Jak skonfigurować alert o intruzach na Alexa?

Chociaż niektórzy uważają, że Alexa Intruder Alert jest doskonałym źródłem inspiracji do robienia żartów i memów, jest to przydatna funkcja. Alarm intruzów wydaje się być czymś z filmu science fiction i jest małą rewolucją, jeśli chodzi o nasze bezpieczeństwo.

Jak skonfigurować alert o intruzach na Alexa?

Ta funkcja to ogromny krok naprzód, jeśli chodzi o bezpieczeństwo Twojej rodziny. Pokażemy Ci, jak skonfigurować alert o intruzach, aby odstraszyć nieproszonych gości.

Konfigurowanie ostrzeżenia o intruzach

Możesz łatwo ustawić alarm intruza i to w kilka sekund. Powinieneś to zrobić za pośrednictwem aplikacji Alexa; działa tak samo jak każda inna rutyna. Największym minusem jest to, że to nie zadziała, gdy nie ma Cię w domu, ponieważ jest to alert aktywowany głosem. Włączasz go określoną frazą.

Oznacza to, że musisz mieć świadomość, że ktoś jest w domu, aby uruchomić alarm. Weźmy się za to.

  1. Wejdź do aplikacji Alexa i otwórz Menu.
  2. Stuknij w rutyny.
  3. Dodaj nową procedurę, dotykając lub klikając ikonę Plus.
  4. Teraz napisz zdanie, że chcesz uruchomić tę rutynę. Na przykład możesz napisać „Alexa, ostrzeżenie o intruzie” lub coś podobnego.
  5. Teraz nadszedł czas, aby dodać akcję, którą chcesz, aby Alexa wykonała.
  6. Przejdź do Inteligentnego domu i wybierz opcje, z których chcesz skorzystać.
  7. Możesz nawet ustawić frazę, którą chcesz powiedzieć. Coś w stylu „Wynoś się z mojego domu!” wydaje się właściwe.
  8. Stuknij w przycisk Zapisz.

Jedną z najlepszych rzeczy na temat alertu Intruder jest to, że można go bardzo dostosować. Możesz wybrać działania, które Alexa ma wykonać. Możesz włączyć światła, wydawać określone dźwięki itp. Jeśli chcesz kogoś odstraszyć, możesz ustawić włączanie i wyłączanie światła co kilka sekund.

ustaw alert intruza na alexa

Możesz także sprawić, by Alexa odtwarzała głośną muzykę lub mówiła, co chcesz. Wszystko zależy od efektu, jaki chcesz osiągnąć, dlatego tak ważne jest, aby wybrać coś, co według Ciebie sprawdzi się.

Może widziałeś filmik, na którym Alexa mówi: Zadzwonię na policję! To też jest możliwe. Należy jednak pamiętać, że urządzenie po prostu powie to zdanie, ale nie zadzwoni na policję. Niemniej jednak to zdanie zwykle wystarcza, aby odstraszyć potencjalnych włamywaczy.

Jeszcze jedno: jeśli masz dzieci, być może będziesz musiał przygotować się na konkretną sytuację. Jeśli zobaczą jakiś mem o alarmie Alexa intruz, mogą spróbować go w domu.

Dlatego sugerujemy, aby pozwolić im pobawić się nim kilka razy. Kiedy zobaczą, jak to działa, nie będzie to już dla nich wyzwaniem i w końcu przestaną.

jak ustawić alert intruza na alexa

Tryb strażnika Alexy

Jeśli chcesz, aby Twój dom był chroniony, gdy nikogo tam nie ma, sugerujemy aktywację trybu Alexa Guard. Będziesz potrzebował do niego głośników Amazon Echo, ponieważ potrafią wykrywać dźwięki, takie jak wybicie okna. Głośniki Amazon Echo mogą być doskonałym systemem bezpieczeństwa w domu, jeśli można je połączyć ze smartfonem.

Możesz ustawić, które dźwięki chcesz monitorować. Może to być wszystko, od kroków po pukanie lub łamanie rzeczy. Jeśli masz inteligentny dom, możesz połączyć głośniki Echo z innymi urządzeniami, co oznacza, że ​​mogą automatycznie włączać światła lub wydawać dziwne dźwięki.

Twoje głośniki Echo mogą nadal Ci pomóc, nawet jeśli nie masz inteligentnego domu. Połącz je ze swoim smartfonem, a wyślą Ci pilne powiadomienie, gdy tylko wykryją coś podejrzanego. Możesz wtedy wrócić do domu lub zadzwonić do sąsiadów i poprosić ich o sprawdzenie sytuacji. Możesz również zadzwonić na policję, aby była tam, zanim wrócisz.

Kiedy chcesz włączyć tryb ochrony Alexa, wystarczy powiedzieć „Alexa, wyjeżdżam”. Od tego momentu inteligentny system będzie monitorował Twój dom.

Bądź bezpieczny

W dzisiejszych czasach możemy chronić siebie i nasze rodziny bez konieczności inwestowania w drogie systemy bezpieczeństwa. Zachęcamy do jak najszybszego ustawienia ostrzeżenia o intruzach, jeśli uważasz, że ktoś może chcieć włamać się do Twojego domu. Dobrym pomysłem może być również aktywacja trybu Strażnika.

Czy wypróbowałeś już alert intruz? Czy uznałeś to za przydatne? Czy to coś, co chciałbyś poprawić, gdybyś miał szansę? Podaj nam swoje dwa grosze w sekcji komentarzy poniżej.