Zoom – jak zmienić tło

Aplikacja Zoom rozkwitła w ciągu 2020 roku. Chociaż daleko jej do pierwszej na świecie aplikacji do wideokonferencji, z pewnością radzi sobie najlepiej.

Jako pragmatyczna aplikacja, Zoom nie jest tak konfigurowalny w swoim wyglądzie, ale być może zauważyłeś fajne małe ustawienie, które zmienia tło podczas rozmowy wideo. Te tła wahają się od mostu Golden Gate po przestrzeń kosmiczną.

Z tego wpisu dowiesz się, jak zmienić tło swoich spotkań wideo Zoom.

Jak zmienić wirtualny obraz tła w powiększeniu na komputerze z systemem Windows, Mac lub Chromebook?

Zoom jest dostępny na różnych platformach. Jednak nie ma aplikacji ani dodatku dla systemu operacyjnego Chrome, więc nie będzie można użyć Zoom w formularzu aplikacji. Aby zmienić swoje wirtualne tło w Zoom, musisz uzyskać do niego dostęp w aplikacji. Tak więc nawet w aplikacji internetowej Zoom nie będziesz w stanie zmienić wirtualnego tła na Chromebooku.

Jednak w przypadku komputerów PC i Mac sprawy są dość łatwe. Wszystko czego potrzebujesz to aplikacja Zoom, która jest dostępna bezpłatnie na Zoom.com i przeglądarka internetowa.

Domyślnie ustawienia konta powinny mieć włączoną opcję wirtualnego tła. Aby być bezpiecznym, przed przystąpieniem do korzystania z aplikacji upewnij się, że opcja wirtualnego tła jest włączona.

 1. Przejdź do Zoom.com

 2. Zaloguj się

 3. Nawigować do Moje konto

 4. Z lewego paska wybierz Ustawienia

 5. Przewiń w dół do Wirtualne tło wejście.

 6. Włącz przełącznik

 7. Zaznacz pole obok Zezwalaj na używanie filmów do wirtualnego tła

Po włączeniu wirtualnego tła na swoim koncie możesz przejść do korzystania z aplikacji Zoom, aby dostosować ustawienia wirtualnego tła. Aplikacje Zoom dla systemów Windows i macOS wyglądają i działają w ten sam sposób. Pamiętaj jednak, że musisz mieć co najmniej Windows 7 lub Mac OS 10.9.

 1. Otwórz aplikację Zoom

 2. Wybierz ikonę koła zębatego pod zdjęciem konta w prawym górnym rogu lub kliknij ikonę profilu i przejdź do Ustawienia

 3. W wyskakującym oknie przejdź do panelu po lewej stronie

 4. Wybierać Tło i filtry

 5. Powinieneś natychmiast zobaczyć próbkę swojego kanału kamery internetowej
 6. Pod Wirtualne tła, będziesz mógł wybrać trzy tła

 7. Wybierz, czy chcesz San Francisco, Trawa, lub Ziemia tła

 8. Jeśli chcesz użyć tła zorzy polarnej i plaży, Twój komputer będzie musiał najpierw pobrać pakiet

Jeśli chcesz dodać filtry wideo do swojego Zoom, możesz to zrobić tylko za pomocą aplikacji komputerowej. Dodaj filtry, po prostu przejdź do Filtry wideozamiast Wirtualnego Tła pod Tło i filtry w powiększeniu Ustawieniafunkcja. Stąd będziesz mógł wybierać spośród różnych filtrów. Zauważ, że możesz używać filtrów i wirtualnego tła jednocześnie. Na przykład możesz dodać Mozaika Okularyfiltruj i używaj plaża wirtualne tło.

Możesz także dodać niestandardowe zdjęcie lub wideo, klikając ikonę plusa w prawym górnym rogu sekcji tła/filtry.

Jak zmienić wirtualny obraz tła w powiększeniu na urządzeniach z systemem iOS i Android

Aplikacja Zoom została zbudowana w taki sposób, że działa tak samo na urządzeniach z systemem Android i iOS. Tak więc, niezależnie od tego, czy masz telefon/tablet z Androidem, iPhone'a czy iPada, wszystko działa tak samo. Pamiętaj, że musisz być na spotkaniu, aby włączyć wirtualne tło. Upewnij się również, że wideo jest włączone, wybierając Uruchom wideo.

 1. Podczas spotkania przejdź do Jeszcze

 2. Następnie wybierz Wirtualne tło

 3. Będziesz mieć dostępne te same trzy tła, jak wymienione powyżej

 4. Jednak wybierając ikonę plusa, możesz dodać dowolne zdjęcie z telefonu i zamienić je w tło

Masz to. Zmiana wirtualnego tła w Zoom jest taka prosta. Pamiętaj, że aplikacje mobilne i tablety wymagają również wcześniejszego włączenia wirtualnego tła na koncie Zoom.

Dodaj efekty studyjne

W komputerowej wersji aplikacji możesz dodawać różne efekty studyjne do swojego kanału kamery internetowej. Chociaż ta funkcja jest nadal w wersji beta, działa idealnie. w Tło i filtry menu, po prostu przejdź do prawego dolnego rogu ekranu i kliknij Efekty studyjne (Beta).

Ta funkcja pozwala przełączać się między różnymi opcjami filtra brwi i wąsów/brody. Możesz nawet zmienić kolor ust. Wybierz żądany kolor lub znajdź go za pomocą palety. Aha, i możesz zmienić krycie tych efektów za pomocą dostarczonego suwaka.

Dodaj filtr upiększający

Możesz chcieć „upiększyć” swój wygląd, zwłaszcza jeśli korzystasz z funkcji HD lub używasz dobrej kamery. Na szczęście zostało to bardzo proste.

