Jak naprawić błędy „Potrzebujesz pozwolenia od TrustedInstaller” w systemie Windows

Każdy próbował przenieść, usunąć lub zmienić plik lub folder i zobaczyć komunikat o błędzie „Potrzebujesz pozwolenia od TrustedInstaller, aby wykonać tę akcję”? Można by pomyśleć, że jako właściciel lub administrator systemu to Ty decydujesz, które pliki trafiają, gdzie i co zostaje usunięte. Niestety Microsoft ma inne pomysły.

Jak naprawić błędy „Potrzebujesz pozwolenia od TrustedInstaller” w systemie Windows

Aby chronić system Windows przed przypadkowym uszkodzeniem, Microsoft dodał inne konto o nazwie NT SERVICETrustedInstaller. Posiada wiele podstawowych plików systemu Windows, o czym przekonasz się, jeśli kiedykolwiek spróbujesz je przenieść lub usunąć. Myślę, że chodziło o ochronę nas przed nami samymi i powstrzymanie użytkowników przed przypadkowym usunięciem ważnych zasobów ze swojego komputera.

Jeśli chcesz przejąć pełną kontrolę nad swoim komputerem i uniknąć błędów „Potrzebujesz pozwolenia od TrustedInstaller” w systemie Windows, czytaj dalej.

jak-naprawic-potrzebujesz-pozwolenia-od-zaufanego-instalatora-błędy-w-window-2

Napraw błędy „Potrzebujesz pozwolenia od TrustedInstaller” w systemie Windows

Aby zapobiec występowaniu tego błędu, musimy przejąć własność danego pliku z TrustedInstaller i przypisać go sobie. Na szczęście można to zrobić na kilka sposobów.

Korzystanie z CMD

  • Otwórz wiersz polecenia jako administrator i wpisz „takeown / f „pełna ścieżka folderu lub dysku” / R / D Y”. Na przykład, gdybyśmy chcieli przejąć na własność folder Windows, napisalibyśmy „takeown / f „C: Windows” / R / D Y”.
  • Możesz zrobić to samo dla plików wykonywalnych. Na przykład „takeown / f „C: Windowsregedit.exe” przejmie własność pliku wykonywalnego regedit.

jak-naprawic-potrzebujesz-pozwolenia-od-zaufanego-instalatora-błędy-w-windows-3

Korzystanie z Eksploratora Windows

Jeśli wolisz nie używać wiersza poleceń, możesz zamiast tego użyć Eksploratora.

  1. Przejdź do pliku lub folderu, którym chcesz sterować.
  2. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Właściwości, a następnie kartę Zabezpieczenia.
  3. Kliknij przycisk Zaawansowane, a następnie Zmień obok Właściciela.
  4. Wpisz nazwę swojego konta w polu i kliknij Sprawdź nazwy. Jeśli wpisałeś je poprawnie, powinno zostać podkreślone. Możesz zobaczyć listę w zależności od konfiguracji komputera, po prostu wybierz swoją nazwę użytkownika z listy i kliknij OK.
  5. Kliknij dwukrotnie OK, aby powrócić do okna Zaawansowane ustawienia zabezpieczeń. Zaznacz pole, w którym jest napisane „Zamień właściciela podkontenerów i obiektów”. Kliknij OK, a następnie Tak, jeśli zostaniesz o to poproszony.

Jeśli często napotykasz błędy „Potrzebujesz pozwolenia od TrustedInstaller” w systemie Windows, istnieją skrypty rejestru w Internecie, które dodają „Przejmij własność” jako menu kontekstowe po kliknięciu prawym przyciskiem myszy. Być może warto jest znaleźć jeden z nich.

Chociaż irytujące, teoria stojąca za TrustedInstaller jest słuszna. Chroni system operacyjny przed przypadkowym uszkodzeniem przez użytkowników. Jeśli jednak jesteś podobny do mnie i chcesz w pełni kontrolować swój komputer, a nie tylko robić to, na co pozwala Microsoft, musisz przyzwyczaić się do pracy z TrustedInstaller.

Wystarczy powiedzieć, że po przejęciu na własność podstawowych plików uważaj, co z nimi robisz!