Jak dołączyć do Zoom przez telefon

Zoom to platforma w chmurze, która zrewolucjonizowała sposób organizacji spotkań w firmach. Istnieje bezpłatna wersja przeznaczona do użytku osobistego, ale zasadniczo Zoom działa poprzez sprzedaż subskrypcji mniejszym lub większym firmom.

Jak dołączyć do Zoom przez telefon

Jego głównym celem jest przeniesienie wideokonferencji na wyższy poziom, dzięki czemu wszystkie przejścia w formie audio i wideo są bezproblemowe. Pod tym względem Zoom pomyślał o wszystkim. Od aplikacji komputerowych, aplikacji mobilnych, telefonu Zoom, a nawet dołączania przez tradycyjny telefon. W tym artykule znajdziesz szczegółowe informacje o tym, jak dołączyć do spotkania Zoom przez telefon.

Dołączanie do spotkania Zoom przez tradycyjny telefon

Możesz się zastanawiać, w jaki sposób Zoom obsługuje połączenia z tradycyjnymi telefonami lub telefonami stacjonarnymi. Cóż, Zoom to całkowicie oparte na chmurze i bardzo zaawansowane oprogramowanie, które może obsługiwać duże spotkania. Właśnie dlatego dobrze jest mieć na stole wszystkie opcje połączeń.

Powiększ Dołącz przez telefon

Jeśli nie masz połączenia z Internetem lub z jakiegoś powodu nie masz możliwości korzystania ze smartfona lub komputera, możesz dołączyć do spotkania Zoom z telefonu stacjonarnego. Proces jest w rzeczywistości dość prosty.

Jak dołączyć do spotkania Zoom z telefonem stacjonarnym?

Aby dołączyć do spotkania Zoom za pomocą telefonu stacjonarnego, wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz link z zaproszeniem (zwykle wysyłany do Ciebie e-mailem).
 2. Znajdź numer telefonu, który chcesz wybrać (mogą się one różnić w zależności od Twojej lokalizacji). Jeśli nie widzisz najbliższego numeru telefonu, odwiedź tę witrynę, aby znaleźć ten, który najlepiej pasuje do Twojego obszaru geograficznego. Zadzwoń pod ten numer.
 3. Wprowadź identyfikator spotkania, gdy zostaniesz o to poproszony, a następnie kliknij krzyżyk (#).

 4. Po wyświetleniu monitu wprowadź swój identyfikator uczestnika, jeśli jest dostępny. W przeciwnym razie kliknij funt (#).
 5. Wpisz hasło spotkania, jeśli jest wymagane. Następnie kliknij funt (#).

W zależności od ustawień gospodarza powinieneś automatycznie uzyskać wstęp na spotkanie. Ale jeśli nie, będą musieli kliknąć „Przyznaj”, gdy Twój numer telefonu pojawi się u góry ich ekranu w Zoom.

Kontrola spotkania Zoom

Teraz, gdy jesteś na spotkaniu, musisz znać swoje sterowanie. Gdy dołączysz do spotkania Zoom w aplikacji, będziesz mieć mnóstwo elementów sterujących. Pozwalają one wyciszyć się, ukryć wideo i nie tylko. Ale nie będziesz mieć wszystkich z telefonem stacjonarnym. Zamiast tego możesz użyć tych:

 • *6 – Wycisz lub wyłącz wyciszenie.
 • *9 – Powiadom gospodarza, że ​​chcesz mówić (funkcja podnieś rękę).

Jeśli Twój telefon ma opcję „Wycisz”, możesz użyć jej zamiast kodu numerycznego.

Co robić, jeśli nie możesz dołączyć

Istnieje wiele powodów, dla których możesz nie być w stanie dołączyć do spotkania Zoom przez telefon stacjonarny. Chociaż proces jest zwykle bardzo prosty, po stronie hosta jest kilka rzeczy, które mogą powodować problem.

Zakładając, że masz pewność, że zadzwoniłeś pod właściwy numer telefonu, wprowadziłeś właściwy identyfikator spotkania i hasło, problem prawdopodobnie dotyczy ustawień spotkania.

Sprawdź ustawienia dźwięku

Kiedy gospodarz po raz pierwszy tworzy spotkanie, istnieje wiele opcji do przeszukania. Jedna z tych opcji umożliwia użytkownikom dołączenie do spotkania przez telefon. Oto jak to włączyć:

 1. Przejdź do witryny Zoom w przeglądarce internetowej.
 2. Kliknij „Moje konto” w prawym górnym rogu.

 3. Kliknij „Ustawienia” w menu po lewej stronie.

 4. Przewiń w dół i sprawdź dymek obok „Oba”. Następnie kliknij „Zapisz” u dołu.

Teraz Uczestnik może ponownie spróbować dołączyć do spotkania.

