Jak używać kontrolera Xbox One z komputerem Mac

Niedawny wzrost popularności Apple Arcade przynosi graczom nowe możliwości i pytania. Chociaż Apple nie słynie z atrakcyjności dla graczy, firma robi postępy w tym kierunku. Spośród wszystkich urządzeń peryferyjnych, które można chcieć podłączyć do urządzenia macOS, kontrolery Xbox były refleksją. Do teraz.

Jak używać kontrolera Xbox One z komputerem Mac

W tym artykule dowiesz się, jak sterować kontrolerem Xbox One na komputerze Mac.

Rzeczy, które warto wiedzieć

Jeśli znasz się na parowaniu kontrolera Xbox One z innymi urządzeniami, prawdopodobnie już wiesz, że wymaga dobrego naładowania przed parowaniem. Umierający kontroler nie sparuje się poprawnie z żadnym urządzeniem, nie mówiąc już o komputerze Mac.

Następnie twój kontroler Xbox One może obsługiwać Bluetooth lub być przewodowy. W zależności od tego, którego używasz, poniższe instrukcje mogą się różnić.

Wreszcie, możliwość sparowania kontrolera Xbox One z komputerem Mac będzie w dużej mierze zależeć od modelu kontrolera Xbox One, którego próbujesz użyć. Oto lista kompatybilnych kontrolerów:

 • Kontroler bezprzewodowy Xbox z funkcją Bluetooth (model 1708)
 • Kontroler bezprzewodowy Xbox Elite z serii 2
 • Adaptacyjny kontroler Xbox
 • Kontroler bezprzewodowy Xbox z serii S i serii X

Ważne jest również, aby wiedzieć, że na komputerze Mac musi działać co najmniej macOS Catalina lub nowszy. Teraz, gdy mamy wszystko w porządku, nauczmy się sparować kontroler Xbox One z komputerem Mac.

Jak sparować kontroler Xbox One i komputer Mac za pomocą Bluetooth

Na szczęście proces parowania dwóch urządzeń przez Bluetooth jest naprawdę prosty. Oto jak:

 1. Włącz kontroler Xbox One, przytrzymując przycisk Xbox, aż się zaświeci.

 2. Następnie przytrzymaj przycisk parowania, aż zacznie migać przycisk Xbox.

 3. Teraz kliknij ikonę Apple na komputerze Mac. Następnie kliknij Preferencje systemu.

 4. Kliknij Bluetooth opcja.

 5. Kliknij Połączyć obok kontrolera Xbox.

Teraz kontroler Xbox One jest podłączony do komputera Mac. Chociaż proces jest niezwykle prosty, możesz napotkać skomplikowane problemy. Jeśli z jakiegoś powodu to nie zadziałało, omówimy poniższe kroki rozwiązywania problemów.

Jak podłączyć kontroler Xbox One do komputera Mac przez USB?

Jeśli nie masz urządzenia obsługującego technologię Bluetooth, możesz się zastanawiać, czy możesz połączyć oba urządzenia za pomocą opcji Micro-SD do USB. Chociaż nie jest to tak proste, jak powyższa metoda, nadal możesz podłączyć kontroler inny niż Bluetooth do większości komputerów Mac. Kontrolery Xbox One nie są natywnie zgodne z komputerami Mac w przypadku połączenia USB. W tej sekcji będziemy potrzebować niewielkiej pomocy oprogramowania innych firm. Ale nie martw się, przetestowaliśmy to oprogramowanie w sierpniu 2021 r. i nadal działa dobrze.

Oto jak:

 1. Udaj się do GitHub i zainstaluj 360Controller.

 2. Przejdź przez wyświetlane monity, aby zakończyć proces instalacji.

 3. Teraz musisz zezwolić 360Controllerowi na dostęp do komputera Mac. otwarty Preferencje systemu i kliknij Ochrona i prywatność.

 4. Aby zezwolić na dostęp, kliknij ikonę blokady w lewym dolnym rogu. Wprowadź hasło do komputera Mac i kliknij Pozwalać na.

 5. Po zakończeniu uruchom ponownie komputer Mac. Następnie wróć do Preferencje systemu i kliknij ikonę kontrolera 360.

Podłącz kontroler Xbox do portu USB komputera Mac i powinieneś być gotowy.

Podobnie jak w większości gier, w które będziesz grać na konsoli Xbox, 360Controller oferuje opcje przełączania elementów sterujących, opcji odwracania i nie tylko.