Jak naprawić Instagram: „Twoje konto zostało tymczasowo zablokowane”

Instagram może tymczasowo zablokować Twoje konto z kilku powodów. Robią to, aby chronić konta użytkowników, chronić platformę i zachęcać do najlepszego doświadczenia użytkownika. Jeśli próbowałeś zalogować się na swoje konto i otrzymałeś komunikat „Twoje konto zostało tymczasowo zablokowane”, dzisiaj omówimy, co mogło być przyczyną i jak najszybciej odblokować konto.

Jak naprawić Instagram:

Aby uniknąć ponownego tymczasowego zablokowania konta, wyszczególniliśmy niektóre konkretne działania na koncie, które Instagram uzna za podejrzane, a następnie automatycznie zablokuje konto.

Dlaczego moje konto na Instagramie zostało zablokowane?

Instagram umieści tymczasową blokadę na Twoim koncie, jeśli uzna, że ​​naruszyłeś którąkolwiek z ich zasad dotyczących użytkownika. Blokada może się zdarzyć, nawet jeśli nie miałeś nic wspólnego z naruszeniem.

Oto typowe działania, które powodują, że Instagram blokuje konto:

1. Aktywność podobna do botów

Instagram poszukuje działań wykonywanych zbyt szybko na godzinę i na okres 24 godzin. Następujące czynności wykonywane w nienaturalnie szybkim tempie zostaną uznane za „aktywność botów” i spowodują tymczasową blokadę konta:

Obserwowanie i przestawianie użytkowników zbiorczo

Typowe zachowanie na Instagramie obejmuje „obserwowanie” kogoś, a on „podąża” za tobą od razu. Aby wykorzystać tę praktykę, można „podążać” za setkami osób naraz, a kiedy już ich „śledzą”, osoba „przestaje ich obserwować”.

Instagram uzna to zachowanie bota, ponieważ ludzie korzystający z Instagrama zgodzili się nie nadużywać platformy takim zachowaniem.

Lubię i nie lubię zdjęć zbyt szybko

Znowu byłoby to uważane za zachowanie botów.

Przewijanie kanału i „polubienie” kilku zdjęć w średnim tempie jest dopasowane do typowego ludzkiego zachowania. Jednak „polubienie” lub „odłączenie” setki zdjęć, na przykład w ciągu kilku minut, można osiągnąć tylko za pomocą programu.

Komentowanie postów zbyt szybko

Im więcej komentarzy zostawisz pod postami innych osób, tym większe zaangażowanie i ostatecznie więcej obserwujących. Superszybkie komentowanie wielu postów będzie wydawać się sztuczne dla algorytmu Instagrama.

Wielokrotne publikowanie tego samego komentarza

Jest prawdopodobne, że nie tylko nie doda to wartości do rozmowy, ale także nie zrobi tego użytkownik, który naprawdę angażuje się w posty.

2. Korzystanie z aplikacji innych firm

Korzystanie z niektórych aplikacji stron trzecich na platformie Instagram stanowi naruszenie ich Warunków użytkowania. Nie wszystkie aplikacje są zakazane; istnieje proces zatwierdzania niektórych aplikacji, aby uzyskać dostęp.

Jednak typy, które pomagają zautomatyzować działania, są zabronione i łatwo wykrywane przez Instagram. Boty działają przeciwko świetnemu doświadczeniu użytkownika, a ponieważ Instagram do tego zachęca, każde konto podejrzane o ich używanie zostanie zablokowane.

3. Poświadczenia konta phishingowego

Hakerzy mogą uzyskać Twoje dane logowania za pomocą fałszywej witryny internetowej. Jeśli przypadkowo przesłałeś swoje dane logowania na Instagram, logując się na ekranie logowania, który wyglądał jak ekran logowania na Instagramie, ale nie był, być może podałeś swoje dane logowania.

Ponieważ Twoje konto zostało naruszone, a hakerzy mogą robić, co chcą, cokolwiek zrobili, wywołało czerwoną flagę na Instagramie, a platforma odpowiedziała blokadą konta.

Jak odblokować zablokowane konto na Instagramie?

Aby odblokować swoje konto, gdy zobaczysz komunikat „Twoje konto zostało tymczasowo zablokowane” podczas logowania, musisz przesłać Moje konto na Instagramie zostało dezaktywowane:

  1. Przejdź do Moje konto na Instagramie zostało dezaktywowane lub wprowadź wyszukiwanie „Moje konto na Instagramie zostało dezaktywowane” w Google i wybierz wynik z Facebooka.

  2. Wypełnij formularz, a następnie wprowadź adres e-mail powiązany z kontem na Instagramie, które próbujesz odblokować.

  3. Wyjaśnij, że Twoje konto zostało zablokowane przez pomyłkę i uważasz, że nie naruszyłeś wytycznych dla użytkownika.

  4. Po wypełnieniu formularza kliknij „Wyślij”.

  5. W końcu otrzymasz odpowiedź z prośbą o zdjęcie, na którym trzymasz kartkę papieru z odręcznym kodem, który ci wysłali. Twoje zdjęcie musi być naturalne, a twarz wyraźnie widoczna na papierze – bez edycji w Photoshopie. Instagram jest dość surowy i może odrzucić zdjęcie, jeśli uzna, że ​​to nie Ty.
  6. Po wysłaniu zdjęcia następuje okres oczekiwania.
  7. Otrzymasz potwierdzenie z Instagrama, że ​​Twoje konto zostało odblokowane. Czas zatwierdzenia może zająć od kilku dni do kilku tygodni.

Dodatkowe często zadawane pytania

Jak długo trwa ban na Instagramie?

Długość tymczasowego bana zależy od liczby poprzednich banów i przyczyn tych banów. Typowy czas trwania może trwać od kilku godzin po jaśniejszej stronie do 24-48 godzin w przypadku powtarzających się wykroczeń.

Jeśli otrzymasz kolejne bany, to długość może zostać dodatkowo wydłużona. Dlatego staraj się unikać zachowań podobnych do botów, aby Twoje konto nie zostało oflagowane.

Jeśli podczas próby logowania otrzymasz komunikat „Twoje konto zostało tymczasowo zablokowane”, wypełnij i prześlij formularz „Moje konto na Instagramie zostało dezaktywowane”, aby jak najszybciej przywrócić swoje konto.

Tylko właściciele kont ludzkich na Instagramie

Konto na Instagramie jest automatycznie blokowane, gdy Instagram uważa, że ​​użytkownik naruszył wytyczne dla społeczności. Aby zapewnić jak najlepsze wrażenia użytkownika, Instagram zabrania korzystania z większości aplikacji innych firm. Zablokuje każde konto wykazujące zachowanie podobne do bota lub konto, które wykazuje nieprawidłową aktywność.

Na szczęście od odblokowania konta dzieli Cię jedna forma. Wypełniając formularz i udowadniając, że jesteś właścicielem konta, Instagram odzyska Twoje konto tak szybko, jak to możliwe.

Czy Twoje konto zostało omyłkowo zablokowane przez Instagram? Opowiedz nam o tym w sekcji komentarzy poniżej.