Czy Zelle można obciążyć z powrotem?

W przypadku każdej nowej usługi płatniczej jedno z pierwszych pytań, które przychodzi do głowy, dotyczy tego, czy możesz poprosić o zwrot pieniędzy. Jest to znane jako obciążenie zwrotne, gdy używasz go do dokonania zakupu. Niestety, Zelle nie jest znana z elastyczności w tej kwestii, chociaż istnieją pewne wyjątki.

Czy Zelle można obciążyć z powrotem?

Polityka Zelle dotycząca obciążeń zwrotnych

Zacznijmy od początku. Zelle to usługa płatnicza stworzona w celu ułatwienia szybkich płatności wśród przyjaciół i krewnych. Większość ludzi używa go do dzielenia rachunków, wysyłania prezentów pieniężnych lub pożyczania pieniędzy swoim znajomym. W większości przypadków nie ma możliwości anulowania wysłanej płatności.

Jeśli jednak korzystasz z Zelle z zaufanymi znanymi osobami, do których rzekomo było przeznaczone, zawsze możesz poprosić ich o odesłanie pieniędzy. Tak proste jak to.

Jedyny przypadek, w którym Zelle może zostać obciążony zwrotem

Jak być może wiesz, dzięki Zelle możesz wysyłać pieniądze zarówno do osób, które mają konto Zelle, jak i do tych, które go nie mają. To powiedziawszy, jeśli ten ostatni chce otrzymać pieniądze, musi utworzyć bezpłatne konto Zelle w ciągu 14 dni od daty płatności.

Jeśli nie zarejestrowali się jeszcze w Zelle, a zmienisz zdanie, możesz cofnąć płatność. Oto, co musisz zrobić:

  1. Otwórz aplikację bankowości internetowej lub aplikację Zelle.
  2. Wybierz Wszystkie płatności.
  3. Znajdź płatność, którą chcesz anulować.
  4. Kliknij „Anuluj tę płatność”.

Otóż ​​to! Pieniądze wrócą na Twoje konto. Jeśli jednak odbiorca zapisał się w międzyczasie w Zelle, nie zobaczysz nawet tej opcji. Płatności dokonywane między dwoma użytkownikami Zelle natychmiast przenoszą się z jednego konta bankowego na drugie.

Z drugiej strony, po 14 dniach, jeśli środki nadal nie zostaną zaakceptowane, Zelle automatycznie zwróci je na Twoje konto.

Zelle

Jak chronić się przed oszustami?

Istnieje wiele historii o ludziach, którzy kupili coś na Instagramie, tylko po to, by sprzedawca na nich zniknął.

Niektórzy ludzie mogą powiedzieć, że używanie Zelle do zakupów naraża Cię na oszustwa, ale to prawda tylko wtedy, gdy podejmujesz ryzyko. Oto trzy rzeczy, które możesz zrobić, aby chronić swoje pieniądze:

  1. Wysyłaj pieniądze tylko do zaufanych osób: rodziny, przyjaciół, właściciela i małych lokalnych firm, z którymi prowadziłeś interesy. Powstrzymaj się od używania Zelle do kupowania rzeczy od nieznajomych.
  2. Upewnij się, że poprawnie wpisałeś adres e-mail lub numer telefonu odbiorcy. W przeciwnym razie Twoje pieniądze mogą zostać wysłane komuś innemu, chociaż nadal masz szansę spojrzeć na nazwę odbiorcy na Zelle, zanim klikniesz Wyślij.
  3. Nie wysyłaj dużych sum pieniędzy. Jeśli nie masz pewności, jak działa Zelle, możesz najpierw spróbować wysłać mniejsze kwoty pieniędzy.

Czy są jakieś ograniczenia?

Tak, istnieją limity co do ilości pieniędzy, które możesz wysyłać codziennie lub co miesiąc.

Każdy bank może ustalić swoje limity, które zwykle wahają się od 500 do 3500 USD dziennie. Skontaktuj się ze swoim bankiem lub wygoogluj zasady Zelle. Limit zobaczysz też, gdy spróbujesz wysłać pieniądze

Jeśli Twój bank nie obsługuje bezpośrednio Zelle, możesz pobrać aplikację Zelle i połączyć swoją kartę debetową Visa lub MasterCard. Jednak za pomocą karty debetowej możesz wysyłać tylko 500 USD tygodniowo.

Różnica między oszustwem a oszustwem

Czy naprawdę jest różnica? Jest do celów bankowych.

Jeśli ktoś włamie się na Twoje konto i użyje go bez pozwolenia, jest to oszustwo, a banki są prawnie zobowiązane do pomocy w odzyskaniu pieniędzy, a nawet mogą je najpierw zwrócić. Oprócz zmiany hasła mogą poprosić Cię o złożenie zgłoszenia na policję.

Z drugiej strony, jeśli chcesz wysłać pieniądze oszustowi, nie dostaniesz tego, co myślałeś, że dostajesz.

W przeciwieństwie do oszustwa, nie będziesz w stanie odzyskać swoich pieniędzy, ponieważ autoryzowałeś transakcję i to jedyna rzecz, która ma znaczenie dla większości banków. Niemniej jednak nadal powinieneś zgłaszać oszustów swojej instytucji finansowej.

Jednak w przypadku usług płatniczych, takich jak karty kredytowe, możesz wysyłać pieniądze tylko do autoryzowanych sprzedawców, dlatego masz ochronę przed obciążeniami zwrotnymi, jeśli coś pójdzie nie tak z zakupem.

Zelle zostanie naładowana z powrotem

Bądź bezpieczny!

Nie musisz unikać Zelle, ponieważ jest to obecnie jedna z najszybszych usług płatniczych! Jednak możesz chcieć używać go tylko z osobami, które znasz i którym ufasz. Płać tylko za zakupy za pomocą usługi, która oferuje ochronę przed obciążeniami zwrotnymi.

Czy kiedykolwiek miałeś problemy z Zelle? Czy udało Ci się odzyskać pieniądze? Sekcja komentarzy znajduje się tuż poniżej.