Jak zmienić metodę płatności w YouTube TV

Dzięki ofercie YouTube TV obejmującej ponad 70 głównych kanałów sieciowych na żywo, szybko stało się popularnym narzędziem dla wielu przecinarek. Oczywiście nie jest to bezpłatne, dlatego ważne jest, aby prawidłowo ustawić dane rozliczeniowe, aby móc korzystać z usługi.

Jeśli nie wiesz, jak zmienić te ustawienia, nie martw się. YouTube sprawił, że możesz to zrobić samodzielnie, niezależnie od tego, jak masz do niego dostęp.

Zmiana metody płatności

Aby zachować subskrypcję YouTube TV podczas korzystania z nowej formy płatności, możesz to skonfigurować na telewizorze lub urządzeniu mobilnym. W zależności od urządzenia, którego używasz, po prostu wykonaj czynności opisane w jednej z trzech następnych sekcji.

Zmień metodę płatności w YouTube TV

Używając komputera

Niezależnie od tego, czy używasz komputera stacjonarnego, czy laptopa z systemem operacyjnym Windows, Mac OS X, czy nawet Linux, proces jest w zasadzie taki sam.

 1. Otwórz YouTube w przeglądarce internetowej.
 2. Upewnij się, że jesteś zalogowany na swoje konto Google, którego chcesz używać do rozliczeń.
 3. Kliknij swoje zdjęcie profilowe w prawym górnym rogu.
 4. Przejdź do ustawień".
 5. Kliknij „Rozliczenia i płatności”.
 6. Obok „Metody płatności” zobaczysz przycisk „Aktualizuj”. Kliknij to.
 7. Tutaj będziesz mógł sprawdzić swoją obecną metodę płatności i ją zmienić, a także dodać kolejną. Ta opcja umożliwia również sprawdzenie historii rozliczeń. Jeśli chcesz zobaczyć szczegóły dotyczące jakichkolwiek opłat, po prostu kliknij przycisk „Wyświetl”.

Korzystanie z urządzenia z Androidem

W przypadku każdego smartfona lub tabletu z systemem Android proces jest podobny do opisanego powyżej.

 1. Otwórz aplikację YouTube na swoim urządzeniu mobilnym z Androidem.
 2. Zanim przejdziesz dalej, po prostu sprawdź, czy jesteś aktualnie zalogowany na konto YouTube, którego będziesz używać do rozliczeń.
 3. Kliknij swoje zdjęcie profilowe.
 4. Dotknij "Ustawienia".
 5. Dotknij „Metoda płatności”.
 6. Teraz zobaczysz menu, które pozwala przejrzeć aktualną metodę płatności, zmienić ją lub dodać nową. Wprowadź nowe dane rozliczeniowe i gotowe. Tutaj możesz również sprawdzić historię płatności dokonanych automatycznie w YouTube TV. Wybierz każdy, aby zobaczyć więcej szczegółów.

Korzystanie z urządzenia mobilnego z systemem iOS

Jeśli uzyskujesz dostęp do YouTube TV z aplikacji YouTube na iPhone'a lub iPada, nie możesz w ten sposób zmienić szczegółów płatności. Od 13 marca 2020 r. Google nie obsługuje już żadnych zakupów w aplikacji na urządzeniach mobilnych Apple. Obejmuje to również zakup subskrypcji YouTube TV.

Aby zmienić metodę płatności, najlepiej uzyskać dostęp do konta YouTube z przeglądarki na komputerze. Jeśli masz z tym problemy, możesz skontaktować się z pomocą techniczną YouTube TV.

Chociaż nie możesz zmienić szczegółów płatności za pomocą aplikacji YouTube na iOS, nadal możesz używać tej aplikacji do oglądania wszystkich treści na żywo. Jeśli nie chcesz odnawiać subskrypcji YouTube TV, po prostu pozwól, aby Twój cykl rozliczeniowy wygasł. To automatycznie anuluje Twoje członkostwo.

Metoda płatności YouTube TV

Kupowanie sieci dodatkowych

Za regularną miesięczną cenę YouTube TV zyskujesz dostęp do programów wielu głównych sieci. Mimo to istnieje kilka sieci premium, które będą ponosić dodatkowe miesięczne opłaty. Dostępne w ten sposób sieci to STARZ, FOX Soccer Plus, SHOWTIME i inne.

Aby dodać nową sieć, wykonaj te kilka kroków.

 1. Przejdź do YouTube TV za pomocą przeglądarki internetowej na komputerze lub urządzeniu mobilnym.
 2. Kliknij swoje zdjęcie profilowe w prawym górnym rogu ekranu.
 3. Kliknij „Ustawienia”.
 4. Kliknij „Członkostwo”.
 5. Tutaj zobaczysz listę wszystkich sieci dodatkowych dostępnych do zakupu wraz z ich cenami.
 6. Po prostu kliknij znacznik wyboru obok każdej sieci, którą chcesz dodać.
 7. Po zakończeniu wybierania sieci dodatków kliknij przycisk "Zgadzam się", aby potwierdzić zmiany i gotowe.

Pamiętaj, że nie będzie można dodać tych sieci za pomocą aplikacji YouTube na urządzeniach z systemem iOS. W takim przypadku użyj przeglądarki internetowej, aby uzyskać dostęp do YouTube, jak wyjaśniono powyżej.

Rozliczenia za dodane sieci są naliczane proporcjonalnie, co oznacza, że ​​obliczane są dni od dnia zakupu do rozpoczęcia następnego cyklu rozliczeniowego. W ten sposób YouTube TV nie obciąży Cię całą miesięczną kwotą, jeśli kupiłeś sieć dodatkową na kilka dni przed kolejnym cyklem rozliczeniowym.

Jeśli chcesz usunąć jedną lub więcej sieci dodatkowych, po prostu usuń ich zaznaczenie z listy „Członkostwo” i kliknij „Zgadzam się”, aby potwierdzić.

Metoda płatności posortowana

Mamy nadzieję, że udało Ci się zmienić szczegóły płatności za YouTube TV. Po wykonaniu tej czynności możesz mieć pewność, że cykle rozliczeniowe będą nadal automatycznie obciążać Cię za usługę. Teraz wszystko, co musisz zrobić, to usiąść wygodnie i oglądać telewizję na żywo, jakiej tylko chcesz.

Czy udało Ci się zmienić metodę płatności? Jakie masz doświadczenia z YouTube TV? Jeśli masz jakieś dodatkowe przemyślenia na ten temat, podziel się nimi w sekcji komentarzy poniżej.