Jak udostępnić prezentację PowerPoint w powiększeniu

Prezentacje PowerPoint to poręczne, praktyczne narzędzie w każdym środowisku korporacyjnym. Kiedy wizualnie przedstawiasz problem lub plan, ludziom często łatwiej jest go zapamiętać lub przyswoić. A kiedy połączysz prezentację PowerPoint z Zoomem, spotkania biznesowe będą jeszcze lepsze.

Ale jak dokładnie współdziałają programy PowerPoint i Zoom? Cóż, możesz to zrobić na trzy różne sposoby. Wszystko to omówimy szczegółowo w tym artykule.

Metoda 1 – Dwa monitory

Jedną z wielkich zalet Zoomu jest to, że sprzęt nie jest zawyżony. W zależności od wielkości i potrzeb Twojej firmy, Twoje spotkania Zoom mogą być tak małe lub tak duże, jak tego potrzebujesz.

Na przykład, jeśli sala konferencyjna Zoom ma system z dwoma monitorami, jeden ekran może wyświetlać całą prezentację PowerPoint na pełnym ekranie. Podczas gdy drugi monitor może zawierać notatki prezentera lub cokolwiek innego, co może przyczynić się do spotkania.

PowerPoint

Oto jak udostępniasz prezentację PowerPoint na dwóch monitorach w Zoom:

 1. Wybierz plik PowerPoint, który jest w programie.

 2. Teraz rozpocznij lub dołącz do spotkania Zoom.

 3. W panelu sterowania spotkaniami wybierz "Udostępnij ekran".

 4. Wybierz monitor główny, a następnie ponownie wybierz „Udostępnij”. Jeśli nie masz pewności, który jest monitorem głównym, wybierz ten, na którym otwiera się PowerPoint.

 5. Podczas udostępniania ekranu uruchom tryb pokazu slajdów programu PowerPoint, postępując zgodnie z tą trasą karta Pokaz slajdów>Od początku lub Od bieżącego slajdu.

To wszystko. Jeśli jednak okaże się, że monitor, który udostępniasz, nie jest prawidłowy, przejdź do Ustawień wyświetlania i kliknij "Zamień widok prezentera i pokaz slajdów". Dlatego nie musisz zaczynać całego procesu od początku.

Udostępnij PowerPoint

Metoda 2 - Pojedynczy monitor w oknie

Pierwsza metoda jest bardzo praktyczna i daje jasny obraz prezentacji i prezentera. Ale nie każda sala konferencyjna Zoom ma dwa monitory i ich nie potrzebuje. Mniejsza sala konferencyjna działa dobrze na jednym monitorze i na szczęście możesz udostępnić pokaz slajdów programu PowerPoint na jednym monitorze.

Albo w oknie, albo na pełnym ekranie. Opcja okna jest bardzo przydatna, jeśli chodzi o wielozadaniowość podczas udostępniania prezentacji. Oto jak udostępniasz prezentację PowerPoint w oknie:

 1. Uzyskaj dostęp do pliku PowerPoint, który zamierzasz udostępnić.

 2. Wybierz zakładkę „Pokaz slajdów”, a następnie „Ustaw pokaz slajdów”.

 3. Przejdź do „Pokaż typ”, a następnie wybierz „Przeglądane przez osobę (okno)”. Potwierdź wybór.

 4. Włącz tryb pokazu slajdów PowerPoint, wybierając zakładkę „Pokaz slajdów”, a następnie „Od początku lub z bieżącego slajdu”.

 5. Dołącz lub rozpocznij spotkanie Zoom.

 6. W spotkaniach kontroluj wybierz "Udostępnij ekran".

 7. Kliknij okno PowerPoint i wybierz „Udostępnij”.

Że należy to zrobić. Teraz masz prezentację PowerPoint w jednym oknie i nadal masz dostęp do czatów podczas spotkania lub dowolnej innej aplikacji lub pliku potrzebnego do spotkania.

Powiększenie

Metoda 3 - Pojedynczy monitor na pełnym ekranie

Jeśli podczas spotkania Zoom masz do czynienia z sytuacją na jednym monitorze, a w drodze jest bardzo ważna prezentacja PowerPoint, opcja pełnoekranowa jest świetnym pomysłem. Pokaz slajdów na pełnym ekranie oznacza, że ​​nic nie będzie rozpraszało uwagi na ekranie. Bez czatowania lub otwierania innych plików, skupiasz się na samej prezentacji. Oto sposób tworzenia pełnoekranowego pokazu slajdów programu PowerPoint w powiększeniu:

 1. Otwórz plik PowerPoint, który przygotowałeś do prezentacji.

 2. Dołącz do spotkania Zoom lub rozpocznij nowe.

 3. Przejdź do zakładki kontroli spotkań i wybierz „Udostępnij ekran”.

 4. Teraz wybierz monitor i ponownie wybierz „Udostępnij”.

 5. Gdy zaczniesz udostępniać ekran, po prostu kliknij kartę „Pokaz slajdów”, a następnie „Od początku lub z bieżącego slajdu”.

A teraz Twoja prezentacja jest na pełnym ekranie i każdy może ją wyraźnie zobaczyć.

Udostępnianie dźwięku z zoomem

Czy wiesz, że funkcja udostępniania ekranu Zoom umożliwia również udostępnianie dźwięku? Zgadza się. Osoby, które zdalnie uczestniczą w spotkaniach, mogą teraz odbierać zarówno wideo, jak i dźwięk. Ale jedynym warunkiem wstępnym jest użycie Zoom for Desktop dla Windows lub Mac.

Dlatego, jeśli chcesz na przykład udostępnić klip z YouTube, wystarczy kliknąć „Udostępnij dźwięk”. Jest jednak jedna wada. Nie możesz udostępniać dźwięku komputera, gdy spotkanie jest udostępniane na wielu ekranach jednocześnie. Działa tylko wtedy, gdy udostępniany jest jeden ekran na raz. Mimo to jest to całkiem przydatna funkcja.

Powiększ Udostępnij PowerPoint

Zaprezentuj swoją pracę wydajniej dzięki Zoom

Pokazy slajdów PowerPoint są dostępne od zawsze. Kiedy już zorientujesz się, jak je wykorzystać, niebo jest granicą. To jedna z najbardziej kreatywnych opcji oprogramowania pakietu Microsoft Office. Dla porównania Zoom jest nowy. Ale świat korporacji szturmem zawładnął. Firma podkreśliła, że ​​to „po prostu działa”, a czego więcej można chcieć od narzędzia, które ma sprawić, by spotkania robocze przebiegały sprawnie? Najcenniejszym zasobem jest czas, a PowerPoint wraz z Zoomem pozwala na znaczne oszczędności w tym zakresie.

Daj nam znać, co myślisz o PowerPoint i Zoom w sekcji komentarzy poniżej.