Aplikacja Windows/Mac

 1. w Ustawienia menu, przejdź do Wideo w panelu po lewej stronie

 2. Zaznacz pole obok Popraw mój wygląd

 3. Użyj suwaka, aby dostosować filtr upiększający

Aplikacja na Androida/iOS

 1. Iść do Ustawienia

 2. Uzyskiwać Spotkania

 3. Przewiń w dół i wybierz Popraw mój wygląd

 4. Włącz przełącznik

 5. Użyj suwaka, aby dostosować poziom „upiększania”

Wskazówki dotyczące powiększania

Aby Twoje korzystanie z Zoom było bardziej płynne i lepsze, przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek. Pomogą Ci one w pełni wykorzystać Zoom.

 1. Użyj Spotkanie cykliczne możliwość automatyzacji spotkań cyklicznych. Nie, nie musisz tworzyć przypomnienia, aby utworzyć spotkanie Zoom, które odbywa się regularnie. Znajdziesz tę opcję pod Moje spotkania.

 2. Nagrywaj wideokonferencje do późniejszego wykorzystania lub ze względów prawnych. Możesz przechowywać wideo lokalnie, jeśli korzystasz z bezpłatnej wersji Zoom i w chmurze, jeśli jesteś płatnym członkiem.

 3. Użyj skrótów klawiaturowych. Cmd+I na macOS i Alt+I w systemie Windows automatycznie przeniesie Cię do okna zaproszenia. Aby natychmiast wyciszyć wszystkich uczestników spotkania, użyj Cmd+Ctrl+M lub Alt+M w systemie Windows odpowiednio dla macOS i Windows. Cmd+Shift+S udostępni Twój ekran w systemie macOS, podczas gdy Alt+Shift+S zrobi to samo w systemie Windows.
 4. Możesz uzyskać dostęp do listy uczestników spotkania pod Zarządzanie kontem >Raporty. Sprawdź Raporty użytkowania i przejdź do spotkania, na którym chcesz sprawdzić frekwencję. Jest to bardzo przydatna funkcja podczas większych spotkań.

Dodatkowe często zadawane pytania

Czy mogę użyć animowanego gifu lub filmów jako tła w Zoom?

Niestety pliki GIF nie są obsługiwane w Zoom – obsługiwane są tylko statyczne pliki JPG, PNG i BMP. Istnieje jednak obejście. Widząc, jak Zoom pozwala używać filmów jako tła, jeśli znajdziesz sposób na przekonwertowanie pliku GIF na MP4, będziesz mógł go używać w Zoom. Możesz to zrobić za pomocą różnych narzędzi dostępnych online. Nie będziesz miał większych problemów ze znalezieniem tych narzędzi online.

Czy mogę użyć dowolnego obrazu jako wirtualnego tła Zoom?

Dopóki statyczne zdjęcie jest w formacie JPG, PNG lub BMP, możesz użyć dowolnego zdjęcia, które masz na swoim urządzeniu, jako wirtualnego tła Zoom. Pamiętaj, że wszelkie obrazy, które naruszają warunki umowy użytkownika Zoom, mogą zostać zgłoszone. Pliki GIF, jak wspomniano powyżej, nie są obsługiwane, ale filmy MP4 są.

Czy w Zoomie mogę zrobić wirtualne tło bez zielonego ekranu?

Chociaż zielony ekran może znacznie poprawić twoje wirtualne tło, możesz używać wirtualnego tła bez zielonego ekranu. Większość tabletów i smartfonów jest wyposażona w kamery, które obsługują wirtualne tła bez zielonego ekranu, ale kamera internetowa w Twoim laptopie/komputerze może nie. Jeśli więc Twój aparat obsługuje tę funkcję, możesz używać wirtualnego tła bez zielonego ekranu.

Dlaczego moje tło powiększenia jest rozmyte?

Jeśli używasz niestandardowego wirtualnego tła, tło może być rozmyte. Jeśli tak się stanie, Twój niestandardowy obraz może mieć zbyt niską rozdzielczość. Idealnie, wirtualne tło powinno mieć proporcje 16:9 lub 1280×720. Co więcej, wybierz 1920×1080, jeśli to w ogóle możliwe. Jeśli Zoom działa i rozmazuje Twoje niestandardowe tło w wysokiej rozdzielczości, skontaktuj się z obsługą klienta.

Co się stanie, jeśli nie masz zielonego ekranu do powiększania?

Nic takiego. Jeśli spróbujesz użyć wirtualnego tła bez włączonej opcji Mam zielony ekran, wirtualne tła najprawdopodobniej będą wyświetlane na Twojej twarzy. Jeśli twoja kamera internetowa jest wystarczająco przyzwoita, powinieneś być w stanie odznaczyć tę opcję i nadal korzystać z tła. Filtry działają jednak niezależnie od zielonego ekranu.

Zmiana tła powiększenia

Zoom oferuje różnorodne opcje zmiany tła. Jeśli nie jesteś zadowolony z dostarczonych opcji, zawsze możesz dodać własne obrazy, o ile są one jednym z obsługiwanych formatów. W końcu niekoniecznie potrzebujesz zielonego ekranu lub czegokolwiek wymyślnego. Wystarczy aplikacja Zoom i dobra kamera internetowa lub inny rodzaj aparatu.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł ci dostosować wirtualne tło Zoom. Jeśli masz dodatkowe pytania, nie powstrzymuj się od korzystania z poniższej sekcji komentarzy – nasza społeczność jest bardzo zadowolona i chętna do pomocy.