Jak dodać okładkę albumu w YouTube Music

W ramach dostosowywanej muzyki, którą oferuje YouTube Music, możesz zmienić zdjęcie okładki wszystkich swoich playlist. Chociaż ta funkcja jest dostępna i można ją wykonać w kilku szybkich krokach, nadal nie można dodawać okładek albumów do istniejących albumów w YouTube Music. Istnieje jednak wiele innych rzeczy, które możesz zrobić, aby dostosować swoją bibliotekę YouTube Music.

W tym przewodniku pokażemy Ci różne sposoby dostosowywania okładek playlist w YouTube Music na różnych urządzeniach.

Czy możesz dodać okładkę albumu do YouTube Music?

Jeśli chcesz tylko słuchać muzyki w YouTube, bez przypadkowych filmów pojawiających się w Twoich rekomendacjach, YouTube Music jest dla Ciebie. YouTube Music to osobna aplikacja służąca do strumieniowego przesyłania muzyki, która od kilku lat cieszy się dużą popularnością.

YouTube Music nie tylko tworzy automatyczne playlisty na podstawie Twojej historii wyszukiwania i preferencji, ale możesz także tworzyć własne niestandardowe playlisty. YouTube Music umożliwia między innymi dostosowywanie sposobu słuchania muzyki poprzez dodawanie i usuwanie utworów z playlist, zmianę nazwy playlist i sortowanie muzyki.

Możesz także zmienić okładki swoich playlist w YouTube Music, wybierając inną okładkę z playlisty. Z drugiej strony opcja dodawania okładek albumów do przesłanej muzyki nie jest obecnie dostępna w YouTube Music.

Jedynym sposobem dodania okładek albumów do YouTube Music jest przesłanie własnej muzyki. Gdy przesyłasz określoną piosenkę, możesz wybrać dowolną okładkę albumu. Poza tym nie ma możliwości dodania nowej okładki do albumów, które zostały już przesłane.

Jak zmienić okładkę playlisty YouTube Music?

Zanim przejdziesz przez proces zmiany okładki playlisty w YouTube Music, musisz pamiętać o kilku rzeczach.

Gdy utworzysz playlistę w YouTube Music, aplikacja automatycznie użyje pierwszego utworu dodanego do playlisty jako okładki. W przeciwieństwie do Spotify, gdzie okładka playlisty składa się z czterech obrazów pobranych z pierwszych czterech utworów z Twojej playlisty, YouTube Music używa tylko jednego obrazu na okładkę.

Należy również pamiętać, że możesz użyć tylko okładki utworu z tej właśnie listy odtwarzania. W tej chwili nie można przesłać niestandardowego obrazu jako okładki listy odtwarzania. Wreszcie jedynym sposobem zmiany okładki playlisty w YouTube Music jest ręczna reorganizacja kolejności utworów. W przyszłości może być więcej opcji, ale na razie jest to jedyna droga.

Dobrą rzeczą jest to, że możesz zmienić okładkę playlisty YouTube Music zarówno w aplikacji na telefon, jak i w wersji internetowej. Pokażemy Ci, jak to zrobić na różnych urządzeniach.

Linux

Zaczniemy od internetowej wersji YouTube Music. Aby zmienić playlistę, wykonaj cover w YouTube Music w systemie Linux, wykonaj poniższe czynności:

 1. Przejdź do YouTube Music w przeglądarce.

 2. Wybierz sekcję „Biblioteka” z górnego banera.

 3. Kliknij listę odtwarzania, którą chcesz edytować.

 4. Znajdź utwór, którego chcesz użyć jako okładki listy odtwarzania.

 5. Kliknij utwór i przeciągnij go w górę ekranu.

 6. Odśwież swoją stronę.

Otóż ​​to! Zmiana okładki playlisty w internetowej wersji YouTube Music jest jeszcze prostsza niż w aplikacji mobilnej, ponieważ pracujesz na większym ekranie.

Prochowiec

Aby zmienić playlistę, załóż cover w YouTube Music na Macu, postępuj zgodnie z tymi instrukcjami:

 1. Otwórz YouTube Music w przeglądarce.

 2. Przejdź do „Biblioteki” u góry ekranu.

 3. Znajdź listę odtwarzania, którą chcesz edytować i kliknij ją.

 4. Znajdź utwór na liście odtwarzania na okładkę.

 5. Kliknij utwór i przeciągnij go, aż stanie się pierwszym utworem na liście odtwarzania.

 6. Odśwież stronę.

Pomyślnie zmieniłeś okładkę swojej playlisty YouTube Music. Teraz możesz wrócić do słuchania muzyki dzięki nowej okładce playlisty.

