Jak wyświetlić prośby o przesłanie wiadomości na Facebook Messengerze

Różne formy komunikatorów internetowych istnieją już od dłuższego czasu. Z biegiem lat spamerzy znaleźli nowe znaki dzięki usłudze Facebook Messenger. To skłoniło firmę zajmującą się mediami społecznościowymi do opracowania nowej taktyki, która oddziela legalne wiadomości od tych, które mogą pochodzić od osób o nikczemnych zamiarach.

Jak wyświetlić prośby o przesłanie wiadomości na Facebook Messengerze

Te wiadomości, znane jako „Żądania wiadomości”, oczekują na Twoje zatwierdzenie. Te wiadomości mogą pochodzić od osób, których nie znasz lub osób, z którymi nie jesteś znajomym.

Dlaczego przesyłanie wiadomości jest nadal ważne

Facebook opracował usługę Messenger jako kolejny sposób interakcji użytkowników. Jest to aplikacja, która będzie działać nawet po dezaktywacji konta na Facebooku. Z biegiem czasu ta aplikacja stała się najczęściej używaną aplikacją do czatowania na świecie. Może nie zapewniać płynnego działania, takiego jak Telegram lub opcje emoji, takie jak WhatsApp, ale ma zasięg.

Facebook Messenger oferuje użytkownikom możliwość szybkiego i łatwego łączenia ludzi na całym świecie. Wszystko, czego potrzebujesz, to informacje o profilu osoby, aby wysłać wiadomość. Niestety, stwarza to również ryzyko dla osób o złych zamiarach kontaktowania się z niczego niepodejrzewającymi ludźmi.

Żądania wiadomości

Jest wielu spamerów i cyberprzestępców, którzy chcą nawiązać kontakt z niewinnymi użytkownikami, dlatego nigdy nie zaleca się angażowania w rozmowy z osobami, których nie znasz lub tymi, które wydają się podejrzane.

Aby upewnić się, że nie angażujesz ich przypadkowo, Facebook przeniósł te wiadomości do sekcji Żądania wiadomości. Dostęp do tej sekcji może nie być tak oczywisty i oczywisty, jak dostęp do ogólnej sekcji czatu.

Sprawdzanie żądań wiadomości w przeglądarce internetowej

Jeśli używasz przeglądarki internetowej, wykonaj następujące czynności:

 1. Stuknij ikonę wiadomości w prawym górnym pasku narzędzi

 2. U góry kliknij przycisk z trzema kropkami, aby wyświetlić opcję „Żądania wiadomości”

 3. Stuknij w tę opcję, aby zobaczyć wiadomości

W systemie Android należy najpierw otworzyć aplikację Messenger. Zaloguj się, wprowadzając wymagane informacje. Na wyświetlonym ekranie zobaczysz ikonę Strona główna w lewym dolnym rogu ekranu, a następnie ikonę Telefon. Po prawej stronie środkowego koła zobaczysz dwie ikony. Dotknij tego po prawej stronie.

Sprawdzanie żądań wiadomości z aplikacji

Otwórz aplikację Facebook Messenger na Androida i zaloguj się przy użyciu swojego konta na Facebooku. Możesz zobaczyć opcję „Prośby o wiadomość” u góry historii czatu. Jeśli nie, wykonaj następujące kroki:

 • W lewym górnym rogu; Stuknij w swoje zdjęcie profilowe

 • Stuknij opcję „Żądania wiadomości”
 • Przełączaj się między zakładką „Możesz wiedzieć” a zakładką „Spam”

Spowoduje to przejście do strony zawierającej listę oczekujących żądań wiadomości. Jeśli lista jest pusta, nie masz żadnych żądań wiadomości.

Messenger iOS

Na iPhonie lub iPadzie znajdź ikonę aplikacji Messenger i dotknij jej. U dołu ekranu zobaczysz trzy karty: Czaty, Osoby i Odkryj.

 1. Stuknij opcję „Ludzie” znajdującą się w dolnej środkowej części ekranu.
 2. Stuknij w trzy kropki w prawym górnym rogu
 3. Twoje żądania wiadomości zostaną otwarte
Posłaniec na Facebooku

Tutaj możesz zobaczyć wiadomości, których nie ma w Twojej ogólnej historii czatów.

Witryna na Facebooku

Jeśli spróbujesz uzyskać dostęp do Facebook Messenger przez przeglądarkę mobilną, nastąpi przekierowanie do aplikacji Messenger. Jeśli jednak zrobisz to z pulpitu, uzyskasz dostęp do funkcji komunikatora za pośrednictwem strony internetowej Facebook.

Jednym prostym sposobem uzyskania dostępu do tych żądań komunikatora jest wykonanie następujących czynności:

 1. Stuknij ikonę wiadomości w prawym górnym pasku narzędzi

 2. U góry zobaczysz opcję „Żądania wiadomości”posłaniec
 3. Stuknij w tę opcję, aby zobaczyć wiadomości

Jeśli nie widzisz tego tutaj, spróbuj tego:

Aby uzyskać dostęp do tego czatu, kliknij ikonę dymka błyskawicy w górnej części ekranu i wybierz „Wyświetl wszystko” w Messengerze u dołu rozwijanego okna.

