Jak zmienić hosta w powiększeniu

Z reguły spotkania, zarówno online, jak i w sali konferencyjnej, są planowane i prowadzone przez tę samą osobę. W Zoom jednak rola gospodarza jest znacznie bardziej wszechstronna, a użytkownicy mogą dzielić się lub delegować niektóre swoje obowiązki.

W rzeczywistości ta przydatna aplikacja umożliwia zapewnienie współgospodarza lub przynajmniej alternatywnego gospodarza na wypadek, gdybyś nie mógł przybyć na spotkanie. Ale możesz też przekazać kontrolę nad gospodarzem, jeśli musisz nagle opuścić spotkanie. Gwarantuje to, że wszystko nadal działa płynnie. Ale jak konkretnie zmieniacie obowiązki hostingowe w Zoomie?

Jak przekazać kontrolę nad hostem

Prawdopodobnie siedziałeś na spotkaniu, na którym sprawy trwały zbyt długo. Nierzadka sytuacja, gdy zespół próbuje rozwiązać problem. Często spotkania te są organizowane przez Zoom, a uczestnicy mogą pochodzić z całego świata.

Ale co, jeśli gospodarz nadzorujący sesję będzie musiał wyjść? Możliwe, że spotkanie było zbyt długie, a oni mają wcześniejsze zaręczyny. Albo, że coś nagle wyszło.

Na szczęście Zoom pozwala przekazać kontrolki gospodarza komuś innemu na spotkaniu. Oto jak to robisz:

 1. Wybierz „Zarządzaj uczestnikami” na pasku sterowania hosta.

 2. Otwórz listę uczestników, najedź na uczestnika, który będzie następnym gospodarzem, a następnie wybierz „Więcej”.

 3. Teraz wybierz „Utwórz hosta”.

 4. Potwierdź wybór, klikając „Tak” w wyskakującym oknie.

To takie proste, wystarczy kilka kliknięć i ktoś inny może przejąć spotkanie Zoom. Ale oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać, jeśli chodzi o działanie tego procesu dla licencjonowanych i bezpłatnych użytkowników.

 1. Hosty, którzy są licencjonowanymi użytkownikami, mogą przekazać kontrolę hosta bezpłatnemu użytkownikowi, a spotkanie będzie nadal działać przez nieograniczony czas.
 2. Hosty, którzy są użytkownikami bezpłatnymi, mogą przekazywać kontrolę hosta dowolnemu użytkownikowi, w tym licencjonowanemu, przez ograniczony czas 40 minut.
Powiększenie

Dodawanie współgospodarza

Jeśli spotkanie Zoom gości dużą liczbę uczestników, jak to ma miejsce w przypadku niektórych webinariów, obecność współprowadzącego może być niezwykle pomocna. Jeśli zadaniem głównego gospodarza jest wygłoszenie wykładu, dobrze jest mieć dodatkowego gospodarza, aby nie przeszkadzały mu zadania, takie jak uruchamianie i zatrzymywanie nagrywania lub interakcja z uczestnikami.

Mówiąc prościej, ktoś, kto zajmie się bardziej administracyjną częścią spotkania. Gospodarz może przydzielić obowiązki dotyczące współkosztowania podczas spotkania i ważne jest, aby zaznaczyć, że współgospodarz nie może sam rozpocząć spotkania.

Notatka: Ta funkcja jest dostępna tylko w przypadku płatnej subskrypcji Zoom. Jeśli nie widzisz opcji, oznacza to, że musisz zapłacić za jedną z subskrypcji premium Zoom.

Najpierw musisz włączyć tę funkcję w Ustawieniach powiększenia (dostępne tylko na stronie).

 1. Zaloguj się do swojego konta w portalu internetowym Zoom. Aplikacja desktopowa nie daje nam takiej możliwości.
 2. Kliknij „Ustawienia” po lewej stronie.

 3. W zakładce Spotkania przewiń do „W spotkaniu (podstawowe)”.

 4. Włącz opcję „Współgospodarz” (pomocna wskazówka: użyj ctrl+F lub cmd+F, aby szybko znaleźć ustawienie Współgospodarz).

