YouTube TV — kompletny przegląd — grudzień 2020 r.

Dla tych z Was, którzy kiedykolwiek myśleli o odcięciu przewodu, YouTube TV to świetna alternatywa. Będziesz mógł oglądać zarówno niekończące się mnóstwo głupich filmów o kotach, jak i standardowe kanały telewizyjne, a wszystko to z jednej wygodnej platformy. Nie jestem pewien, czy jest o wiele lepiej.

YouTube TV oferuje popularne kanały sieciowe, które znasz i kochasz, przyzwoity asortyment kanałów lokalnych w zależności od obszaru i prawdopodobnie najlepszą funkcję DVR w chmurze oferowaną przez usługę przesyłania strumieniowego online. Podobne do usług takich jak Hulu z Live TV i DIRECTV NOW, ale na platformie, którą prawdopodobnie znasz.

YouTube TV istnieje od lutego 2017 r. i koncentruje się na celu „przeprojektowania telewizji na nowo dla nowej generacji”. Został zaprojektowany, aby dostarczać konsumentom treści telewizyjne w podróży, bez potrzeby korzystania ze standardowego telewizora z dużym ekranem. Przedsięwzięcie było strategią zbudowaną na dwóch podstawowych wymaganiach:

 • Zanim zaoferowali YouTube TV, musieli nabyć prawa do transmisji w lokalnych stacjach.
 • Musiał utworzyć aplikację mobilną przed udostępnieniem jej publicznie.

Niestety dla YouTube we wcześniejszych dniach premiery, to podejście okazało się nieco zbyt wolne. Hulu z telewizją na żywo został uruchomiony zaledwie miesiąc po YouTube TV dla większej liczby odbiorców. Do końca 2017 r. ponad pięćdziesiąt procent więcej subskrybentów korzystało z opcji telewizji na żywo oferowanej przez Hulu niż w przypadku najnowszego przedsięwzięcia YouTube.

„Dlaczego więc miałbym wybrać YouTube TV zamiast Hulu z telewizją na żywo?”

Świetne pytanie i omówię YouTube TV z konkurencją nieco później w artykule. Na razie chcę zagłębić się w to, co oferuje YouTube TV, ile to kosztuje i czego możesz się spodziewać, używając go jako wybranej usługi telewizyjnej.

Plany i ceny

W przeciwieństwie do typowych dostawców telewizji kablowej i satelitarnej, YouTube nie oferuje mnóstwa różnych i często mylących planów w dziwnych cenach. Zamiast tego idzie prostą drogą i zapewnia jedną, samotną opcję. Co, po przyjrzeniu się mnogości wielopoziomowych pakietów i opcji cenowych oferowanych przez konkurentów, może wydawać się nieco niezwykłe.

Subskrypcja YouTube TV kosztuje tylko 40 USD miesięcznie. Ten pakiet zawiera podstawową listę prawie sześćdziesięciu sieci, niektóre z Twoich kanałów lokalnych, a także oferuje opcję wyboru spośród kilku dodatkowych subskrypcji premium.

Pakiet Cena £ Kanały Detale
YouTube TV 65 USD/mies. 85+ 7-DNIOWA PRÓBA

Chociaż standardem bezpłatnego okresu próbnego jest 7 dni, usługa często oferuje dłuższe okresy próbne, a nawet od czasu do czasu promocje bonusowe, takie jak bezpłatny Google Chromecast do rejestracji i dokonywania płatności. Miej oko na te oferty bonusowe na stronie.

Dostarczone kanały

Celem YouTube TV było pozyskanie praw do transmisji strumieniowej w krajowej sieci telewizyjnej. Dzięki temu YouTube TV uzyskał dostęp do szerokiej gamy wielu kanałów należących do sieci.

Te konkretne kanały dominują w usłudze YouTube TV. Kanały takie jak ABC-własność Dowolna forma , własność NBC Syfy , własność lisa National Geographic i należące do CBS CW to tylko garść tego, czego można się spodziewać. YouTube zawarł również umowę z gigantem medialnym Time Warner, aby dodać kanały takie jak CNN, TBS, TNT , a Cartoon Network .

Uwaga: lista kanałów będzie się różnić w zależności od kodu pocztowego, więc sprawdź witrynę internetową pod kątem potrzebnych programów.

Podczas rejestracji w usłudze YouTube TV dokładnie określi, które kanały są dostępne w Twojej okolicy. Nie wszystkie wymienione sieci są dostępne wszędzie. Warto wspomnieć, że dostępnych jest również kilka regionalnych sieci sportowych, takich jak Fox Sport , NBC Sports , NESN , i więcej.

