Co zrobić, jeśli zobaczysz komunikat „Nie można podzielić dysku na partycje”

Czy próbujesz podzielić dysk twardy na partycje, aby zainstalować system Windows za pomocą Boot Camp na komputerze Mac? Nie możesz tego zrobić ręcznie za pomocą Narzędzia dyskowego? Nie jesteś sam. Jest to powszechny problem, którego doświadczyło wielu użytkowników komputerów Mac. Na szczęście błąd jest dość prosty do naprawienia. Jeśli widzisz komunikat „Nie można podzielić dysku na partycje” w Boot Camp, oto jak to naprawić.

Co zrobić, jeśli zobaczysz komunikat „Nie można podzielić dysku na partycje”

Uruchamianie wielu systemów operacyjnych na jednym komputerze to świetny sposób na zabawę z innymi systemami operacyjnymi, używanie programów specyficznych dla systemu operacyjnego i eksperymentowanie bez konieczności kupowania innego komputera. Mam komputer z systemem Windows, na którym działa Hackintosh i komputer Mac z systemem Windows 10 w programie Bootcamp. Mogę eksperymentować z każdym systemem operacyjnym i mogę symulować błędy, których doświadczają moi klienci naprawiający komputery, dzięki czemu mogę szybciej naprawiać ich problemy.

Obóz dla rekrutów

Gdy Mac stał się oparty na Intelu, opcja uruchamiania wielu systemów operacyjnych stała się rzeczywistością. Ta sama architektura procesora oznaczała, że ​​różnice między systemami Mac OS X i Windows mogły być emulowane w oprogramowaniu, dzięki czemu każdy z nich jest dostępny dla siebie, mimo że działają zupełnie inaczej.

Boot Camp to program firmy Apple, który umożliwia podwójne uruchomienie komputera Mac z systemem Windows. Tworzy oddzielną partycję i bootloader, który poprosi o wybranie systemu operacyjnego po przytrzymaniu klawisza Option podczas uruchamiania komputera Mac. Przez większość czasu działa bezproblemowo, czasami wyświetla błąd typu „Nie można podzielić dysku na partycje”.

Twój dysk nie mógł zostać podzielony na partycje

Jedyne przypadki, w których widziałem błędy „Nie można podzielić dysku na partycje”, dotyczyły starszych komputerów Mac, które były używane od jakiegoś czasu. Nie widziałem go na nowszych komputerach Mac lub niedawno wypakowanych z pudełka. To prowadzi mnie do przekonania, że ​​wiadomość jest spowodowana jakimś błędem w systemie plików. Wydaje się wystarczająco poważny, aby zapobiec partycjonowaniu, ale nie na tyle poważny, aby wpłynąć na normalne działanie.

Bez względu na przyczynę poprawka jest dość prosta. Ta poprawka składa się z dwóch etapów. Pierwszy krok rozwiąże błąd w wielu sytuacjach. Jeśli to nie naprawi, wypróbuj drugi. Utwórz kopię zapasową komputera Mac w razie potrzeby na wypadek, gdyby wydarzyło się coś złego. Następnie:

 1. Uruchom Narzędzie dyskowe z Narzędzia.
 2. Wybierz dysk z lewej strony i wybierz Zweryfikuj dysk.
 3. Zezwól na sprawdzenie dysku pod kątem błędów i wybierz Napraw dysk, jeśli narzędzie je znajdzie.
 4. Uruchom ponownie i spróbuj ponownie Boot Camp.

Jeśli weryfikacja nie wykryje błędów lub nie naprawi ich, ale nadal widzisz komunikat „Nie można podzielić dysku na partycje”, wypróbuj następną poprawkę.

 1. Wyłącz komputer Mac.
 2. Włącz go ponownie i przytrzymaj Command + S, aby uzyskać dostęp do trybu pojedynczego użytkownika.
 3. Otwórz wiersz polecenia, wpisz „/sbin/fsck-fy” i naciśnij Enter. Pozwól, aby proces się zakończył.
 4. Wpisz „reboot” i naciśnij Enter.
 5. Uruchom ponownie Narzędzie dyskowe i poczekaj na zakończenie procesu.
 6. Spróbuj ponownie Boot Camp.

Ten drugi krok to również sprawdzenie błędów, ale na głębszym poziomie. Jeśli ta pierwsza poprawka nie zadziała, to zdecydowanie powinno.

Używanie Boot Camp do podwójnego rozruchu w systemie Windows

Jeśli chcesz uruchomić podwójny system Mac OS X z systemem Windows, możesz użyć wbudowanego Boot Camp, aby podzielić dysk na partycje gotowe do instalacji. Do zainstalowania będziesz potrzebować legalnej kopii systemu Windows, ale reszta jest zawarta w systemie OS X. Oto jak skonfigurować system Windows na komputerze Mac.

 1. Przejdź do Narzędzia i wybierz Asystenta Boot Camp.
 2. Wybierz Kontynuuj w Asystencie i wybierz „Pobierz oprogramowanie obsługi systemu Windows dla tego komputera Mac”, jeśli zostaniesz o to poproszony.
 3. Wybierz Kontynuuj i wprowadź swój Apple ID, jeśli zostaniesz o to poproszony.
 4. Wybierz Enter, aby pobrać i zainstalować wszystko, czego potrzebujesz.
 5. Dostosuj suwak do rozmiaru nowej partycji Windows po wyświetleniu monitu przez Asystenta Boot Camp. Windows będzie potrzebował co najmniej 20 GB, aby dobrze działać.
 6. Wybierz Partycja, aby wszystko działało.
 7. Zainstaluj nośnik instalacyjny systemu Windows, gdy Asystent Boot Camp zakończy partycję.
 8. Wybierz opcję Rozpocznij instalację, a komputer Mac właśnie to zrobi. W ramach tego procesu może nastąpić kilka restartów.
 9. Po wyświetleniu monitu wybierz opcję Instalacja niestandardowa i wybierz partycję BOOTCAMP.
 10. Wybierz Opcje dysku, a następnie Formatuj, aby przygotować partycję dla systemu Windows.
 11. Postępuj zgodnie z instrukcjami kreatora instalacji systemu Windows, który poprosi o wprowadzenie danych. Wybierz ustawienia najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom.
 12. Po zakończeniu usuń nośnik instalacyjny systemu Windows.

Bądź bardzo ostrożny w kroku 9, aby wybrać odpowiednią partycję, na której chcesz zainstalować system Windows. Upewnij się, że wybrałeś wcześniej utworzoną partycję, w przeciwnym razie możesz nadpisać instalację systemu MAC OS X. Kiedy to zrobiłem, Asystent Boot Camp nazwał go BOOTCAMP. Twoje mogą się różnić, więc wybieraj ostrożnie, jeśli chodzi o wybór właściwej partycji.

Po załadowaniu systemu Windows powinien zaktualizować sterowniki i siebie, tak jak na normalnym komputerze z systemem Windows. Teraz wszystko, co musisz zrobić, to przytrzymać klawisz Option podczas uruchamiania, aby uzyskać dostęp do programu ładującego i wybrać system operacyjny do załadowania!