Jak ustawić Roku na 1080p?

Odtwarzacz strumieniowy, taki jak Roku, nie ma własnej rozdzielczości. Dostosowuje się do rozdzielczości Twojego smart TV, dzięki czemu możesz dostosować go do swoich upodobań.

Jak ustawić Roku na 1080p?

Dzięki temu ustawienie Roku na najwyższą możliwą rozdzielczość nie powinno stanowić problemu. Oczywiście, jeśli telewizor sobie z tym poradzi. Jeśli nie, będziesz musiał zadowolić się mniej.

Jak to sprawdzić? To proste. W poniższym artykule dowiesz się wszystkiego na temat zmiany rozdzielczości Twojego Roku i tego, czy jest to możliwe za pomocą telewizora Roku TCL.

Jak zmienić rozdzielczość na Roku?

Jeśli posiadasz odtwarzacz Roku, możesz łatwo zwiększyć rozdzielczość. To powiedziawszy, twój telewizor musi obsługiwać wyższą rozdzielczość, w przeciwnym razie nic się nie stanie.

Aby sprawdzić dostępne opcje i zmienić rozdzielczość, musisz uzyskać dostęp do menu „Ustawienia” na swoim Roku. Wykonaj następujące czynności:

 1. Naciśnij przycisk "Home" na pilocie Roku, aby uzyskać dostęp do ekranu głównego.
 2. Przejdź do „Ustawienia” na dole strony.

  ustawienia

 3. Wybierz „Typ wyświetlania” z następującego menu.

  typ wyświetlacza

 4. Znajdź opcję 1080p i wybierz ją.

  Telewizor 1080p

Po wybraniu rozdzielczości Roku przeanalizuje połączenie HDMI i spróbuje dostosować rozdzielczość ekranu. W takim przypadku telewizor może na kilka sekund zgasnąć. Nie martw się i poczekaj na zakończenie procesu. Kiedy wszystko zostanie zrobione, musisz potwierdzić wybór, zanim będziesz mógł cieszyć się rozdzielczością 1080p.

Uwaga: jeśli masz telewizor obsługujący rozdzielczość 4K, zobaczysz też kilka opcji 4K. Z drugiej strony, jeśli Twój telewizor go nie obsługuje, możesz zobaczyć tylko 720p, a czasem nawet niższą rozdzielczość.

Dostępna jest również opcja "automatycznego wykrywania", która wybiera rozdzielczość na podstawie specyfikacji telewizora. Jeśli nie masz pewności, czy określona rozdzielczość jest odpowiednia, zawsze możesz wybrać tę opcję.

Co jeśli masz telewizor Roku TCL?

Niestety, jeśli masz telewizor Roku TCL, możesz nie znaleźć opcji „Typ wyświetlania” w menu Ustawienia. Dzieje się tak, ponieważ każdy inteligentny telewizor Roku TCL ma wbudowaną rozdzielczość, której nie można zmienić.

Tak więc, jeśli kupiłeś telewizor Roku TCL 720p, będziesz musiał zadowolić się niższą rozdzielczością. Zawsze możesz sprawdzić rozdzielczość na opakowaniu lub w Internecie przed zakupem. Dlatego jeśli chcesz przesyłać strumieniowo w rozdzielczości 1080p na telewizorze TCL, musisz kupić telewizor 1080p.

Jedyną opcją, która zbliża się do zmiany rozdzielczości w Roku TCL TV, jest funkcja rozciągania obrazu opisana w poniższej sekcji.

Alternatywna opcja: rozciąganie ekranu

Możesz rozciągnąć ekran za pomocą pilota i pokryć większą część ekranu, ale jest to miecz obosieczny. W większości przypadków rozciągnięty ekran zostanie odcięty i zobaczysz tylko część obrazu, co sprawia, że ​​oglądanie filmów lub granie w gry jest prawie niemożliwe.

Możesz wypróbować tę opcję:

 1. Naciśnij przycisk „Gwiazdka” na pilocie TCL, aby otworzyć boczne menu „Opcje”.
 2. Przejdź do sekcji rozmiaru obrazu za pomocą przycisków pilota (strzałek).
 3. Wybierz „Rozciągnij”, naciskając przycisk ze strzałką w prawo na pilocie.

Jeśli ta opcja przycina obraz do punktu, którego nie można oglądać, najlepiej przywrócić normalną rozdzielczość.

Jeśli chcesz mieć lepszą rozdzielczość ekranu do grania w gry wideo na PS4 lub Xbox One na telewizorze Roku TCL, jest jeszcze jedna sztuczka. Po rozciągnięciu obrazu musisz obniżyć rozdzielczość do najniższej możliwej w menu Ustawienia tych konsol. Grafika nie będzie tak dobra jak 1080p, ale zobaczysz cały obraz i wykorzystasz pełny potencjał swojego ekranu TCL Roku.

Zachowaj ostrożność przy zakupie telewizora

Jak widać, jeśli masz zwykłą pamięć USB Roku, zmiana rozdzielczości nie powinna stanowić problemu. W rzeczywistości automatycznie dostosuje się do najwyższej możliwej rozdzielczości Twojego smart TV po wejściu do menu „Opcje wyświetlania”.

Z drugiej strony telewizor Roku TCL powoduje poważne problemy, ponieważ utknąłeś z rozdzielczością telewizora. Dlatego zachowaj ostrożność przy zakupie telewizora TCL.

Jaki masz telewizor? Czy udało Ci się znaleźć opcję „Ustawienia wyświetlania” i zmienić rozdzielczość? Czy masz inne rozwiązania dla posiadaczy telewizora Roku TCL? Zostaw swoje przemyślenia w sekcji komentarzy poniżej.