Teraz możesz dodać współgospodarza do swojego spotkania:

 1. Stuknij w zakładkę „Uczestnicy”.

 2. Kliknij „Więcej” obok użytkownika.

 3. Kliknij opcję „Ustaw współgospodarza”.

Pamiętaj, że możesz wykonać te czynności, aby odebrać użytkownikom uprawnienia współhosta.

Jeśli próbujesz to zrobić i widzisz, że opcja Współgospodarz jest wyszarzona, prawdopodobnie oznacza to, że nie jesteś administratorem Zoom, ale tylko członkiem. Musisz skontaktować się z administratorem Zoom.

Powiększ Zmień hosta

Alternatywna funkcja hosta

Często, nawet jeśli wszystko zaplanujesz perfekcyjnie, sprawy nie zawsze układają się tak, jak chcesz. Dzieje się tak cały czas i może być niesamowicie niewygodne. Ale właśnie dlatego dobrze jest mieć plan awaryjny. Jeśli jest spotkanie ważne dla całego zespołu lub ważna lekcja dla uczniów, chcesz się upewnić, że nie przegapią spotkania.

Pod tym względem funkcja alternatywnego hosta w Zoom może być ratunkiem. Jeden licencjonowany użytkownik Zoom może wybrać innego licencjonowanego użytkownika, który zostanie alternatywnym hostem, z dowolnego powodu. Alternatywny gospodarz zostanie powiadomiony e-mailem i otrzyma wszystkie instrukcje, jak rozpocząć samo spotkanie.

Alternatywny host może również otrzymać uprawnienia do planowania, na wypadek gdyby musiał umawiać się na dalsze spotkania w przypadku nieobecności pierwotnego hosta. Oto jak wyznaczyć alternatywnego hosta w Zoom:

 1. Zaloguj się do Zoom na swoim komputerze.
 2. Wybierz „Harmonogram” (ikona kalendarza).
 3. Wybierz "Opcje zaawansowane".
 4. Wpisz nazwę lub adres e-mail w polu „Alternatywny Host”.
 5. Kliknij „Zaplanuj”, aby zakończyć proces.
 6. Teraz host alternatywny otrzyma powiadomienie e-mail, że jest wyznaczonym zamiennikiem.

Porada dla profesjonalistów: jeśli używasz tej funkcji podczas webinaru, upewnij się, że oryginalny gospodarz ma dodatek do webinaru Zoom.

Powiększ Host

Często Zadawane Pytania

Spotkania Zoom stały się tak ważną częścią naszego życia w ciągu ostatniego roku. Właśnie z tego powodu musimy być ekspertami na platformie. Oto kilka odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Czy mogę mieć więcej niż jednego hosta?

Możesz dodać współgospodarzy do swojego spotkania. Niestety jest to funkcja premium. Tutaj możesz zapoznać się z cennikiem Zoom. Jeśli jesteś częścią administracji, upewnij się, że jesteś zalogowany przy użyciu odpowiednich danych uwierzytelniających, aby włączyć funkcję współgospodarowania.

Co się stanie, gdy host zostanie odłączony?

Jeśli gospodarz ma problem z internetem i utraci połączenie, spotkanie będzie kontynuowane. W sytuacjach, w których jest współgospodarz, osoba ta automatycznie stanie się gospodarzem. Jeśli jednak nie jest dostępny żaden współgospodarz, spotkanie będzie kontynuowane bez gospodarza.

Po ponownym dołączeniu hosta jego uprawnienia zostaną automatycznie przywrócone użytkownikowi.

Zoom sprawia, że ​​hosting jest bardziej wydajny

W świecie spotkań online nie ma żadnych pewników. Rzeczy są cały czas przemieszczane, anulowane i pojawiają się problemy techniczne. Dzięki funkcji Zoom zakłócenia są ograniczone do minimum. Obejmuje to upewnienie się, że gospodarze mogą lepiej wykonywać spotkania i webinaria.

Jeśli musisz przekazać płaszcz innemu odbiorcy i odejść, nie ma problemu. Jeśli potrzebujesz hosta lub hosta zapasowego, Zoom też cię wspiera. To wszystko jest kwestią kilku kliknięć i możesz trochę łatwiej oddychać.

Czy kiedykolwiek prowadziłeś spotkanie lub webinar z Zoom? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.