YouTube TV jest szczególnie przyjazny miłośnikom sportu. Dostępna oferta jest szczególnie silna wśród takich osób jak Sieć sportowa CBS , wszystkie z tych ESPN kanały sportowe i kanały sportowe należące do NBC, takie jak Kanał Olimpijski i Kanał golfowy . YouTube kontynuuje dodawanie nowych sieci i kanałów do swojego standardowego pakietu, a także opcji dodatkowych premium.

Skoro o tym mowa, możesz subskrybować Showtime, Starz lub Premiera AMC dla potrzeb filmów premium lub Dreszcz podrapać swędzenie horroru. Istnieje również dokumentalny CiekawośćStrumień lub skoncentrowany na kinie niezależnym Sundance teraz jeśli to jest to, co cię interesuje. Ci, którzy mają potrzebę oglądania jeszcze więcej sportów, niż są w ofercie, mogą dodać Fox Soccer Plus albo Karnet Ligi NBA .

Mały wgląd w dostępne wybrane dodatki do kanałów premium:

 • Czas na przedstawienie będzie kosztować 11 USD miesięcznie i zapewnia mnóstwo filmów, seriali telewizyjnych i filmów dokumentalnych.
 • Starz , choć nieco tańszy w cenie 9 USD miesięcznie, ma podobieństwa do Showtime w tym, że dostępne są filmy, seriale telewizyjne i filmy dokumentalne. Jedyną prawdziwą różnicą jest oczywiście dostęp do ogromnej biblioteki Starz i jej oryginalnej zawartości.
 • CiekawośćStrumień to najtańsza opcja na liście za 3 dolary miesięcznie. Zapewnia to dostęp do ponad 1500 filmów dokumentalnych.
 • Fox Soccer Plus daje ci więcej tej europejskiej piłki nożnej, którą kochasz, za jedyne 15 dolarów miesięcznie.
 • Premiera AMC jest dostępny dla wszystkich fanów The Walking Dead, oprócz wielu innych programów AMC, za jedyne 5 USD miesięcznie.
 • Dreszcz zapewnia bardzo potrzebny element horroru każdemu w horrorach, thrillerach i filmach trzymających w napięciu za jedyne 5 USD miesięcznie.
 • Sundance teraz daje miłośnikom filmów niezależnych skarbnicę treści do obejrzenia za 7 dolarów miesięcznie.
 • Karnet Ligi NBA przenosi wszystkie działania na korcie bezpośrednio na obsługiwane urządzenie. Bądź na bieżąco z każdą drużyną NBA, która przechodzi przez ponad 82 mecze w ciągu sezonu. Cena jest nieco wyższa i kosztuje 40 USD miesięcznie. Umowa zapewnia wideo na żądanie dla wszystkich gier, które chcesz obejrzeć, i jest pozbawiona reklam, a zamiast tego zapewnia kanały z areny podczas przerw.

Listę dostępnych kanałów w Twojej okolicy, których możesz oczekiwać od YouTube TV, znajdziesz na tej stronie .

Wspierane urządzenia

W momencie uruchomienia YouTube TV był dostępny tylko za pośrednictwem aplikacji na Androida i iOS, bezpośrednio w witrynie za pomocą komputera lub przez Google Chromecast. Uważam, że rolę w tej decyzji mógł odegrać mit o pominięciu przez milenialsów zwykłej telewizji na rzecz oglądania streamów na swoich smartfonach. Niestety dla YouTube minęło zbyt dużo czasu, zanim zdali sobie sprawę z tego błędu.

Obecnie platforma YouTube TV jest dostępna na kilku różnych urządzeniach. Dostępne są aplikacje na Roku, Apple TV, Android TV i Xbox One, a także różne obsługiwane telewizory Samsung, Hiseng, Sharp i LG. Oczywiście zawsze istnieje możliwość dalszego oglądania treści bezpośrednio na wybranych smartfonach i tabletach z systemem iOS lub Android.

Niestety konsole PlayStation nie są obsługiwane, a jeśli planujesz oglądać treści z YouTube TV na swoim komputerze, będziesz musiał oglądać je z rzeczywistej witryny za pomocą przeglądarki Google Chrome.

Obsługa urządzeń YouTube TV może nigdy nie dorównać telewizorom Hulu lub Sling, nie wspominając o konflikcie między Google a Amazonem, który prawdopodobnie spowoduje, że aplikacja YouTube TV dla Fire TV zostanie zawieszona na stałe.

