Co to jest dzienny limit przelewu Zelle w Citibanku?

Zelle to obecnie jeden z najszybszych i najpopularniejszych sposobów wysyłania lub otrzymywania pieniędzy. Trudno sobie wyobrazić, przez co ludzie musieli przechodzić za każdym razem, gdy chcieli dokonać płatności zaledwie kilka lat temu, zanim aplikacje do przesyłania pieniędzy stały się powszechnie używane. Zelle została stworzona w 2017 roku przez jedne z największych banków konsumenckich w Ameryce i ma pozostać.

Co to jest dzienny limit przelewu Zelle w Citibanku?

Chociaż pozwala na wykonywanie natychmiastowych przelewów i uniknięcie dodatkowych opłat, Zelle ma kilka limitów. Jak można się domyślić, istnieją ograniczenia co do tego, ile pieniędzy możesz wysłać dziennie i miesięcznie. Kwota może się różnić w zależności od wielu czynników. Poznaj dzienny limit przelewów dla różnych grup posiadaczy rachunków Citibank.

Którzy posiadacze kont Citibank mogą korzystać z Zelle?

Na razie Zelle jest dostępne dla posiadaczy kont małych firm i konsumentów (osobistych). Zelle została pomyślana jako usługa przekazów pieniężnych wśród zaufanych osób – przyjaciół, rodziny itp.

Dlatego nie jest dostępny dla średnich i dużych firm. W przypadku małych firm możesz pomyśleć o Zelle jako zamienniku płatności gotówkowych. To powiedziawszy, Citibank, podobnie jak wszystkie inne banki, nie oferuje żadnej gwarancji na płatności Zelle. Jest między Tobą a osobą, od której wysyłasz lub otrzymujesz pieniądze.

Dzienny limit przelewów Zelle Citibank

Od czego zależy mój dzienny limit?

Odpowiedź zależy od wielu czynników. Po pierwsze, niezależnie od tego, czy masz konto konsumenckie, czy konto małej firmy. Po drugie, niezależnie od tego, czy jesteś nowym posiadaczem konta, czy nie.

Jesteś uznanym posiadaczem konta po 90 dniach od otwarcia konta.

Limit dzienny dla kont konsumenckich

Przede wszystkim dzienny limit dotyczy tylko przesłanych pieniędzy. Z drugiej strony nie ma ograniczeń co do ilości otrzymywanych pieniędzy dziennie.

W ciągu pierwszych 90 dni posiadania konta Twój dzienny limit wysyłania wynosi 1500 USD, niezależnie od typu konta (podstawowe, złote, studenckie itp.). Do tego dochodzi miesięczny limit w wysokości 6000 $.

Oto, co dzieje się po pierwszych 90 dniach:

  1. Jeśli posiadasz jedno z następujących kont – Basic, Access, Citi Elevate i Citibank Student Account – Twoje dzienne i miesięczne limity wynoszą 2500 i 15000 USD.
  2. W przypadku kont Priority, Citigold, Citi Private Bank, Citigold International Account i Citi Global Executive Account Twoje dzienne i miesięczne limity wynoszą 5000 USD i 20 000 USD.

Dla posiadaczy kont Citibank warto również wspomnieć, że nie ma limitu przelewów, które można wykonać w ciągu dnia lub miesiąca.

Co to jest dzienny limit transferu Zelle Citibank

Dzienny limit kont dla małych firm

Posiadacze kont małych firm mogą dokonywać transakcji z każdym, kto ma Zelle. To powiedziawszy, możesz otrzymywać płatności od klientów, którzy nie mają konta Citibank. Z drugiej strony możesz wysyłać pieniądze na dowolne amerykańskie konta małej firmy i konta osobiste.

Jeśli jesteś nowym klientem Citibanku, Twoje dzienne i miesięczne limity wysyłania Zelle wynoszą 2000 USD i 10 000 USD przez pierwsze 90 dni. Po pierwszych 90 dniach limity wzrastają do 5000 $ i 40 000 $. Jeśli jednak potrzebujesz więcej, zawsze możesz skontaktować się z Citibank i wyjaśnić swoją sytuację. Mogą znaleźć rozwiązanie dla Ciebie i Twojej małej firmy.

Jak mierzony jest dzienny limit?

Limit dzienny jest ustalany na stałe w godzinach od 00:00 do 23:59 czasu wschodniego (siedziba Citibank znajduje się w Nowym Jorku) niezależnie od Twojej lokalizacji. Należy o tym pamiętać podczas planowania transakcji. Miesięczny limit opiera się na 30-dniowym okresie kroczącym – w zależności od tego, kiedy po raz pierwszy korzystałeś z usług Zelle.

Czy są jakieś dodatkowe opłaty?

Nie. Citibank nie pobiera żadnych dodatkowych opłat za korzystanie z Zelle. Dotyczy to wszystkich małych firm i kont konsumenckich, dzięki czemu możesz bez obaw korzystać z Zelle.

Czy istnieje program ochrony płatności Zelle?

Nie. Citibank jest tylko usługodawcą i nie oferuje żadnej ochrony płatności dokonywanych za pomocą Zelle. Jeśli zapłacisz za coś w Zelle, ale nie otrzymasz produktu, Citibank nie może nic dla Ciebie zrobić. Dlatego możesz chcieć używać Zelle tylko z osobami, którym ufasz, a nie z nieznajomymi.

Łatwe płatności

Chociaż istnieją pewne ograniczenia, Zelle jest jednym z najłatwiejszych sposobów wysyłania lub otrzymywania pieniędzy w Stanach Zjednoczonych. Citibank dostrzegł zalety i w pełni zintegrował go ze swoim systemem bankowości internetowej. Jeśli wysyłasz niewielkie kwoty pieniędzy, nie ma się czym martwić.

Z drugiej strony, jeśli używasz Zelle do płacenia za wiele rzeczy, być może będziesz musiał zaplanować swoje transakcje z wyprzedzeniem w odniesieniu do dziennego lub miesięcznego limitu.