Jak sprawdzić, czy ktoś wyłączył Life360

Bardzo łatwo jest stwierdzić, kiedy ktoś wyłączy Life 360. Na jego profilu, pod sygnałem nawigacyjnym, pojawia się komunikat: „Udostępnianie lokalizacji wstrzymane”. Z kolei mapa wyświetla ich ostatnią zalogowaną lokalizację.

Jak sprawdzić, czy ktoś wyłączył Life360

To powiedziawszy, rzeczy nie zawsze są takie proste. Komunikat może pojawić się z powodów innych niż wyłączenie śledzenia lokalizacji. Ponadto pojawiają się inne komunikaty, w tym wykrzyknik („!”). W tym artykule szczegółowo omówiono wyłączanie Life360 i objaśniono każde powiadomienie.

Czy Life360 jest wyłączone?

Istnieje wiele metod, które użytkownik może wykonać, aby wyłączyć swoją lokalizację w Life360, a omówimy je więcej poniżej. Ale na razie istnieje kilka sposobów, aby dowiedzieć się, czy aplikacja jest wyłączona, czy nie.

Gdy otworzysz Life360 na telefonie, wyświetli się lista osób w Twoim kręgu. Po lewej stronie imienia i nazwiska każdej osoby zobaczysz procent baterii. Jeśli nie ma dostępnego procentu baterii, użytkownik prawdopodobnie wyłączył aplikację.

Jeśli widzisz status „Wyłącz lokalizację w tle” obok jego nazwy, jego telefon może być w trybie niskiego zużycia energii lub dostosował ustawienia telefonu, aby wydłużyć czas pracy baterii. Ale zazwyczaj oznacza to, że nie możesz ich również śledzić.

Status „Wyłączone uprawnienia lokalizacji” oznacza, że ​​wyłączyli oni GPS w telefonie lub odmówili uprawnień GPS dla Life360.

Wreszcie status „Brak sieci lub wyłączony telefon” oznacza, że ​​albo wyłączył telefon, albo są poza zasięgiem.

Jak wyłączyć udostępnianie lokalizacji?

Aby uruchomić Life360, dotknij menu Ustawienia i wybierz Udostępnianie lokalizacji. Naciśnij przycisk obok swojej nazwy i zdjęcia profilowego, aby wyłączyć udostępnianie. Powinieneś wiedzieć, że nie ma głównego przełącznika, który wyłączałby opcję dla wszystkich kręgów, co oznacza, że ​​musisz powtórzyć kroki dla każdego z nich.

udostępnianie lokalizacji

Gdy tylko udostępnianie zostanie wyłączone, obok nazwy użytkownika pojawi się komunikat „Udostępnianie lokalizacji wstrzymane”, aby wszyscy w kręgu mogli go zobaczyć.

Jak wyłączyć wykrywanie dysku

Biorąc pod uwagę nazwę, nietrudno zgadnąć, że Drive Detection kontroluje Twoją rutynę jazdy. Dane obejmują miejsce docelowe, trasę, prędkość maksymalną, a także nieoczekiwane zdarzenia, jeśli dotyczy. Dostęp do tych informacji można uzyskać za pośrednictwem profilu użytkownika.

Aby wyłączyć tę funkcję, przejdź do Ustawień i dotknij Wykrywanie dysku w Ustawieniach uniwersalnych. Ponownie, jedyne, co musisz zrobić, to dotknąć przycisku, aby go wyłączyć. Pamiętaj, że wyłącza to również wykrywanie awarii dla subskrybentów Drive Protect.

Wykrywanie dysku wyłączone

Niezależnie od Twojego planu Life360, nie ma żadnego powiadomienia ani komunikatu, że członek wyłączył Wykrywanie Dysku. W rzeczywistości nie ma takiej potrzeby, dane dotyczące jazdy po prostu nie pojawiają się w aplikacji. Dlatego łatwo się domyślić, że jeden z członków go wyłączył.

