Jak zainstalować YouTube Kids na tablecie Amazon Fire?

Zaktualizowano o tablety Fire HD 10 i Fire 8/8+ (10. generacji)

Tablety Amazon Fire to jedne z najlepszych, niedrogich opcji dostępnych obecnie na rynku, które są godne polecenia, dzięki świetnemu wsparciu Amazon i ich doskonałej wydajności. Chociaż żaden z tabletów Amazon nie jest doskonały, stanowią one fantastyczną wartość dla ciężko zarobionych pieniędzy.

ten największym ograniczeniem tabletów Amazona jest brak wsparcia aplikacji dla Google. Podczas gdy na tabletach Fire działa Android jako system operacyjny, w rzeczywistości jest to rozwidlona wersja Androida, stworzona na zamówienie przez Amazon dla ich tabletów Fire i urządzeń do przesyłania strumieniowego. W przypadku większości konsumentów Fire OS działa podobnie do Androida, ale rdzeń aplikacji Google – w tym cała linia aplikacji Play – został zastąpiony przez własny sklep z aplikacjami Amazona.

Aplikacje takie jak YouTube, YouTube Kids, Among Us i inne nie są dostępne w sklepie Amazon App Store. Nie przejmuj się tym problemem, ponieważ możesz łatwo przenosić aplikacje na tablety Fire.

Bez YouTube Kids dostępnego w Amazon Appstore może się wydawać, że nie masz szczęścia. Pomimo przestrzegania przez tablety Fire własnego ekosystemu aplikacji Amazon, możliwe jest uzyskanie Sklepu Play na tablecie – wraz ze standardowym pakietem aplikacji Google, w tym YouTube i YouTube Kids.

Oto, jak uruchomić YouTube Kids na tablecie Fire lub Fire HD.

1. Instalowanie YouTube Kids na tablecie Fire: czego potrzebujesz

Wcześniejsze modele tabletów Fire wymagały przesłania Sklepu Play do urządzenia z komputera z systemem Windows za pomocą ADB, czego nie trzeba już robić. Zamiast tego potrzebujesz teraz tylko podstawowej wiedzy na temat tego, jak Android instaluje aplikacje poza standardowym sklepem z aplikacjami, i trochę cierpliwości, gdy tablet pobiera i instaluje wszystkie cztery wymagane pakiety, aby poprawnie uruchomić Sklep Google Play.

Aby zainstalować YouTube Kids i Google Play, potrzebujesz:

 • Potrzebujesz cztery oddzielne pliki Google AP K z APKMirror (link poniżej).
 • Wybierać konto Google do wykorzystania w Sklepie Play.
 • Użyj zaktualizowanego tabletu Fire działającego Fire OS 5 lub nowszy (w przypadku urządzeń z systemem 5.6.0.0, zobacz Rozwiązywanie problemów i porady).
 • Chwyć menedżer plików z App Store (może być opcjonalne — zobacz Rozwiązywanie problemów i porady).

Dobrze jest również wiedzieć, jaki masz tablet Fire, zanim przejdziesz do tego przewodnika.

W zależności od wieku tabletu może być konieczne pobranie innych aplikacji niż urządzenie ze starszym oprogramowaniem.

Wejdź do menu ustawień i wybierz "Opcje urządzenia," to poszukaj "Model urządzenia" na dole tego przewodnika.

W tym artykule wykorzystano lata premiery każdego tabletu, aby pomóc Ci znaleźć właściwy pakiet APK, więc jeśli potrzebujesz pomocy w określeniu roku, w którym wyszedł Twój tablet, skorzystaj ze strony specyfikacji tabletów firmy Amazon tutaj. Wiedza, do której generacji należy Twoje urządzenie, będzie bardzo pomocna w tym przewodniku.

2. Włączanie aplikacji z nieznanych źródeł na tablecie Fire/Fire HD

W porządku, tutaj zaczyna się prawdziwy przewodnik. Pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić na tablecie Amazon Fire, jest zanurzenie się w menu ustawień.

