Jak skonfigurować wzmacniacz sygnału Belkin?

Potrzebujesz pomocy w uzyskaniu sygnału bezprzewodowego w trudno dostępnych miejscach? Potrzebujesz wzmocnienia sygnału w sypialni lub piwnicy? Możesz użyć przedłużacza zasięgu. Jest tańszy niż router i może wzmocnić sygnał Wi-Fi w całym obiekcie. Jednym z najpopularniejszych obecnie przedłużaczy WiFi jest N300 firmy Belkin. Posiadam jeden z nich i odkryłem, że pomaga on dalej rozpowszechniać sygnał w moim domu.

Jak skonfigurować wzmacniacz sygnału Belkin?

Jeśli potrzebujesz pomocy przy konfigurowaniu wzmacniacza zasięgu Belkin, ten samouczek jest dla Ciebie. Nie jest sponsorowany przez firmę Belkin i za ten post nie otrzymujemy żadnych pieniędzy. Posiadam jeden i jest bestsellerem, więc jest gotowy na samouczek, jak z niego korzystać.

Jeśli mieszkasz w dużym domu lub w takim o grubych ścianach, możesz mieć problem z uzyskaniem dobrego sygnału Wi-Fi. Mój dom został zbudowany w 1913 roku i ma grube kamienne ściany, więc czuję Twój ból. Jednym ze sposobów jest użycie przedłużacza bezprzewodowego, aby wzmocnić sygnał w trudno dostępnych miejscach.

Belkin N300 jest tani, łatwy w użyciu i po prostu siedzi tam, nie robiąc nic poza wzmacnianiem sygnału bezprzewodowego.

Konfigurowanie przedłużacza zasięgu firmy Belkin

Proces konfiguracji przedłużacza zasięgu firmy Belkin jest w rzeczywistości bardzo prosty. Po rozpakowaniu podłącz go do gniazdka w pobliżu routera bezprzewodowego i stamtąd zaczynamy. Do ukończenia konfiguracji potrzebny jest telefon lub tablet, ale możesz użyć komputera, jeśli ma Wi-Fi.

Możesz użyć WPS, jeśli chcesz, ale nigdy nie odniosłem z tym sukcesu. Zdecydowanie wolę tę metodę.

  1. Użyj swojego urządzenia, aby uzyskać dostęp do sieci bezprzewodowej o nazwie Belkin.setup.
  2. Otwórz przeglądarkę na urządzeniu i przejdź do //belkin.range. Jeśli to nie zadziała, spróbuj //192.168.206.1 Powinieneś zobaczyć stronę konfiguracji Belkin.
  3. Wybierz niebieski przycisk Rozpocznij na stronie. Serwis internetowy wyszuka dostępne sieci bezprzewodowe i wyświetli ich listę.
  4. Wybierz sieć, którą chcesz rozszerzyć i wybierz Dalej.
  5. Wzmacniacz zasięgu powinien połączyć się z siecią i wymagać podania hasła, aby się do niej przyłączyć. Wpisz hasło i wybierz Dalej.
  6. Sprawdź szczegóły sieci na stronie podsumowania i wybierz opcję Utwórz sieć rozszerzoną, jeśli jest to poprawne. Wybierz Edytuj, jeśli coś jest nie tak.

Jeśli masz dwuzakresową sieć bezprzewodową i chcesz rozszerzyć oba pasma, powtórz krok 4 i 5 dla obu pasm 2,5 GHz i 5 GHz. Następnie wybierz Dalej po dodaniu obu pasm i zakończeniu procesu.

Jeśli wolisz korzystać z WPS, możesz.

  1. Podłącz przedłużacz zasięgu Belkin do gniazdka i poczekaj, aż się włączy.
  2. Naciśnij przycisk WPS na górze, aż mała lampka obok zacznie migać.
  3. Naciśnij przycisk WPS na routerze bezprzewodowym, aby zainicjować uzgadnianie.
  4. Po zakończeniu możesz dokończyć konfigurację, wykonując te same czynności opisane powyżej.

Ustaw przedłużacz zasięgu Belkin

Ukończona właśnie konfiguracja została zapisana w oprogramowaniu sprzętowym ekstendera. Teraz musisz odpowiednio ustawić przedłużacz, aby jak najlepiej go wykorzystać. Dokładnie to, gdzie go umieścisz, zależy od tego, gdzie chcesz wzmocnić sygnał. Dla mnie pierwsze piętro mojego domu ma słaby sygnał, więc chcę wzmocnić całe piętro. Umieszczam ekstender na pierwszym piętrze pod routerem bezprzewodowym.

Pomysł polega na umieszczeniu wzmacniacza co najmniej w połowie drogi między routerem bezprzewodowym a miejscem zaniku sygnału. Wzmacniacz potrzebuje silnego sygnału, aby móc go wzmocnić, ale chcesz również wzmocnić ten sygnał tak bardzo, jak potrzebujesz. Umieszczenie go we właściwej pozycji może wymagać trochę eksperymentów.

Gdy już wiesz, gdzie go umieścić, odłącz go od gniazdka w pobliżu routera i podłącz do wybranego gniazdka. Po włączeniu powinieneś zobaczyć żółte, a następnie niebieskie światło. Niebieskie światło oznacza dobrą blokadę sieci i wzmocnienie sygnału. Zabierz swoje urządzenie mobilne do obszaru słabego sygnału i przetestuj je, aby się upewnić.

Korzystanie z przedłużacza zasięgu Belkin

Po skonfigurowaniu, gdy kontrolka świeci na niebiesko, przedłużacz zasięgu Belkin powinien być niewidoczny. Powinieneś mieć dostęp do Wi-Fi z całego domu bez żadnych problemów. Jeśli światło zmieni kolor z niebieskiego na żółty, oznacza to, że przedłużacz utracił sygnał. Po prostu wyłącz go na kilka sekund i włącz ponownie, aby zresetować. Światło powinno wrócić do koloru niebieskiego.

Przedłużacz zasięgu Belkin jest całkiem dobry w tym, co robi, a ja używam swojego od kilku lat bez problemu. Mam nadzieję, że ten samouczek pomoże, jeśli chcesz go również użyć.