Rzeczy, które warto wiedzieć

Life360 nie ma przycisku, który wyłącza wszystkie funkcje. Musisz wyłączyć każdy z nich z osobna, chociaż wylogowanie z aplikacji działa tak samo, jak przełącznik główny dla wszystkich funkcji. Aplikacja może jednak pokazywać Twoją ostatnią zarejestrowaną lokalizację, a po wylogowaniu otrzymasz wiadomość.

Nie ma sposobu, aby uniemożliwić członkowi kręgu wyłączenie jednej lub wszystkich funkcji śledzenia, nawet jeśli jesteś administratorem lub użytkownikiem premium. Dzieje się tak, ponieważ aplikacje śledzące lokalizację budzą wiele kontrowersji, a użytkownicy mogą wybrać, czy chcą udostępniać dane.

Wyłączanie usług lokalizacyjnych

Innym sposobem na wyłączenie Life360 jest wyłączenie ustawień lokalizacji ze smartfona. Na przykład użytkownicy iPhone'a mogą uruchomić aplikację Ustawienia, przejść do Life360 i ustawić lokalizację na Nigdy. To samo menu umożliwia śledzenie ruchu i sprawności, co całkowicie wyłącza aplikację.

życie360

Niemniej jednak od razu będziesz w stanie stwierdzić, że coś jest nie tak. W profilu członka wyświetlany jest jeden z następujących komunikatów: „Brak sieci lub telefonu wyłączony”, „GPS wyłączony” lub „Lokalizacja/GPS wyłączony”. Jest to również sytuacja, gdy obok profilu osoby pojawia się wykrzyknik.

Czy istnieją fałszywe pozytywy?

Niestety, w grę wchodzą fałszywe alarmy. Jeśli zobaczysz jeden z komunikatów, nie oznacza to, że użytkownik celowo wyłączył aplikację. Oczywiście nie powinno to dotyczyć komunikatu „Wstrzymano udostępnianie lokalizacji”, ale niektórzy użytkownicy zgłaszali, że pojawia się on po wylogowaniu się z aplikacji.

Tak czy inaczej, fałszywe alarmy polegają na tym, że oprogramowanie rejestruje wszelkie zmiany kluczowych parametrów. Obejmują one między innymi stan baterii smartfona, połączenie sieciowe, limity danych komórkowych i inne.

Aby spojrzeć na to z innej perspektywy, jeśli członek kręgu znajduje się w miejscu o słabym zasięgu lub przekroczy limit danych mobilnych, aplikacja zostanie wyłączona. To samo dotyczy sytuacji, gdy poziom naładowania baterii spadnie poniżej 20% lub telefon zostanie wyłączony. Ponadto aplikacja może wydawać się wyłączona, gdy smartfon jest w trybie oszczędzania baterii.

Uwagi dotyczące nadużywania systemu

Niektórzy użytkownicy mogą korzystać z oprogramowania Life360, aby tymczasowo wyjść poza sieć bez wyłączania udostępniania lokalizacji. Typowe hacki to przełączenie smartfona w tryb samolotowy, wyłączenie Wi-Fi lub wyłączenie odświeżania aplikacji w tle w ustawieniach telefonu.

Pozwala to na przykład na przejażdżkę bez śledzenia przez oprogramowanie ich lokalizacji, prędkości i trasy. Z kolei pojawia się komunikat, że Wi-Fi lub GPS członka nie działa poprawnie, więc nie przegapisz, że coś się dzieje.

Nie przegap niczego

Kiedy wszystko jest powiedziane i zrobione, możesz łatwo zobaczyć, kiedy ktoś wyłącza Life360. Ale czy możesz być pewien, że zrobili to celowo? W większości przypadków odpowiedź jest negatywna, chyba że widzisz komunikat „Udostępnianie lokalizacji wstrzymane”?

Jak często sprawdzasz, czy inni użytkownicy wyłączyli Life360? Czy kiedykolwiek rozważałeś jego wyłączenie? Zapraszam do powiedzenia nam więcej w sekcji komentarzy poniżej.