Pomimo modyfikacji Amazona do Androida w celu stworzenia Fire OS, system operacyjny jest w rzeczywistości niesamowicie podobny do systemu Google, w tym w jaki sposób aplikacje innych firm są instalowane poza sklepem z aplikacjami Amazon.

Włączanie „aplikacji z nieznanych źródeł” na tabletach Fire/Fire HD

 1. Przejdź do szuflady aplikacji Fire OS 7, przesuwając palcem w górę od dołu, a następnie wybierz „Ustawienia”.

 2. Wybierać "Ochrona i prywatność."

 3. Przełącz „Aplikacje z nieznanych źródeł” na "Na" pozycja.

 4. Sprawdź, czy źródło instalacji jest wymienione i ustawione na „Dozwolone”.

3. Pobieranie i instalowanie sklepu Google Play na tablecie Fire

Następna jest duża część. Na standardowym tablecie z Androidem instalowanie aplikacji poza Sklepem Play byłoby tak proste, jak zainstalowanie standardowego pakietu APK. Niestety, na tablecie Amazon Fire nie jest to takie proste. Ponieważ Google Play nie jest zainstalowany na Twoim urządzeniu, wszystkie aplikacje sprzedawane w Sklepie Play nie będą działać bez zainstalowanych wraz z nim Usług Google Play, ponieważ niektóre aplikacje, takie jak Gmail i Mapy Google, sprawdzają uwierzytelnianie za pośrednictwem tej aplikacji.

Oznacza to, że musisz zainstalować na swoim urządzeniu cały pakiet usług Sklepu Google Play, czyli cztery różne aplikacje: trzy narzędzia i Sklep Play.

Wersje aplikacji Google potrzebne do narzędzi i Sklepu Play zależą od rozwidlonej wersji Androida używanej w Fire OS.

Identyfikacja wersji Fire OS i rozwidlonej wersji Androida tabletu Fire/Fire HD

Wraz z aktualizacją wersji Fire OS, podobnie jak wersje Androida używane do ich tworzenia.

Oto kilka najpopularniejszych tabletów Amazon Fire.

Wersja tabletu ogniaOgień OSRozwidlona wersja Androida
Ogień HD 10Pożar systemu operacyjnego 7Android 9 (poziom API 28)
Fire HD 8/8+ (10. Generacji)Pożar systemu operacyjnego 7Android 9 (poziom API 28)
Ogień HD 8 (8 gen.)Ogień OS 6Android 7.1.2

Pobieranie plików APK Google

Podczas instalacji niezbędnych plików „apk” Google, upewnij się, że zainstalowałeś je w kolejności wymienionej poniżej.

Cztery pliki obejmują:

 1. Menedżer konta Google
 2. Ramy usług Google
 3. Usługi Google Play
 4. Sklep Google Play

Ponownie, najlepiej jest pobrać i zainstalować wszystkie cztery pliki „apk” w dokładnej kolejności, a wszystkie można pobrać za pomocą wbudowanej przeglądarki Amazon Silk. Powinieneś już mieć „Nieznane źródła” z powyższych kroków ustawione na "Dozwolony" dla przeglądarki Silk.

Witryna, której będziemy używać do pobierania tych pakietów APK, nazywa się APKMirror. Jest to zaufane źródło bezpłatnych pakietów APK od programistów i Google Play, które działa jako narzędzie dla każdego użytkownika Androida, który chce ręcznie pobierać lub instalować aplikacje. Każda aplikacja przechowywana w APKMirror jest bezpłatna od programisty, bez modyfikacji lub zmian przed przesłaniem.

Plik 1 z 4: Pobierz i zainstaluj Menedżera kont Google

Pierwszą aplikacją, którą musisz pobrać, jest Menedżer konta Google. Jest to bardziej skomplikowane niż kiedyś, ponieważ Amazon zaktualizował wersję Androida używaną na ich nowszych tabletach.

