Xiaomi Redmi Note 3 – Zapomniałem hasła PIN – co robić

Śledzenie wszystkich haseł i kodów PIN może być bardzo wymagającym zadaniem. Mimo to istnieje wiele powodów, dla których Twoje urządzenie jest zablokowane. Twoja prywatność to nie tylko przywilej — to Twoje prawo, a ochrona poufnych danych wydaje się koniecznością w erze cyfrowej.

Xiaomi Redmi Note 3 - Zapomniałem hasła PIN - co robić

Po pięciokrotnym wpisaniu nieprawidłowego kodu PIN telefon zostanie zablokowany, a na ekranie pojawi się komunikat „Telefon został zablokowany”. Ale nie rozpaczaj, jeśli tak się stanie z Twoim Xiaomi Redmi Note 3, ponieważ nadal istnieją sposoby na odzyskanie telefonu.

Przywróć swój dostęp za pomocą kont Google lub Xiaomi

To najlepsza metoda, ponieważ pozwoli Ci ustawić nowy PIN bez utraty danych. Pamiętaj, że będzie działać tylko wtedy, gdy Twój telefon jest online i zalogowany na konto Google lub Xiaomi.

KROK 1: Uzyskiwać Zapomniałeś hasła u dołu ekranu blokady.

KROK 2: Wybierać Google lub Xiaomi konto jako metodę odzyskiwania, w zależności od tego, za pomocą którego się zalogowałeś.

KROK 3: Wprowadź hasło do wybranego konta, a następnie dotknij Zaloguj się.

W tym momencie zostaniesz poproszony o ustawienie nowego kodu PIN (także hasła lub wzoru odblokowania) dla swojego telefonu.

Przywrócenie ustawień fabrycznych

Jeśli powyższe rozwiązanie nie zadziałało, istnieje jeszcze jedna metoda przywrócenia dostępu do telefonu. Ten obejmuje tak zwany twardy reset lub reset do ustawień fabrycznych.

Pamiętaj, że spowoduje to, że Twój telefon stanie się jak nowy, co oznacza, że ​​wszystkie Twoje dane, takie jak multimedia, pliki, aplikacje, kontakty i konta, zostaną trwale usunięte z pamięci telefonu. Będziesz mógł je przywrócić tylko wtedy, gdy wcześniej zsynchronizowałeś swoje dane.

Zanim przejdziesz dalej, upewnij się, że telefon jest naładowany w co najmniej 35 procentach lub jest podłączony do ładowarki Xiaomi, która aktywnie ładuje urządzenie. Jest to bardzo ważne, ponieważ telefon potrzebuje wystarczającej mocy, aby przywrócić ustawienia fabryczne. Jeśli bateria wyczerpie się przed zakończeniem resetowania, urządzenie zostanie zamurowane.

Wykonaj poniższe czynności, aby przywrócić ustawienia fabryczne:

KROK 1: Wyłącz telefon.

KROK 2: Wciśnij Moc oraz Zwiększanie głośności klawisze jednocześnie, aby włączyć i uruchomić w trybie odzyskiwania.

KROK 3: Posługiwać się Ściszanie nawigować do Wyczyszczenie danych / przywrócenie do ustawień fabrycznych, a następnie potwierdź za pomocą Moc.

Poczekaj na zakończenie przywracania ustawień fabrycznych. Po ponownym uruchomieniu Twój Redmi Note 3 zostanie przywrócony do ustawień fabrycznych, co oznacza również, że Twój stary PIN zniknie i będziesz mógł ustawić nowy.

Ważny: Upewnij się, że nie wybierasz żadnych innych opcji na ekranie w trybie odzyskiwania. Może to spowodować uszkodzenie telefonu lub unieważnienie gwarancji.

Ostatnie słowa

Jeśli zapomnisz kodu PIN do Xiaomi Redmi Note 3, możesz skorzystać z dwóch ścieżek: przywróć dostęp za pomocą konta Google lub Xiaomi lub zresetuj telefon do ustawień fabrycznych. To ostatnie spowoduje trwałą utratę wszystkich danych, dlatego zaleca się wykonanie kopii zapasowej wszystkich danych i plików przed kontynuowaniem.

Kopię kodu PIN należy zawsze przechowywać w bezpiecznym miejscu. Bardzo ważne jest również regularne tworzenie kopii zapasowych urządzenia, aby uniknąć utraty danych w przypadku kradzieży lub zablokowania urządzenia.