Jaki jest limit Zelle dla Wells Fargo?

Zelle to usługa transakcyjna obsługiwana przez wiele banków w Stanach Zjednoczonych, w tym Wells Fargo. Pozwala użytkownikom wysyłać i odbierać pieniądze bez fizycznej podróży do lokalizacji innej firmy. Transakcje odbywają się w ciągu kilku minut, więc łatwo jest pomóc krewnemu w nagłym wypadku lub wysłać pieniądze znajomemu, który właśnie zapłacił rachunek w restauracji.

Jaki jest limit Zelle dla Wells Fargo?

Ale ile pieniędzy użytkownicy mogą wysyłać każdego miesiąca? Jaka jest maksymalna kwota? Co więcej, czy istnieje limit, ile inni ludzie mogą otrzymać? Na te palące pytania odpowiemy w następnej sekcji.

Limit transakcji dla Wells Fargo i innych banków

Zelle to wygodna metoda dokonywania transakcji. Dlatego wielu ludzi woli to jako sposób na otrzymywanie pieniędzy. Na przykład może być konieczne przesłanie członkowi rodziny pieniędzy na rachunki. To powiedziawszy, jaka jest maksymalna kwota, jaką możesz wysłać komuś dziennie?

Ogólnie rzecz biorąc, Zelle ogranicza swoich użytkowników do wysyłania około 1000 USD tygodniowo lub do 5000 USD miesięcznie. To zależy od banku, więc upewnij się, że sprawdziłeś limit wysyłania swojego banku. Klienci Wells Fargo mają dzienny limit 2500 $ i miesięczny limit 20 000 $.

Jednak Wells Fargo twierdzi, że może zmniejszyć lub zwiększyć tę kwotę w zależności od tego, jak długo użytkownik ma konto lub źródło pieniędzy. Jeśli użytkownik planuje wysyłać większe kwoty pieniędzy, najlepiej skontaktować się osobiście z Wells Fargo i zapytać o maksymalny limit transakcji.

Notatka: Pamiętaj, że Wells Fargo może zmienić tę sumę w dowolnym momencie. Dlatego ważne jest, aby sprawdzić ich stronę internetową pod kątem aktualnych informacji. Oto link, który powinieneś dodać do zakładek. W sekcji D zobaczysz maksymalną sumę, jaką Wells Fargo pozwala swoim klientom wysyłać za pośrednictwem Zelle.

Limit Zelle dla Wells Fargo

Klienci korzystający z Bank of America mają taki sam limit jak klienci Wells Fargo. Chase ma inny limit dla klientów prywatnych i firm. Osoby korzystające z konta prywatnego mają dzienny limit 2000 USD i miesięczny limit 16 000 USD. Firmy mogą dokonywać codziennych wypłat w wysokości 5000 USD lub 40 000 USD miesięcznie.

Co się stanie, jeśli mój bank nie korzysta z Zelle?

Liczba banków współpracujących z Zelle rośnie każdego dnia. Jeśli Twój bank z nimi współpracuje, nie musisz wiele robić. Pieniądze możesz przesłać innej osobie za pośrednictwem konta internetowego banku lub aplikacji mobilnej.

Ale co, jeśli Twój bank i Zelle nie są partnerami? Czy nadal możesz wysyłać pieniądze za pośrednictwem tej platformy? Krótka odpowiedź brzmi „Tak”. Wystarczy pobrać aplikację, która jest dostępna dla użytkowników Androida i iOS. Następnie połącz swoją kartę kredytową i możesz zacząć wysyłać pieniądze.

Jak dokonać transakcji

Jeśli jesteś nowy w Zelle i chcesz dokonać płatności, wykonaj następujące czynności:

  1. Uruchom aplikację mobilną swojego banku lub wejdź na stronę banku i zaloguj się na swoje konto. Każdy bank ma swój własny system.

  2. Po otwarciu aplikacji zobaczysz, ile masz pieniędzy na koncie.

  3. Zobaczysz „Wyślij pieniądze z Zelle”. Aby wysłać płatność, dotknij „Wyślij pieniądze”.

  4. Spowoduje to otwarcie listy poprzednich odbiorców i kontaktów z telefonu. Jeśli osoba, która musi otrzymać pieniądze, jest już na Twojej liście, po prostu dotknij jej. W przeciwnym razie wpisz adres e-mail i numer kontaktowy odbiorcy w polu wyszukiwania.

Notatka: Nie ma potrzeby wpisywania żadnych innych informacji, takich jak dane konta bankowego.

Co to jest limit Zelle dla Wells Fargo?

Gdy już wszystko napiszesz, wybierz kwotę, którą chcesz wysłać. Kliknij „Podgląd”, aby zobaczyć szczegóły transakcji. Możesz również wpisać powód wysłania pieniędzy i mieć to jako przypomnienie. Kliknij „Przesuń, aby wysłać”, aby zakończyć transakcję. Otrzymasz wyskakujące okienko z potwierdzeniem, że wysyłasz pieniądze do właściwej osoby. Jeśli wszystko jest w porządku, naciśnij „Tak”, aby zakończyć. W ciągu kilku sekund osoba otrzyma pieniądze.

Zalety korzystania z Zelle

Jednym z głównych powodów, dla których ludzie wolą Zelle jako metodę wysyłania i odbierania pieniędzy, jest wygoda. Dokonywanie transakcji odbywa się intuicyjnie i szybko. Na przykład, jeśli członek rodziny pilnie potrzebuje pieniędzy, może wejść w ciągu kilku sekund. W przypadku innych podobnych aplikacji transakcje te mogą trwać kilka dni, co czasami jest zbyt długie, jeśli dana osoba potrzebuje pieniędzy na wypadek sytuacji awaryjnej.

Co więcej, nie ma żadnych opłat związanych z wysyłaniem lub otrzymywaniem płatności, co jest rzadkością w przypadku takiej aplikacji. Ogólnie rzecz biorąc, podobne aplikacje wiążą się z pewnymi opłatami za dokonywanie transakcji.

Wreszcie, wielu właścicieli obecnie akceptuje płatności za pośrednictwem Zelle. Dlatego jeśli nie mieszkają w tym samym mieście co Ty, możesz szybko i łatwo wysłać pieniądze i możesz to zrobić bez dodatkowych kosztów.

Transakcje Zelle

Zelle to łatwe i szybkie rozwiązanie do dokonywania płatności. Jego wygoda, brak opłat i szybkość przyciągają każdego dnia coraz więcej użytkowników. Co więcej, więcej banków współpracuje z Zelle, aby ułatwić swoim klientom wysyłanie pieniędzy. Limity dzienne i miesięczne transakcyjne zależą od banku. Dlatego sprawdź w swoim banku maksymalną kwotę, jaką możesz wysłać.

Jak o tobie? Czy często używasz Zelle? Jak myślisz, co jest jego największą zaletą? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.