Oto dwie opcje, z których jedna dotyczy konkretnego tabletu Fire/Fire HD:

 • Jeśli używasz tabletu Fire HD 10 zakupionego w listopadzie 2019 r. lub później, Fire HD 8 zakupionego po październiku 2018 r. lub Fire 7 zakupionego po czerwcu 2019 r. , Twój tablet ma system Android 6.0 lub nowszy (patrz przykłady w tabeli poniżej). W związku z tym będziesz chciał użyć Menedżera kont Google 7.1.2 (Android 6.0+) na swoim tablecie. 7.12 to najnowsza wersja aplikacji dostępna w APKMirror i istnieje od 2017 roku; jeśli pojawi się nowsza wersja, należy zamiast tego pobrać tę wersję.
 • Jeśli używasz tabletu zakupionego przed październikiem 2018 r. , Twój tablet nadal korzysta z systemu Android 5.0, co oznacza, że ​​będziesz potrzebować wersji 5.1-1743759, która jest najnowsza od kwietnia 2016 r. Możesz znaleźć ten link tutaj.
 1. Znajdź odpowiednią wersję Menedżera kont Google na podstawie systemu operacyjnego Android używanego przez tablet Fire HD/Fire OS, co jest jedną z dwóch powyższych opcji. Kliknij link do strony pobierania apk.
 2. Przejrzyj szczegóły, aby potwierdzić zgodność wersji Androida, a następnie kliknij zielony „strzałka w dół” (Pobierz plik APK).
 3. Na dole ekranu pojawi się monit o pobranie i możesz zaakceptować monit, aby rozpocząć pobieranie.
 4. Po zakończeniu pobierania zobaczysz powiadomienie w zasobniku, gdy zsuniesz się z górnej części ekranu.
 5. Kliknij właśnie pobrany plik „apk”, aby go zainstalować, niezależnie od tego, czy klikniesz powiadomienie, czy plik w przeglądarce plików.
 6. Stuknij w „Dalej” na dole ekranu lub przewiń w dół, aby nacisnąć „Zainstaluj”.
 7. Jeśli podczas instalacji coś pójdzie nie tak, zostaniesz powiadomiony o awarii. Jeśli nie, skończyłeś instalację pliku 1 z 4! Jeśli się nie powiedzie, przejdź do „Kroku 8.”.
 8. W przypadku niepowodzeń instalacji upewnij się, że pobrałeś poprawną wersję Menedżera kont dla Androida (w oparciu o rozwidloną wersję Androida Fire/Fire HD), a plik powinien zostać zainstalowany. Nowsze wersje nie zainstalują się na urządzeniu.

Plik 2 z 4: Pobierz i zainstaluj Google Services Framework

Następna aplikacja to Google Services Framework. Podobnie jak w przypadku Menedżera kont, potrzebna wersja zależy od używanego urządzenia. Jednak ze względu na sposób, w jaki aplikacja frameworka Google jest przeznaczona dla różnych wersji Androida, najlepiej wybrać taką, która działa na wszystkich wersjach Androida.

 1. Zaleca się pobranie wersji 5.1-1743759 programu Google Services Framework. Ta wersja jest przeznaczona do działania na WSZYSTKICH urządzeniach z systemem Android 5.0 lub nowszym, co oznacza, że ​​można ją uruchomić na dowolnym tablecie z systemem Fire OS.
 2. Stuknij powiadomienie, aby rozpocząć proces instalacji.
 3. Wybierz „Dalej”, aby potwierdzić, że chcesz zainstalować Google Services Framework.

 4. Jeśli po instalacji pojawi się monit o zaktualizowanie aplikacji, postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby uzyskać poprawną, nowszą wersję.

