie włącz.

 4. Czy to samo zrobić, aby sprawdzić tagi, które ludzie dodają do Twoich postów, zanim tagi pojawią się na Facebooku? aby uniemożliwić znajomym oznaczanie osób, którym nie chcesz pokazywać wpisów.

2. Na telefonie komórkowym

 1. Otwórz menu Ustawienia i prywatność, jak opisano powyżej.

 2. Przewiń w dół do Ustawień.

 3. Stuknij w oś czasu i tagowanie.

 4. Zmień ustawienia według własnego uznania.

Śledzenie przesyłanych plików

W dzisiejszych czasach media społecznościowe stały się czymś tak przyziemnym, że powszechnie uważa się je za oczywiste. Ludzie publikują prawie wszystko i wszystko, od wielkich uroczystości po to, co jedli na lunch. Śledzenie tego, co przesyłasz, jest jednak ważne, ponieważ nie chcesz dzielić się rzeczami z osobami, które nie miały ich zobaczyć.

Czy masz jakieś dodatkowe przemyślenia na temat tego, jak wyświetlić swój profil tak, jak oglądałby go ktoś inny? Podziel się swoimi pomysłami w sekcji komentarzy poniżej.