Pozwól uczestnikom na dołączenie z właściwego kraju

Gospodarze spotkania mogą wybrać kraje, z których uczestnicy mogą dołączyć. Wykonując powyższe kroki, wybierz „Edytuj” w sekcji „Dźwięk”. Następnie wybierz kraj, w którym znajduje się Twój uczestnik.

Wypróbuj inny numer telefonu

Jeśli dzwoniłeś przy użyciu jednego z najbliższych numerów telefonów i nie możesz dołączyć, spróbuj wybrać jeden z pozostałych numerów telefonów. Użyj tej listy, aby znaleźć inną.

Co to jest identyfikator spotkania?

Identyfikator spotkania to numer używany podczas zaplanowanego spotkania Zoom. Zwykle jest to dziewięć cyfr w przypadku spotkań błyskawicznych, ale może to być również 10 lub 11, gdy planujesz spotkanie osobiste. Identyfikator spotkań błyskawicznych przestaje być ważny w momencie zakończenia spotkania.

Powiększenie

Ale jest też jednorazowy identyfikator, który wygasa po 30 dniach od spotkania, jeśli nie jest zarejestrowany. Jeśli wznowisz spotkanie w ciągu tych 30 dni, będzie ono ważne przez kolejne 30 dni.

Co to jest klucz hosta?

To jest kod PIN, którego gospodarz spotkania używa do kontrolowania spotkania Zoom. Jest to 6-cyfrowy numer i możesz edytować lub zobaczyć swój klucz hosta w swoim profilu Zoom. Ten kod PIN będzie Ci również potrzebny, gdy chcesz rozpocząć nagrywanie spotkania w chmurze.

Powiększ aplikację mobilną

Jednym z najprostszych sposobów dołączenia do spotkania Zoom jest użycie smartfona. Wystarczy pobrać najnowszą wersję Zoom ze Sklepu Play lub App Store, aby zacząć korzystać z aplikacji. Możesz oczekiwać najlepszej możliwej jakości obrazu i dźwięku, a nawet ma tryb bezpiecznej jazdy, z którego możesz korzystać w swoim samochodzie.

Jak dołączyć przez telefon

Możesz także udostępniać dźwięk, dźwięk i wideo, a także udostępniać swój ekran. Aplikacja mobilna i wersja na komputery są bardzo podobne, z kilkoma niewielkimi różnicami. Na przykład aplikacja mobilna nie obsługuje uruchamiania ankiet ani wstrzymywania bieżącego ekranu udostępniania.

Często Zadawane Pytania

Oto kilka odpowiedzi na pytania dotyczące Zoom.

Jak mogę zmienić swoje imię, jeśli dołączam telefonicznie?

Niestety, aby zmienić imię i nazwisko z samego numeru telefonu, musisz mieć dostęp do spotkania Zoom za pośrednictwem komputera lub aplikacji. Jednak łatwo to zrobić raz.

Kliknij „Uczestnicy” u dołu spotkania Zoom. Następnie kliknij „Więcej” obok nazwy użytkownika po prawej stronie. Następnie kliknij „Zmień nazwę”. Wpisz preferowaną nazwę i kliknij „Zapisz”.

Czy mogę ukryć numery telefonów Uczestnika?

Absolutnie! Gospodarze mogą zmienić swoje ustawienia, aby ukryć pełny numer telefonu uczestników. Wykonując powyższe kroki, aby uzyskać dostęp do ustawień spotkania, włącz przełącznik, aby częściowo ukryć numery telefonów. W ten sposób zapewnisz prywatność wszystkim uczestnikom spotkania.

Zoom łączy starą i nową technologię

Tradycyjne telefony, choć przestarzałe, są nadal dostępne. Niektórzy uważają je za bardziej niezawodne i odmawiają użycia czegokolwiek innego. Według Zooma zawsze są mile widziani na spotkaniach.

Z pewnymi ograniczeniami mogą brać udział w webinariach, lekcjach lub dużych spotkaniach firmowych. Ta funkcja przydaje się, gdy podróżujesz lub jesteś odcięty od Internetu z powodu złej pogody. Pamiętaj tylko, że Zoom Phone to wszechstronne narzędzie, a aplikacja mobilna również wygodna.

Kiedy ostatnio używałeś do czegokolwiek tradycyjnego telefonu? Wolisz telefon Zoom czy aplikację Zoom? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.