Plik 3 z 4: Pobierz i zainstaluj usługi Google Play

Jeśli posiadasz tablet Fire 7 zakupiony przed czerwcem 2019 r. — innymi słowy urządzenie 8. generacji lub starsze — powinieneś pobrać tę wersję tutaj. To pakiet APK przeznaczony dla procesorów 32-bitowych, na których działa Twój tablet. Amazon zmienił procesory Fire 7 na 64-bitowe z modelem dziewiątej generacji, ale starsze urządzenia nadal będą musiały pobrać poprawną wersję APK.

Jeśli nie masz pewności, którą wersję pobieranej aplikacji, wersje 32-bitowe są oznaczone jako „020300” w nazwie pliku, a wersje 64-bitowe są oznaczone jako „020400”. Obie te iteracje Usług Google Play są identyczne pod każdym względem, z wyjątkiem typu procesora, dla którego są tworzone. Jeśli pobierzesz niewłaściwy, nie stresuj się zbytnio. Za chwilę omówimy, co robić.

 1. Stuknij powiadomienie, aby rozpocząć proces instalacji.
 2. Wybierać "Następny" aby potwierdzić, że chcesz zainstalować Usługi Google Play.

Plik 4 z 4: Pobierz i zainstaluj Sklep Google Play

Finałem z czterech aplikacji jest sam Sklep Google Play. Jest to najłatwiejsze z czterech pobrań, ponieważ wszystkie wersje plików działają na Androidzie 4.1 lub nowszym i nie ma oddzielnych typów dla różnych procesorów bitowych. Pobierz najnowszą wersję tutaj.

W przypadku Usług Google Play i Sklepu Google Play należy spróbować użyć najnowszej dostępnej wersji aplikacji. APKMirror powiadomi Cię, gdy dostępna będzie nowsza wersja aplikacji, która zostanie wymieniona na stronie internetowej pod informacjami. W przypadku Usług Google Play należy unikać wersji beta aplikacji, szukając na liście najnowszej stabilnej wersji (wersje beta są oznaczone jako takie). W przypadku samego Sklepu Play wystarczy pobrać najnowszą wersję. Jeśli nie czujesz się komfortowo, zastanawiając się, która wersja wymieniona w APKMirror jest odpowiednią wersją dla Twojego tabletu, po prostu pobierz połączone wersje, a Google Play zaktualizuje aplikacje po pełnej instalacji.

Instalowanie plików APK

W porządku, po pobraniu czterech wymienionych powyżej plików na tablet Fire za pomocą przeglądarki Silk, przesuń palcem w dół z górnej części ekranu, aby otworzyć powiadomienia. Powinieneś zobaczyć pełną listę plików APK pobranych w ostatnim kroku, każdy z własnym powiadomieniem, posortowany według czasu. Jeśli wykonałeś powyższe kroki i pobrałeś je we właściwej kolejności, czwarte pobieranie powinno znajdować się na górze listy, a pierwsze na dole, aby kolejność wyglądała następująco:

 • Sklep Google Play
 • Usługi Google Play
 • Ramy usług Google
 • Menedżer konta Google

Sposób instalacji tych aplikacji jest bardzo ważny, więc zacznij od dotknięcia "Menedżera kont Google" na dole tej listy. Rozpocznie się proces instalacji; naciśnij „Dalej” na dole ekranu lub przewiń w dół, aby nacisnąć „Zainstaluj”. Account Manager rozpocznie instalację na Twoim urządzeniu. Jeśli podczas instalacji coś pójdzie nie tak, zostaniesz powiadomiony o awarii. Upewnij się, że pobrałeś poprawną wersję Menedżera kont dla systemu Android 5.0, a plik powinien zostać zainstalowany. Nowsze wersje nie zainstalują się na urządzeniu.

Powtórz ten proces dla wszystkich trzech pozostałych aplikacji w kolejności, zaczynając od Google Services Framework, a następnie Usług Google Play i Sklepu Google Play. Po zakończeniu pobierania każdej aplikacji pojawi się komunikat informujący o zakończeniu instalacji. Zarówno w usługach Google Play, jak i w sklepie Google Play będzie dostępna opcja otwarcia aplikacji (w aplikacjach Services Framework i Account Manager opcja ta będzie wyszarzona).