Prawdę mówiąc, obsługa urządzeń do przesyłania strumieniowego pozostaje jedną z głównych słabości YouTube TV. Chociaż ostatnio wzmocnili opcje, nadal pozostają w tyle za swoimi największymi konkurentami. Ten brak postępu można przypisać ingerencji polityki korporacyjnej Google. Twoje preferencje dotyczące przesyłania strumieniowego będą nadal schodzić na dalszy plan w wojnie ego ze strony największych korporacji w sieci.

Oto krótka lista urządzeń zgodnych z YouTube TV:

 • Telewizor apple
 • Apple AirPlay
 • Android TV
 • Roku
 • Chromecast
 • Xbox One, Xbox One S i Xbox One X
 • Smartfony/tablety z systemem iOS i Android
 • Przeglądarka internetowa Google Chrome
 • Wybierz inteligentne telewizory Samsung, Hiseng, Sharp i LG

Wygląd, cechy i funkcje

Interfejs YouTube TV jest podzielony na trzy główne sekcje – Dom , Biblioteka , oraz Relacja na żywo . Kosmetyki wersji przeglądarkowej i mobilnej różnią się nieco od tych z wersji Roku i Apple TV. Doświadczenie zapewniane przy użyciu aplikacji mobilnych lub przeglądarki Chrome jest podobne do wyglądu oficjalnej witryny YouTube. Wszystkie podstawowe miniatury są wyświetlane na białym tle (chyba że jest ustawiony tryb nocny), a miniatury aktualnie emitowanych programów telewizyjnych są wyświetlane za pomocą wideo na żywo. W przypadku aplikacji Apple TV i Roku obrazy są wyświetlane bardzo statycznie na ciemnoszarym tle.

Niezależnie od tego różnica w wyglądzie nie kontrastuje z układem YouTube TV, ponieważ jest taka sama na wszystkich platformach.

Sekcja główna

Przy pierwszym logowaniu do YouTube TV wita Cię znak Dom ekran. Natychmiast zauważysz, że strona wyświetla podglądy na żywo i aktualnie emitowane są rekomendacje programów. Przewijając sekcję Strona główna, napotkasz miniatury na żywo, sport i inne programy na żądanie.

Na tej stronie znajdziesz dostęp do sekcji Na żywo i Biblioteki, a także do kilku innych, takich jak sekcja „Najpopularniejsze w YouTube”. Inną sekcją, którą można znaleźć, jest YouTube Premium, dawniej YouTube Red, który zawiera wszystkie oryginalne programy YouTube.

Wszystkie kanały w YouTube TV są podzielone na kategorie dla łatwiejszego dostępu. Kategorie te obejmują między innymi: Muzyka, jedzenie, uroda, komedia, rozrywka, wiadomości, sport, technologia, gry, oraz Rodzina .

Sekcja na żywo

Przeskakując do Relacja na żywo Sekcja zapewni Ci lokalne kanały, a także wszelkie inne aktualnie dostępne programy na żywo. Istnieje kolumna różnych sieci, do których masz dostęp, w których pojawia się tradycyjny przewodnik po programach telewizyjnych, wyświetlający bieżące i nadchodzące programy dla każdej sieci.

Na górze umieszczane są tylko wybrane kanały. Należą do nich wszystkie dostępne lokalne sieci telewizyjne oraz TBS i TNT. Wszystkie inne kanały są pogrupowane w kategorie, jak wspomniano w Sekcja główna .

Kliknięcie dowolnej ikony sieci przeniesie Cię do dedykowanego ekranu dla tej sieci. Tutaj znajdziesz dwudziestoczterogodzinną oś czasu dla programów powiązanych z tą siecią. W zależności od wybranej sieci, na ekranie mogą znajdować się dodatkowe informacje, w tym polecany program oraz listy filmów i programów telewizyjnych.

Kliknij jedną z ikon serialu telewizyjnego, a zostaniesz przeniesiony na dedykowaną stronę ekranu tego programu. Możesz przewijać listę odcinków na żądanie lub oglądać najnowszy na żywo.

Biblioteka i rejestrator w chmurze

ten Biblioteka to miejsce, w którym możesz znaleźć wszystkie swoje nagrania DVR w chmurze (więcej na ten temat później), aby obejrzeć lub ponownie obejrzeć określony program. Każde nagranie jest podzielone na kategorie według programów, filmów i sportu. Dostępne są również listy ostatnio nagranych i „nowych odcinków”.

