Jak skonfigurować timer w Amazon Smart Plug?

Świat staje się mądrzejszy. A przynajmniej nasze urządzenia. Smartfony, inteligentne zegarki, a teraz inteligentne domy. Nazwij urządzenie, a prawdopodobnie istnieje jego wersja, z którą możesz porozmawiać i powiedzieć, aby robił to, co chcesz. Twoja lodówka może zamówić dla Ciebie artykuły spożywcze. Twój telefon może wyłączać światła z innego kraju.

Jak skonfigurować timer w Amazon Smart Plug?

Te inteligentne urządzenia są zwykle kontrolowane przez asystenta AI i tak samo jest z ekosystemem inteligentnego domu Amazon, Alexa będzie na Twoje zawołanie. Jednym z nowszych dodatków do ich oferty jest Smart Plug. Może być używany do przełączania urządzeń, które same nie są inteligentne, włączania i wyłączania za pomocą polecenia głosowego lub na żądanie skonfigurowanej rutyny.

Jak to wszystko działa?

Jak wspomniano powyżej, chlebem powszednim automatyzacji domu jest użycie tego, co Amazon nazywa rutynami. Programujesz je w swojej aplikacji Alexa, konfigurując listę instrukcji, których będzie przestrzegać asystent. Możesz używać tych procedur do robienia różnych rzeczy, od odtwarzania ulubionej muzyki i powolnego włączania świateł, aby pomóc Ci się obudzić, po parzenie espresso, gdy wejdziesz do drzwi wejściowych.

Rutyny są zazwyczaj ustawione na działanie w określonym czasie, ale w rzeczywistości są dość elastyczne, jeśli chcesz zrobić coś bardziej dogłębnego, na przykład wyłączanie rzeczy po upływie określonego czasu. Na przykład, jeśli wiesz, że w ciągu godziny od przebudzenia zawsze jesteś poza domem, możesz ustawić rutynę tak, aby wszystko, co było włączone, zostało wyłączone godzinę później. W ten sposób nie musisz się martwić o wyłączanie rzeczy przed wyruszeniem do pracy.

inteligentny dom

Konfigurowanie rutyny czasowej

Chociaż konfiguracja może być trochę kłopotliwa, gdy już uruchomisz swoje rutyny, mogą one naprawdę ułatwić Ci życie i zaoszczędzić dużo czasu. Już nigdy nie będziesz musiał się martwić, czy znowu zostawiłeś włączony piekarnik, ponieważ możesz być pewien, że już powiedziałeś Alexie, aby go wyłączyła (chociaż nie musisz mówić komukolwiek używasz to oczywiście jako wymówka!).

Rzućmy okiem na przykładową rutynę, abyś mógł zorientować się, jakie rzeczy możesz skonfigurować i jak to działa. W tym przykładzie skonfigurujemy wtyczkę tak, aby była do niej podłączona lampka nocna, a następnie skonfigurujemy procedurę czasową, aby po godzinie była automatycznie wyłączana. Zakładamy, że to jedyna wtyczka, jaką masz do tej pory.

zacząć dzień

Skonfiguruj inteligentną wtyczkę

 1. Podłącz lampę do Smart Plug.
 2. Podłącz Smart Plug do gniazdka elektrycznego.
 3. Otwórz aplikację Alex z ekranu głównego urządzenia z systemem Android, iOS lub FireOS.
 4. Stuknij w Urządzenia
 5. Następnie dotknij Buble.
 6. Teraz dotknij Pierwsza wtyczka.
 7. Stuknij w Ustawienia koło zębate w prawym górnym rogu ekranu.
 8. Stuknij nazwę urządzenia, a następnie zmień jego nazwę Lampka do sypialni.

Skonfiguruj rutynę czasową

 1. Wróć do okna głównego aplikacji Alexa.
 2. Stuknij w Menu w prawym dolnym rogu ekranu.
 3. Następnie dotknij Rutyny.
 4. Stuknij w przycisk plusa (+) w prawym górnym rogu ekranu.
 5. Stuknij w Kiedy to się staniei wybierz sposób wyzwalania Rutyna. Może to być ustalony czas lub głos. polecenie typu „Alexa, dzień dobry”.
 6. Następnie dotknij plusa (+) obok Dodaj akcję.
 7. Teraz dotknij Inteligentny dom.
 8. Stąd stuknij w Urządzenie sterujące.
 9. Stuknij w Lampa do sypialni.
 10. Dotknij, aby Na.
 11. Stuknij w Następny.
 12. Ponownie dotknij plusa (+) obok Dodaj akcję.
 13. Przewiń w dół do Czekać.
 14. Przeciągnij kółka przewijania na ekranie, aby ustawić na 1 godzinę.
 15. Następnie dotknij Następny.
 16. Jeszcze raz dotknij plusa (+) obok Dodaj akcję.
 17. Stuknij w Inteligentny dom.
 18. Stuknij w Urządzenie sterujące.
 19. Stuknij w Lampa do sypialni.
 20. Na koniec dotknij Wyłączony.

Ta bardzo prosta procedura będzie teraz automatycznie włączać światło w sypialni, gdy powiesz „Alexa, dzień dobry”, a godzinę później światła automatycznie się wyłączą. Możesz łatwo dodać inne urządzenia i działania do tej procedury, takie jak uzyskanie raportu pogodowego lub włączenie ekspresu do kawy. Możesz nawet połączyć kilka poleceń oczekiwania, aby mieć ciągłą rutynę, która włącza i wyłącza rzeczy zgodnie z ustawionymi zegarami.

inteligentna wtyczka

Carpe Diem trochę szybciej

Używając rutyn czasowych, możesz użyć polecenia czekania, aby Alexa upewniła się, że wszystko w twoim domu dzieje się, kiedy tego chcesz, i jest wyłączone bez konieczności zastanawiania się nad tym. Jeśli masz jakieś niesamowicie sprytne procedury, które znacznie ułatwiły Ci dzień, dlaczego nie podzielić się nimi z nami w sekcji komentarzy poniżej?