Nie otwieraj tych aplikacji; zamiast tego naciśnij „Gotowe” i kontynuuj wykonywanie wszystkich czterech aplikacji. Na koniec, instalacja Usług Play i Sklepu Play zajmuje trochę czasu, ponieważ są to duże aplikacje. Zezwalaj aplikacjom na instalowanie we własnym czasie i nie próbuj anulować instalacji ani nie wyłączać tabletu. Cały proces instalacji wszystkich czterech aplikacji nie powinien trwać dłużej niż około pięciu minut.

Jeśli Twoja wersja Usług Google Play nie instaluje się poprawnie, być może pobrałeś niewłaściwą wersję dla swojego procesora. Spróbuj pobrać inną wersję, zanim przejdziesz do dalszej części przewodnika.

4. Ponowne uruchamianie i logowanie do Google Play

Po pobraniu wszystkich czterech aplikacji na tablet zakończ proces, ponownie uruchamiając tablet Fire. Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania na urządzeniu, aż pojawi się monit z pytaniem, czy chcesz wyłączyć tablet. Po wyłączeniu urządzenia uruchom je ponownie, ponownie naciskając i przytrzymując przycisk zasilania. Gdy tablet uruchomi się z powrotem do ekranu blokady, jesteśmy gotowi, aby zakończyć proces, konfigurując Google Play. Wejdź na listę aplikacji i wybierz Sklep Google Play z listy (nie wybieraj Usług Google Play). Zamiast otwierać sklep, otworzy on Menedżera konta Google, aby uzyskać dane uwierzytelniające Twoje konto Google. Zobaczysz ekran pokazujący konfigurację tabletu do użytku, a następnie Google poprosi o Twój adres Gmail i hasło. Na koniec urządzenie zapyta, czy chcesz utworzyć kopię zapasową aplikacji i danych swojego konta na Dysku Google. Czy chcesz to zrobić od Ciebie, ale nie jest to konieczne na tym etapie. Podsumowując, Google Play powinno zająć około dwóch minut, aby zakończyć instalację. Po zalogowaniu się i zakończeniu procesu konfiguracji zostaniesz przeniesiony do Sklepu Google Play, tej samej aplikacji, która jest używana na większości urządzeń z Androidem.

5. Instalowanie YouTube Kids

Jeśli wcześniej korzystałeś z urządzenia z Androidem, jest to łatwa część. Teraz, gdy Google Play jest zainstalowany na Twoim tablecie, działa tak samo, jak na każdym innym urządzeniu z Androidem. Aby zainstalować YouTube Kids, wystarczy otworzyć Sklep Play, wyszukać YouTube Kids na pasku wyszukiwania u góry ekranu, a następnie wybrać "Zainstaluj" z listy aplikacji. Naprawdę, to jest to — bez trudnych obejść, bez podłączania tabletu do komputera. Jeśli chodzi o Google Play, Twój tablet to tylko kolejne standardowe urządzenie z Androidem. Po zakończeniu pobierania i instalowania aplikacji na tablecie będzie działać jak każda inna aplikacja w Fire. Aplikację można uruchomić z szuflady aplikacji i będzie ona wyświetlana na liście ostatnich aplikacji na ekranie głównym, ułatwiając dostęp. Na naszym urządzeniu testowym działanie aplikacji było identyczne jak na każdym innym urządzeniu z Androidem, bez żadnych usterek. Wreszcie, chociaż nie powinno to dziwić, YouTube Kids nie jest jedyną aplikacją, którą można zainstalować za pomocą tej metody. Każdą aplikację, która nie została przesłana do własnego Appstore Amazon, można pobrać z nowo zainstalowanego Sklepu Play, tak jak na każdym innym urządzeniu z Androidem.