Najlepsze w tej funkcji jest to, że jest brak limitu miejsca do przechowywania. Wypełnij go tyloma programami, ile chcesz oglądać. Każde nagranie jest zapisywane przez maksymalnie dziewięć miesięcy, o ile pozostajesz subskrybentem YouTube TV. Dotyczy to każdego profilu, który jest aktualnie połączony z Twoim kontem YouTube TV.

Jedną z komplikacji związanych z funkcją DVR w chmurze jest to, że nie pozwala ona dostosować sposobu nagrywania programów telewizyjnych. Aby nagrać konkretny odcinek serialu telewizyjnego, musisz nagrać je wszystkie. Nie jest to taki problem w przypadku zupełnie nowych programów, ale wszystko, co ma wiele sezonów, szybko się zsumuje. Dobrze, że masz nieograniczoną przestrzeń do przechowywania, jak sądzę.

Funkcja wyszukiwania

Dodatkowo YouTube TV Szukaj Strona może być również uważana za sekcję (co technicznie rzecz biorąc jest cztery). Nikogo nie powinno dziwić, że każda operacja wyszukiwania obsługiwana przez Google byłaby prawdziwą nagrodą. Strona wyszukiwania składa się z kategorii programów, różnych przycisków kanałów i sugestii pokazów, a wszystko to w krajobrazie inspirowanym Netflix.

Profile i przesyłanie strumieniowe

YouTube TV daje Twojemu gospodarstwu domowemu do sześciu indywidualnych loginów (i profili) na subskrypcję. Daje to sześciu osobom dostęp do Twojego konta, które nie będą kolidować z sugestiami programów ani biblioteką. Profil każdej osoby może zawierać własne ulubione, historię oglądania i rekomendacje. Będziesz nawet otrzymywać powiadomienia o swoich ulubionych programach, gdy będą transmitowane na żywo. Funkcja DVR w chmurze jest specyficzna dla profilu, więc nie musisz się martwić, że znajdziesz coś, czym nie jesteś zainteresowany zmieszanymi z zapisanymi programami. Jedynym minusem posiadania sześciu profili na jednym koncie jest to, że jednocześnie można odtwarzać tylko trzy strumienie.

Jakość przesyłania strumieniowego

Jeśli Twoja przepustowość zapewnia tylko 3 Mb / s lub mniej, YouTube TV wspomina, że ​​prawdopodobnie będziesz cierpieć z powodu powolnego ładowania i spójnego buforowania. Wszystko powyżej powinno gwarantować filmy w standardowej rozdzielczości. 7 Mb/s zapewnia samotne wrażenia wideo HD. Jeśli jakikolwiek inny profil zdecyduje się obejrzeć film w tym samym czasie, prawdopodobnie wystąpią problemy z buforowaniem.

YouTube TV uważa 13 Mb/s za preferowaną prędkość do niezawodnego przesyłania strumieniowego HD na wielu urządzeniach w tej samej sieci. Nie, nadal nie jest optymalny, ale wystarczy. Więcej zdecydowanie byłoby lepiej, zwłaszcza w zależności od oczekiwanej jakości.

W przypadku telewizorów 4K HD oczekujących jakości 4K HD w rzeczywistości kanały telewizyjne rzadko oferują rozdzielczość wyższą niż 720p. Chociaż istnieją sieci, które zapewniają strumienie wideo w pełnej rozdzielczości HD w rozdzielczości 1080p. Większość kanałów należących do Disneya, takich jak ESPN oraz Dowolna forma , na przykład przesyłaj strumieniowo wyłącznie w 720p. Jasną stroną tego jest to, że Disney nadrabia to, przesyłając strumieniowo z prędkością 60 klatek na sekundę. Zapewnia to znacznie płynniejsze wrażenia podczas oglądania dynamicznej akcji zarówno w filmach, jak i sporcie.

Pomijanie reklam i reklam

Telewizja na żywo w YouTube TV jest wyposażona w funkcję pauzy i umożliwia przeskakiwanie przez nadawane reklamy jednym kliknięciem. To samo można powiedzieć o nagraniach z transmisji na żywo. Niestety, w przypadku usługi na żądanie, YouTube TV nie oferuje opcji pominięcia i zamiast tego zmusza Cię do przesiadywania wszystkich przerw reklamowych. W zależności od wybranej sieci, YouTube TV może zastąpić nagraną transmisję wersją na żądanie, co również skutkuje wymuszonym oglądaniem reklam.

Kontra konkurencji

YouTube TV to zdecydowanie świetna platforma do oglądania telewizji na żywo i programów na żądanie, ale jak wypada na tle pozostałych?

