Jak podnieść rękę w powiększeniu

Uczestnicząc w spotkaniu Zoom lub lekcji online, musisz przestrzegać pewnych zasad. Spotkania online mogą wydawać się bardziej zrelaksowane, ponieważ uczestniczysz w zaciszu własnego domu. Istnieje jednak zbiór zasad, dzięki którym spotkania są bardziej efektywne.

Jedną z pierwszych zasad jest to, że nie powinieneś zaczynać rozmowy, kiedy tylko chcesz, ponieważ może to rozpraszać gospodarza i innych uczestników. Powinieneś uprzejmie podnieść rękę, aby poinformować prowadzącego, że masz coś do powiedzenia, i poczekać, aż druga osoba skończy przemowę. Ale jak podnieść rękę podczas spotkania Zoom?

zoom podnieś rękę

Jak podnieść rękę na pulpicie

Chociaż aplikacja Zoom jest bardzo skuteczna, pozwalając Ci uczestniczyć w spotkaniu za pomocą smartfona, wiele osób nadal woli korzystać z komputera PC lub Mac. Większość z nich jest przyzwyczajona do robienia notatek na swoim komputerze, podczas gdy innym łatwiej jest się poruszać. Oto jak podnieść rękę, jeśli używasz komputera:

  1. Kliknij sekcję Reakcje na dole ekranu.

  2. Kliknij małą ikonę w kształcie dłoni, oznaczoną „Podnieś rękę”.

Twoja ręka jest teraz podniesiona, co oznacza, że ​​gospodarze i inni uczestnicy zobaczą, że masz coś do powiedzenia. Miejmy nadzieję, że Twoja kolej wkrótce nadejdzie, ale wszystko zależy od osoby organizującej spotkanie. Niektóre osoby lubią przeprowadzać sesję pytań i odpowiedzi na koniec spotkania, więc być może trzeba będzie chwilę poczekać.

Jak opuścić rękę

Czy kiedykolwiek zadałeś sobie pytanie, by chwilę później usłyszeć odpowiedź? Może wykładowca dotarł do tego punktu i wyjaśnił to, albo ktoś zadał dokładnie to samo pytanie, które chciałeś zadać. To się często zdarza i dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak obniżyć rękę na spotkaniach Zoom.

Kiedy podniesiesz rękę, etykieta na ikonie ręki zmieni się z „Podnieś rękę” na „Opuść rękę”. Wystarczy, że na nią klikniesz, a Twoja ręka zostanie opuszczona, co oznacza, że ​​na razie nie masz żadnych pytań.

Skróty

Jeśli zastanawiasz się, czy istnieją jakieś skróty, mamy Cię w zasięgu ręki. Skróty mogą być szczególnie przydatne, jeśli bierzesz udział w burzy mózgów lub zajęciach językowych online. Wszystko, co wymaga dużej interakcji.

Jeśli używasz systemu Windows, naciśnij Alt + Y, aby podnieść lub opuścić rękę. Alternatywnie, jeśli używasz Maca, naciśnij Option / Alt + Y.

Jak podnieść rękę na telefonie komórkowym?

Nie ma znaczenia, czy korzystasz z aplikacji Zoom na smartfonie z systemem iOS czy Android, proces jest podobny i zajmuje tylko kilka sekund. Oto, co musisz zrobić:

  1. Przewiń do prawego dolnego rogu, a następnie dotknij Więcej.

  2. Stuknij ikonę oznaczoną „Podnieś rękę”.

Ikona ręki powinna być teraz widoczna i wszyscy powinni widzieć, że masz coś do powiedzenia. Ponadto etykieta zmieni się z „Podnieś rękę” na „Opuść rękę”. Jeśli chcesz opuścić rękę, wystarczy dotknąć tego znaku.

Etykieta Zoom

Chociaż spotkania Zoom są zwykle bardziej nieformalne niż spotkania w salach konferencyjnych, nadal należy przestrzegać pewnych zasad. Jak już wspomnieliśmy, pierwszą zasadą jest podniesienie ręki, gdy masz coś do powiedzenia.

Druga zasada to wyciszenie mikrofonu, gdy nie mówisz. Zwłaszcza jeśli z domu dochodzą jakieś inne odgłosy, na przykład współmałżonek ogląda telewizję lub dzieci bawiące się w drugim pokoju.

Jeśli połączenie konferencyjne trwa zbyt długo, możesz pokusić się o przejrzenie mediów społecznościowych lub przeczytanie interesującego artykułu w czasopiśmie. Apelujemy, abyś tego nie robił, ponieważ trzecia zasada mówi, że powinieneś unikać jakichkolwiek rozproszeń podczas rozmowy. Możesz myśleć, że inni uczestnicy nie zauważą, że twój umysł jest gdzie indziej, ale to nieprawda.

Ostatecznie brakiem szacunku jest niesłuchanie współpracowników, co może skończyć się złą reputacją. Tylko dlatego, że nie mogłeś oprzeć się pokusie sprawdzenia swojej strony na Facebooku! Możesz też przegapić ważną część spotkania, a wtedy będziesz musiał poprosić kogoś, aby powtórzył Cię od nowa, co może być naprawdę niewygodne.

Powiększenie

Zakończyć

Niektórzy wolą spotkania na żywo, podczas gdy inni wolą Zoom, ponieważ jest znacznie bardziej zrelaksowany. Cóż, z pewnością łatwiej jest włączyć komputer i połączyć się bez konieczności ubierania się i dojeżdżania w dowolnym miejscu. Nie zapomnij jednak o przestrzeganiu pewnych zasad, które pomogą Ci skuteczniej komunikować się.

Jaka jest twoja ulubiona funkcja Zoom? Chcielibyśmy poznać Twoją opinię w sekcji komentarzy poniżej.