6. Korzystanie z czasu wolnego (profile dzieci)

W ostatnich kompilacjach systemu Fire OS wydaje się, że niemożliwe jest uruchomienie aplikacji YouTube Kids na profilu Dziecko (znanym jako FreeTime w ekosystemie Amazon). Dopiero latem 2017 r. można było włączyć opcję „Instaluj aplikacje z zewnętrznych źródeł” w profilu Dziecko, aby prawidłowo przenieść pakiet APK z głównego konta użytkownika na konto dodatkowe, ale zgodnie z subredditem Amazon Fire ta funkcja została wyłączona w Wrzesień 2017.

Bez możliwości włączenia tej funkcji przeniesienie pakietu APK z jednego konta na drugie spowoduje wyświetlenie ostrzeżenia z informacją, że aplikacja nie jest zainstalowana i uniemożliwi prawidłowe uruchomienie aplikacji YouTube Kids na Twoim urządzeniu. Wiemy, że nie na to liczyła większość naszych czytelników, ponieważ FreeTime to świetny sposób na skonfigurowanie tabletu do użytku z dziećmi.

Dopóki nie znajdziemy konkretnego sposobu na zainstalowanie YouTube Kids na profilu Dziecko na Twoim urządzeniu, zalecamy utworzenie dla nich osobnego profilu Dorosły wraz z kodem PIN do użytku z YouTube Kids. Może to zabrzmieć denerwująco, ale ponieważ masz już zainstalowany Sklep Play na swoim urządzeniu, możesz korzystać z pełnego pakietu aplikacji do kontroli rodzicielskiej dostępnych w Sklepie Play na swoim urządzeniu. Oto niektóre z najlepszych aplikacji do pracy na Twoim urządzeniu:

 1. Norton App Lock: Ten jest wysoce zalecany przez społeczność Sklepu Play, z możliwością uniemożliwienia dostępu do określonych aplikacji bez hasła. Ta aplikacja działa zarówno z aplikacjami pobranymi z Appstore, jak i ze Sklepu Play, dzięki czemu jest idealna dla użytkowników, którzy chcą zablokować określone aplikacje, aby udostępnić profil swojemu dziecku.
 2. Google Family Link: Dzięki Family Link możesz monitorować, co dzieje się na urządzeniach z Androidem, bez konieczności kontrolowania przez całą dobę. Możesz zatwierdzać pobieranie aplikacji, blokować urządzenie po określonym czasie i sprawdzać, jak długo użytkownicy korzystają z poszczególnych aplikacji i urządzeń.
 3. Kontrola rodzicielska — śledzenie czasu i lokalizacji ekranu: Ta aplikacja umożliwia zdalne ustawianie i kontrolowanie czasu ekranu z własnego urządzenia poprzez synchronizację dwóch kont na każdym urządzeniu. Dostępny zarówno w planach darmowych, jak i płatnych, Screen Time ułatwia zapewnienie, że Twoje dziecko korzysta z urządzenia tylko w wyznaczonym czasie.

Te trzy aplikacje nie zastąpią łatwości i prostoty korzystania z narzędzia Profil dziecka dołączonego do każdego tabletu Fire, ale ogólnie jest to dobry początek.Może to nie być to, co każdy użytkownik ma na myśli podczas instalowania YouTube Kids, aby używać go w połączeniu z profilami Child na urządzeniu Fire, ale jest to sprytne obejście problemu z instalacją aplikacji stworzonego przez Amazon na początku tego roku.

Chcielibyśmy, aby Amazon i Google współpracowały, aby prawidłowo zainstalować aplikację YouTube Kids na tabletach Fire, ale podczas gdy rywalizacja między dwoma gigantami technologicznymi trwa, najlepsze, co możemy zrobić jako konsumenci, to nadal pracować nad znalezieniem sposobów radzenia sobie z ograniczenia nałożone na urządzenia z linii Fire zarówno przez Amazon, jak i Google.