Vs. Chusta TV

Będąc najstarszą i najtańszą dostępną opcją, Sling TV zapewnia doskonałą jakość w stosunku do ceny. Sling zapewnia również rejestrator DVR w chmurze, podobnie jak większość platform wymienionych w tym artykule. Jednak w przeciwieństwie do nieograniczonej przestrzeni dyskowej YouTube TV, która ma cenę 40 USD, Sling TV pozwala tylko na 50 godzin i kosztuje dodatkowe 5 USD miesięcznie.

To nadal sprawia, że ​​​​Sling TV kosztuje co najmniej 10 USD, a Sling ma również tańsze opcje pakietów, oferując jednocześnie niektóre kanały, których brakuje w YouTube TV. YouTube TV nadal wygrywa z większą liczbą kanałów, a dzięki lepszemu rejestratorowi i bardziej niezawodnej usłudze YouTube wygrywa to starcie bez problemu.

Vs. DirectTV TERAZ

Kontynuując temat kanałów z walki Sling TV, DirecTV NOW ma najwięcej kanałów z dowolnej usługi transmisji strumieniowej na żywo. Nie musi to oznaczać, że DirecTV NOW oferuje lepsze kanały, pamiętaj, ale jeśli szukasz więcej, nie możesz się pomylić wybierając tego konkurenta. Jest to prawdopodobnie najbardziej zbliżona rzecz do tradycyjnego kabla, który prawdopodobnie znajdziesz, poza rzeczywistym kablem, więc wszystko sprowadza się do preferencji z tym.

YouTube TV zapewnia mnóstwo sportów dla najbardziej zagorzałych fanów, ale DirecTV NOW faktycznie wysadza YouTube z wody. Jednak jeśli chodzi o telewizję wysokiej jakości, YouTube nadal wygrywa walkę. Ponownie, wszystko o preferencjach w tym pojedynku.

Vs. PlayStation Vue

Podobnie jak DirecTV NOW, PlayStation Vue oferuje znacznie więcej kanałów niż YouTube TV. To znaczy, oczywiście, jeśli chcesz zapłacić 74,99 USD miesięcznie za najdroższy pakiet oferowany przez Vue. Osobiście ta kwota po prostu nie wydaje się tego warta, a dotyczy to szczególnie tych, którzy próbują przeciąć przewód z powodu skandalicznych kosztów kabla. YouTube TV nadal oferuje wiele wysokiej jakości kanałów za prawie połowę kosztów.

Liczba jednoczesnych strumieni jest nieco lepsza na PlayStation Vue, ponieważ pozwala na pięć zamiast trzech ograniczonych przez YouTube. To może być lepsze dla dużej rodziny, która po prostu musi jednocześnie oglądać coś innego. Poza tym i faktem, że nie możesz uzyskać YouTube TV na Sony PlayStation, nie widzę żadnej korzyści z wybierania Vue nad YouTube TV.

Vs. Hulu z telewizją na żywo

Na pierwszy rzut oka wybór między Hulu z telewizją na żywo a YouTube TV jest jak wybór między czerwonymi jabłkami a zielonymi. To kwestia smaku. Jednak szybko zdasz sobie sprawę, że YouTube oferuje szesnaście więcej kanałów niż Hulu, a ponadto zapewnia znacznie lepsze wrażenia użytkownika.

Prawdziwym czynnikiem decydującym o tym konkursie jest to, czy wolisz oryginalne treści Hulu od tych z YouTube. Hulu wyrzuca lepsze oryginalne programy nieco dłużej niż YouTube, więc jest oczywiste, że Hulu jest prawdopodobnie bardziej pożądany w tej kategorii.

Jednak ostatnio YouTube okazał się obiecujący, udostępniając niektóre z własnych oryginalnych treści w postaci Kobra Kai i niedawno wydany Wayne . Więc znowu wypada to według osobistego gustu. Powiem, że DVR z YouTube TV dość łatwo przebija Hulu, podobnie jak prawie wszystkie inne, z nieograniczoną pamięcią w porównaniu z marnymi 50 godzinami Hulu.

Wniosek

YouTube TV jest zdecydowanie jednym z tych do rozważenia, jeśli szukasz rozwiązania do cięcia przewodów. Zaczęło się trochę nierówno, ale od tego czasu poprawiło się i z czasem poprawia się. Dopóki nowe kanały, sieci i funkcje są dodawane w godnym pochwały tempie, uważam, że YouTube TV ma szansę na zdobycie niekwestionowanego tytułu telewizji na żywo.