Aby znaleźć żądania wiadomości, kliknij ikonę w kształcie koła zębatego w lewej górnej części ekranu i wybierz opcję Żądania wiadomości. Spowoduje to wyświetlenie wszystkich otrzymanych żądań wiadomości.

komunikator facebookowy

Dostępna jest aplikacja do czatu Facebook Messenger, która działa podobnie jak „Wyświetl wszystko” w internetowej wersji serwisu społecznościowego. Ta opcja Messenger jest podobna do tej ze strony internetowej, ale wydaje się być szybsza i lepsza.

Dzieje się tak, ponieważ ta aplikacja koncentruje się bezpośrednio na czacie i nie jest przekierowaniem z innej witryny. Zaloguj się przy użyciu tej samej nazwy użytkownika/numeru telefonu i hasła, których używasz na Facebooku, aby uzyskać dostęp do tej aplikacji. Istnieje również wersja na komputery, ale tak naprawdę nie wnosi nic nowego.

Proces uzyskiwania dostępu do żądań wiadomości za pomocą aplikacji internetowej Messenger działa prawie tak samo, jak w witrynie Facebook. Kliknij ikonę w kształcie koła zębatego, wybierz Żądania wiadomości i to wszystko.

Więcej o żądaniach wiadomości

Żądania wiadomości Facebooka (znane również jako „prośby o połączenie”) to sposób filtrowania przez Facebook wiadomości wysyłanych do użytkowników przez osoby, z którymi nie są przyjaciółmi. W wielu przypadkach takie wiadomości są spamem lub mogą być nawet oszustwem.

Wspaniałą rzeczą w żądaniach wiadomości jest to, że możesz je usunąć lub przeczytać bez powiadamiania nadawcy. Żądania wiadomości na Facebooku nie mają potwierdzeń przeczytania, więc klasyczna ikona „widziane” nie będzie się wyświetlać podczas przeglądania. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wiadomościach na Facebooku, przeczytaj potwierdzenia, mamy dla Ciebie artykuł.

Jeśli zdecydujesz się zaakceptować prośbę o połączenie, wiadomość zostanie przeniesiona do Twojej skrzynki odbiorczej wraz ze wszystkimi innymi wiadomościami.

Uważaj na prośby o przesłanie wiadomości

Pierwszym znakiem rozpoznawczym spamera jest wiele emotikonów i „głośnego” tekstu pisanego wielkimi literami. Powinno to wynikać z listy próśb, ale nie musisz się bać stuknąć lub kliknąć wiadomość z prośbą, aby przeczytać więcej.

Nawet jeśli tekst wiadomości wydaje się całkowicie normalny, upewnij się, że sprawdzasz profil nadawcy na Facebooku. Konta spamowe nie przywiązują zbytniej wagi do szczegółów, więc jeśli nie możesz znaleźć wielu osobistych rzeczy w ich profilu lub zobaczyć coś, co wydaje się dziwne, zawsze lepiej odrzucić prośbę. Lepiej jest kiedy ktoś jest bezpieczny niż kiedy jest mu przykro.

Jeśli konto jest oczywistym spamerem, zgłoś je zespołowi wsparcia Facebooka.

Często Zadawane Pytania

Oto więcej informacji na Facebook Messenger:

Czy mogę korzystać z Facebook Messenger, nawet jeśli dezaktywowałem swoje konto?

Jeśli dezaktywowałeś swoje konto na Facebooku, nadal możesz korzystać z aplikacji Messenger na Facebooku. Po prostu zaloguj się przy użyciu tej samej nazwy użytkownika i hasła, których użyłeś do swojego konta na Facebooku i powinieneś iść.u003cbru003eu003cbru003eZ drugiej strony, jeśli trwale usuniesz swoje konto (lub Facebook zrobi to za Ciebie), Twój Messenger wraz ze wszystkimi jego zawartość zostanie trwale usunięta i nie będziesz mógł się zalogować.

Czy są powiadomienia dla Facebook Messengera?

Niestety nie. Ze względu na charakter niechcianych wiadomości Facebook zdecydował się nie zamieszczać powiadomień dla tego rodzaju komunikacji. Jako użytkownik będziesz musiał okresowo sprawdzać swoje żądania wiadomości.

Czy wiadomości z Marketplace trafiają do żądań wiadomości?

Nie. Jeśli sprzedajesz lub kupujesz coś za pomocą Facebook Marketplace, powinieneś otrzymywać wiadomości bezpośrednio. Nawet jeśli nie masz zainstalowanego Facebook Messengera na swoim urządzeniu, otrzymasz powiadomienie i będziesz mógł odpowiedzieć niezależnie.