7. Rozwiązywanie problemów i porady

W przypadku większości użytkowników powyższe kroki powinny wystarczyć do uzyskania Sklepu Play na zupełnie nowym tablecie Fire. To powiedziawszy, niektórzy użytkownicy mogą napotkać problemy, zwłaszcza na starszych urządzeniach lub urządzeniach ze starszym oprogramowaniem. Jeśli to Ci odpowiada, zapoznaj się z tymi opcjonalnymi przewodnikami, jak uruchomić Sklep Play na tablecie.

Instalowanie przeglądarki plików ze sklepu Amazon App Store

Powinno to być opcjonalny krok dla większości użytkowników, ale niektóre urządzenia Amazon miały problemy z zainstalowaniem niezbędnych pakietów APK na swoich urządzeniach bez wcześniejszego zainstalowania menedżera plików na tablecie Fire ze sklepu Amazon App Store. Jeśli masz problem z zainstalowaniem powyższych plików na urządzeniu, zalecamy zainstalowanie bezpłatnej aplikacji File Commander, która ułatwia przeglądanie plików przechowywanych na tablecie. To nic specjalnego, ale w tym procesie nie potrzebujemy niczego zbyt potężnego, aby dokończyć instalację Sklepu Play.

Powtarzam, większość ludzi będzie nie potrzebujesz przeglądarki plików, aby zakończyć ten proces, ale wystarczająca liczba użytkowników zgłosiła problemy z instalacją pakietów APK bez menedżera plików pobranego na urządzenie, o którym warto wiedzieć. Po zakończeniu powyższego procesu możesz odinstalować program File Commander.

Możesz także użyć aplikacji Dokumenty na swoim urządzeniu, która jest preinstalowana i umożliwia przeglądanie plików lokalnych, zamiast korzystać z aplikacji takiej jak File Commander. Dokumenty pozwolą Ci przejść do folderu Pobrane i wybrać pliki instalacyjne aplikacji pojedynczo, jeśli przypadkowo usunąłeś je z paska powiadomień lub masz problemy z instalacją aplikacji w systemie Fire OS 5.6.0.0.

Problemy z instalacją w systemie Fire OS 5.6.0.0

Jeśli nadal korzystasz z systemu Fire OS 5.6.0.0, poniższe instrukcje dotyczą Ciebie. Ponieważ jednak nowsze wersje Fire OS nie mają tego problemu, zalecamy upewnienie się, że oprogramowanie jest aktualne, zamiast rozwiązywać te problemy. Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz zaktualizować systemu operacyjnego, zapoznaj się z poniższym przewodnikiem, aby uzyskać pomoc. Kilku czytelników ostrzegało, że przyciski instalacyjne na tych wyświetlaczach były wielokrotnie wyszarzone podczas instalacji na obu najnowszych tabletach Amazon (Fire 7 generacji Fire 7, Fire HD 8 i Fire HD 10), a dokładniej w wersji Fire OS 5.6.0.0 . Jeśli zainstalowałeś Sklep Play przed tą aktualizacją, nie widzieliśmy żadnych problemów podczas korzystania z aplikacji zainstalowanych powyżej.

Rzeczywiście, widzieliśmy również problemy z instalacją na zupełnie nowym Fire HD 10 z systemem Fire OS 5.6.0.0, dlatego zaczęliśmy testować tę aktualizację, aby znaleźć obejście. Na tym froncie są dobre i złe wieści: po pierwsze, istnieje kilka zgłoszonych obejść, które widzieliśmy podczas testowania procesu instalacji, jak i od czytelników online, w szczególności na forach XDA, gdzie ten oryginalny przewodnik znalazł swoją podstawę. Zła wiadomość jest taka, że ​​wszystkie potencjalne poprawki nie wydają się być wiarygodne.