Windows 10

Jeśli chcesz zmienić okładkę playlisty YouTube Music w systemie Windows 10, wykonaj poniższe czynności:

 1. Przejdź do YouTube Music.

 2. Przejdź do „Biblioteki” na górnym banerze.

 3. Znajdź album, który chcesz edytować i kliknij go.

 4. Znajdź utwór, którego chcesz użyć jako okładki listy odtwarzania.

 5. Kliknij utwór i przeciągnij go na górę listy odtwarzania.

 6. Puść i odśwież stronę.

Chociaż ta metoda zmiany okładek list odtwarzania działa dobrze, może to być kłopotliwe, jeśli Twoje listy odtwarzania zawierają setki utworów. W takim przypadku musiałbyś wyszukać utwór i przeciągnąć go do samej góry listy odtwarzania, co może zająć trochę czasu.

Ponieważ w wersji internetowej ten proces zajmuje znacznie mniej czasu, zalecamy w tym celu użycie komputera zamiast aplikacji mobilnej.

iPhone

Jeśli Twój komputer nie jest w tej chwili blisko Ciebie lub po prostu wolisz korzystać z aplikacji mobilnej, nie martw się. Zmiana okładki playlisty w aplikacji YouTube Music na telefon wymaga kilku dodatkowych czynności. Jedynym krokiem, który może zająć trochę czasu, jest zmiana kolejności sekwencji piosenek. Oto jak to się robi na iPhonie:

 1. Otwórz aplikację YouTube Music na swoim iPhonie.

 2. Stuknij w „Biblioteka” w prawym dolnym rogu ekranu.

 3. Przejdź do „Playlist” u góry ekranu.

 4. Wybierz listę odtwarzania, którą chcesz edytować.

 5. Przejdź do ikony pióra po prawej stronie okładki listy odtwarzania.

 6. Znajdź utwór, którego chcesz użyć jako okładki swojej playlisty.

 7. Stuknij w dwie linie obok nazwy utworu.

 8. Naciśnij dwie linie i przeciągnij utwór na górę listy odtwarzania.
 9. Przejdź do „Gotowe” w prawym górnym rogu ekranu.

Odśwież stronę na swoim iPhonie. YouTube Music automatycznie zmieni okładkę playlisty na okładkę pierwszego utworu na liście.

Android

Jeśli chcesz zmienić okładkę playlisty w YouTube Music na urządzeniu z Androidem, wykonaj poniższe czynności:

 1. Uruchom YouTube Music na swoim Androidzie.

 2. Przejdź do sekcji „Biblioteka” w prawym dolnym rogu aplikacji.

 3. Przejdź do opcji „Playlista” u góry ekranu.

 4. Znajdź listę odtwarzania, do której chcesz wybrać nową okładkę.

 5. Stuknij ikonę pióra, która znajduje się obok bieżącej okładki listy odtwarzania.

 6. Przeglądaj listę odtwarzania, aż znajdziesz utwór z odpowiednią okładką.

 7. Stuknij w dwie linie po prawej stronie utworu.

 8. Przeciągnij utwór w górę listy odtwarzania.
 9. Dotknij „Gotowe”.

To wszystko. Możesz wybrać dowolną okładkę utworu z tej listy odtwarzania. Twoja nowa okładka playlisty zostanie natychmiast zaktualizowana.

Dodatkowe często zadawane pytania

Dlaczego YouTube Music nie wyświetla okładek albumów?

W niektórych przypadkach YouTube Music nie wyświetla okładek albumów na Twoim urządzeniu, zwłaszcza w aplikacji mobilnej. Spróbuj kilka razy odświeżyć swoją stronę. Jeśli to nie zadziała, może być konieczna aktualizacja do najnowszej wersji aplikacji. Aktualizowanie muzyki z YouTube zwykle załatwia sprawę.

Może się również zdarzyć, że okładka albumu, którą chcesz wybrać do listy odtwarzania, z jakiegoś powodu nie jest dostępna. W takim przypadku spróbuj wybrać inną okładkę albumu do swojej listy odtwarzania.

Dlaczego nie mogę dodać okładki albumu do YouTube Music?

Niestety obecnie nie można dodawać okładek albumów do playlist YouTube Music. YouTube Music nie umożliwia przesyłania okładek albumów, które zostały już przesłane do YouTube Music.

Z drugiej strony, jeśli prześlesz własną muzykę do YouTube Music, będziesz mieć możliwość wyboru dowolnej okładki albumu. Jeśli chcesz zmienić okładkę albumu przesłanego przez kogoś innego, pamiętaj, że ta opcja również jest niedostępna. Możesz edytować tylko własne listy odtwarzania i albumy.

Dostosuj swoje wrażenia muzyczne w YouTube Music

Teraz wiesz, jak zmienić okładkę playlisty w YouTube Music na różnych urządzeniach. Chociaż YouTube Music nadal nie daje opcji dodawania okładek albumów do playlisty lub albumu, który został już przesłany, możesz wybrać dowolną okładkę playlisty z listy utworów na swoich playlistach. Po zmianie okładek list odtwarzania i uporządkowaniu ich według własnych upodobań możesz rozpocząć strumieniowe przesyłanie muzyki.

Czy kiedykolwiek wcześniej zmieniałeś okładkę playlisty w YouTube Music? Czy użyłeś którejś z metod opisanych w tym artykule? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.