Czy Zelle może wysłać pieniądze do Venmo?

Przy tak wielu dostępnych obecnie usługach płatniczych prawdopodobnie Ty i Twoi znajomi nie korzystacie z tej samej usługi. Więc jesteś, chcesz podzielić czek ze swoim przyjacielem, a jedynym problemem jest to, że jeden z was używa Zelle, a drugi używa Venmo.

Czy Zelle może wysłać pieniądze do Venmo?

Jak być może wiesz, te dwie usługi są konkurentami, więc nie możesz przesyłać pieniędzy między sobą. W tym artykule wyjaśniono alternatywne opcje i co najlepiej zrobić.

Czy mogę wysłać pieniądze z Zelle do Venmo?

Jak pokrótce wspomniano powyżej, odpowiedź brzmi: nie. Mając to na uwadze, chcieliśmy pomóc Ci znaleźć alternatywę. Jeśli masz konto Zelle, możesz wysyłać pieniądze do osób, które nie mają konta Zelle, ale nie bezpośrednio do Venmo.

Zelle Wyślij pieniądze do Venmo

Do kogo mogę wysłać pieniądze za pomocą Zelle?

Zelle nie wymaga od obu stron posiadania konta Zelle. Aby dokonać przelewu, tylko jedna ze stron musi posiadać konto Zelle.

W związku z tym, jeśli Twój bank obsługuje przelewy Zelle, możesz wysłać pieniądze do każdego, kto ma konto w dowolnym banku w USA. Ponadto, znajomi, którzy korzystają z Venmo, muszą również mieć konto bankowe. Czy widzisz, dokąd zmierza ten scenariusz? Oznacza to, że możesz dokonać bezpośredniej wpłaty na ich konto bankowe za pomocą Zelle.

Z drugiej strony, jeśli nie masz konta Zelle, możesz wysyłać pieniądze tylko do osób, które je posiadają. W takim przypadku nie będziesz w stanie wysłać pieniędzy bezpośrednio na czyjeś konto bankowe. Niezależnie od tego możesz rozwiązać ten problem, pobierając aplikację Zelle i łącząc ją z kontem bankowym. Wszystkie główne banki w USA są albo współwłaścicielami Zelle, albo je wspierają. Ponadto usługa jest bezpłatna.

Nawet jeśli Twój bank nie obsługuje Zelle, możesz zainstalować aplikację i połączyć swoją kartę debetową Visa lub MasterCard (nie zwykłe karty kredytowe). Jedynym problemem jest to, że ilość pieniędzy, które możesz wysłać, jest nieco ograniczona (500 USD tygodniowo). Użytkownicy z kwalifikującymi się kontami bankowymi dołączonymi do Zelle mają zwykle wyższe limity tygodniowe, gdy transakcje przechodzą przez bank.

Co jest lepsze – Zelle czy Venmo?

Chociaż obie usługi w końcu robią to samo, istnieją między nimi różnice.

Zelle do Venmo

Prędkość

Jeśli obaj użytkownicy mają konto Zelle, jest to zdecydowanie znacznie szybsza opcja. Przelewy są natychmiastowe, bez względu na ilość wysyłanych pieniędzy. Zelle to także bezpłatna inicjatywa zainicjowana przez kilka głównych amerykańskich banków konsumenckich. Jeśli jednak druga osoba nie ma Zelle, transfer może potrwać dłużej.

Przelewy Venmo zwykle trwają od jednego do trzech dni roboczych, chyba że chcesz uiścić dodatkową opłatę za natychmiastowy przelew. Jedynym problemem może być to, że chcesz wysłać komuś pieniądze w piątek. Odbiorca może poczekać do czterech dni, jeśli poniedziałek jest dniem wolnym od pracy.

Opłaty

Jedną z najlepszych rzeczy w Zelle jest to, że jest bezpłatny. Jak już wspomniano, banki, które są właścicielami Zelle, zaprojektowały go jako bezpłatną usługę przelewów środków między przyjaciółmi, lokalnymi firmami i zaufanymi osobami. Możesz jednak sprawdzić w swoim banku lub unii kredytowej, czy pobierają opłatę po ich zakończeniu.

Z drugiej strony, standardowe przelewy Venmo są bezpłatne, ale działają jak stary przelew ACH lub depozyt czekiem online, co może potrwać dłużej. Podobnie jak przelewy natychmiastowe ACH zorganizowane w naszej bankowości internetowej, przelewy natychmiastowe Venmo mają opłatę, w tym przypadku 1%.

Bezpieczeństwo

Aplikacja Venmo wykorzystuje szyfrowanie, aby zapewnić bezpieczeństwo danych, a także umożliwia dodanie kodu PIN. Monitorowanie konta i powiadomienia również są standardem w tych usługach.

Należąca do banków Zelle ma oczywiście również funkcje bezpieczeństwa, takie jak autoryzacja transakcji i monitorowanie oszustw. Nie jest to jednak karta kredytowa, więc nie ma ochrony przed obciążeniami zwrotnymi za zakupy.

W przeciwieństwie do Venmo, Zelle oferuje opcję wysłania pieniędzy na konto małej firmy. Ponownie, nie oznacza to, że powinieneś wysyłać pieniądze do przypadkowych firm internetowych. Użyj go jako alternatywy gotówkowej, aby zapłacić za usługi i produkty.

Masz do wyboru

Trudno powiedzieć na pewno, która usługa jest lepsza, Zelle czy Venmo. Chociaż większość ludzi woli jedno z nich, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś używał obu? Nie musisz płacić żadnych opłat, chyba że korzystasz z przelewów natychmiastowych Venmo.