Mimo to byliśmy w stanie uruchomić Sklep Play na tablecie Fire, na którym nigdy wcześniej go nie zainstalowano; wystarczy trochę cierpliwości i trochę szczęścia. Problem z Fire OS 5.6.0.0 polega na tym, że Amazon wyłączył przycisk instalacji na swoich urządzeniach w tej nowej aktualizacji. Oznacza to, że bez względu na to, gdzie klikniesz na ekranie, nie będziesz w stanie zainstalować aplikacji, zmuszając Cię do anulowania instalacji i powrotu do zablokowanego ekosystemu Amazon. Wszystkie cztery wymienione powyżej aplikacje wydają się mieć ten problem, gdzie kliknięcie pliku instalacyjnego z urządzenia nie pozwoli na jego instalację.

Na szczęście istnieje proste obejście tego problemu: gdy znajdziesz się na ekranie instalacyjnym z wyszarzoną ikoną, po prostu wyłącz ekran urządzenia, a następnie włącz i odblokuj urządzenie. Przewiń ponownie na dół strony instalacji aplikacji, a zobaczysz, że przycisk "Zainstaluj" ponownie działa na Twoim urządzeniu.

Alternatywne obejście polega na jednokrotnym dotknięciu ikony wielozadaniowości / ostatnich aplikacji, a następnie ponownym wybraniu strony instalacji aplikacji z listy ostatnich aplikacji, a przycisk "Zainstaluj" powinien świecić na pomarańczowo. Nie jest to jednak idealne obejście. Chociaż udało nam się to zadziałać na naszym urządzeniu przy użyciu obu metod opisanych powyżej, a kilku użytkowników na forach XDA zgłosiło to samo rozwiązanie, mniejszość użytkowników zgłosiła, że ​​zarówno obejście blokady ekranu, jak i ostatnia metoda przycisku aplikacji nie działają dla nich, aby aktywować metodę instalacji. Po raz kolejny dobrzy użytkownicy na forach XDA również znaleźli kilka obejścia tego problemu, w tym:

 • Ponowne uruchamianie tabletu.
 • Cykliczne wyłączanie i włączanie „Instaluj aplikacje z zewnętrznych źródeł”.
 • Upewnij się, że filtr Blue Shade w ustawieniach jest wyłączony.
 • Za pomocą klawiatury Bluetooth przejdź do przycisku Instaluj (upewnij się, że wybrany jest klawisz Instaluj, a następnie naciśnij Enter).

Ponownie, nie mieliśmy problemu z instalacją aplikacji na nowym urządzeniu przy użyciu powyższej metody wyłączania i włączania wyświetlacza, ale jeśli napotkasz trudności, spróbuj użyć tych wybranych metod, aby uruchomić aplikacje na urządzeniu. I jeszcze raz dziękuję ludziom z XDA za wymyślenie, jak przywrócić działanie tych metod.

Na koniec przetestowaliśmy instalację wszystkich czterech plików APK w systemie Fire OS 5.6.1.0 i nowszym. Każda nowsza wersja nie zawiera problemów z instalacją, a ikona instalacji nigdy nie była wyszarzona. Jeśli chcesz zainstalować te cztery aplikacje i nadal używasz Fire OS 5.6.0.0, spróbuj zaktualizować oprogramowanie Fire OS do 5.6.0.1, a następnie do 5.6.1.0. Aktualizacje zajmują trochę czasu, a każda zajmuje około piętnastu minut, więc upewnij się, że masz trochę czasu na zaktualizowanie tabletu.

***

Pod koniec dnia ta metoda jest świetna nie tylko do oglądania YouTube Kids. To świetny sposób na dodanie wielu nowych funkcji do tabletu, zarówno w postaci nowych aplikacji niedostępnych wcześniej w Appstore, jak i poprzez zmianę sposobu działania tabletu za pomocą programów uruchamiających innych firm i nowych opcji dostosowywania dostępnych tylko w Google . YouTube Kids to doskonały przykład aplikacji, która zmienia sposób korzystania z tabletu: dzięki YouTube Kids możesz niezawodnie przekazać tablet swoim dzieciom, nie martwiąc się o to, co oglądają w wolnym czasie. To małe zwycięstwo rodzin i zapracowanych rodziców na całym świecie, ale bez wątpienia zachwyci wielu użytkowników.