Jak korzystać z kontrolera Xbox One na komputerze?

Dla niektórych kontroler to jedyny sposób na granie w gry. Jeśli nie jesteś z generacji klawiatur i myszy lub po prostu nie lubisz, jak unosi się mysz i jak sztywne mogą być elementy sterujące klawiatury, to jedynym sposobem jest kontroler. Na rynku dostępne są setki kontrolerów innych firm, ale jeśli masz konsolę Xbox, możesz użyć kontrolera Xbox One na swoim komputerze.

Jak korzystać z kontrolera Xbox One na komputerze?

Biorąc pod uwagę, że Microsoft jest właścicielem zarówno konsoli Xbox, jak i systemu Windows 10, nie jest zaskakujące, że obaj dobrze ze sobą współgrają. Firma Microsoft zdaje sobie sprawę, że wiele osób woli używać kontrolera, nawet jeśli nie gra na konsoli, i aktywnie przybliża konsolę Xbox i system Windows za pomocą aplikacji UWP, trybu Xbox w systemie Windows 10 i uaktualnień do konsoli Xbox, które sprawi, że będzie ładnie działał z systemem Windows. Pomocne jest również włączenie XInput API do rdzenia Windows.

Zarówno przewodowe, jak i bezprzewodowe kontrolery Xbox One będą działać na komputerze z systemem Windows, więc nawet jeśli masz tylko jeden lub drugi, nadal możesz to wypróbować.

Czego potrzebujesz, aby używać kontrolera Xbox One na komputerze PC

Aby korzystać z kontrolera Xbox One na komputerze, będziesz oczywiście potrzebować kontrolera, komputera podłączonego do Internetu i dziesięciu minut swojego czasu. Kontroler będzie albo USB, bezprzewodowy lub Bluetooth. Wszystko będzie działać z systemem Windows.

Korzystanie z przewodowego kontrolera Xbox One na komputerze PC

Kontroler przewodowy jest najłatwiejszy do pracy z komputerem. Do kontrolera dołączony jest kabel USB do ładowania, więc wystarczy podłączyć jeden koniec do komputera, a drugi do kontrolera. Jeśli używasz systemu Windows 10, powinien on automatycznie wykryć kontroler i przygotować go do użycia.

Moja instalacja systemu Windows 10 pobrała i zainstalowała sterowniki automatycznie. Zajął się wszystkim i kontroler był gotowy w kilka sekund. Dzieje się tak, ponieważ system Windows 10 ma zainstalowane sterowniki Xbox w ramach aplikacji akcesoriów Xbox.

Jeśli korzystasz z systemu Windows 8, musisz ręcznie zaktualizować Menedżera urządzeń.

 1. Podłącz kontroler Xbox One do komputera i pozwól, aby został wykryty przez system Windows.
 2. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start systemu Windows i wybierz Menadżer urządzeń. Menu paska zadań systemu Windows
 3. Przejdź do wpisu kontrolera Microsoft Xbox One.
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy, wybierz Zaktualizuj oprogramowanie sterownika i pozwól systemowi Windows automatycznie pobrać i zainstalować sterowniki. Menadżer urządzeń

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, powinieneś zacząć grać bez dalszego zamieszania. Ale jeśli automatyczne pobieranie nie działa, Techspot ma sterowniki do ręcznej instalacji.

Jak używać kontrolera Xbox One na komputerze PC-4?

Korzystanie z bezprzewodowego kontrolera Xbox One na komputerze

Aby bezprzewodowy kontroler Xbox One działał, potrzebujesz adaptera bezprzewodowego. Xbox One powinien mieć jeden w zestawie, ale możesz go kupić osobno, jeśli zajdzie taka potrzeba. Nie są najtańszym kluczem sprzętowym, jaki możesz zdobyć - kosztuje ponad połowę ceny samego kontrolera - ale jeśli będziesz mieć oko otwarte, możesz również znaleźć jeden używany.

 1. Podłącz bezprzewodową kartę sieciową do komputera i pozwól, aby system Windows ją odebrał. Jeśli nie, wypróbuj inny port USB. System Windows powinien wykryć kartę i zainstalować wszelkie sterowniki niezbędne do jej uruchomienia.
 2. Następnie przytrzymaj przycisk Xbox na kontrolerze, aby go włączyć, i naciśnij przycisk na adapterze, aby wyszukał kontroler.
 3. wciśnij Wiązać w górnej części kontrolera i obserwuj migające światło. Gdy przestanie migać i zacznie świecić światłem ciągłym, oznacza to, że kontroler i adapter zostały sparowane i powinieneś móc z niego korzystać od razu.

Kontroler Xbox One Bluetooth

Jeśli masz najnowszy kontroler dla konsoli Xbox One, możesz mieć funkcję Bluetooth. Jeśli tak jest, a twój komputer ma klucz sprzętowy lub kontroler Bluetooth, możesz go użyć do sparowania tych dwóch, jeśli chcesz.

Aby to działało:

 1. Włącz kontroler Xbox One i umieść go blisko komputera.
 2. Otwórz menu Start i kliknij Ustawienia. Menu Start systemu Windows 2
 3. Następnie kliknij Urządzenia. Menu ustawień systemu Windows
 4. Włącz Bluetooth i poczekaj, aż system Windows załaduje zależności. Jak używać kontrolera Xbox One na komputerze PC-3
 5. wciśnij Wiązać w górnej części kontrolera.
 6. Gdy kontroler pojawi się na liście Urządzenia, wybierać Para.

Proces jest dość bezbolesny, biorąc pod uwagę, że mówimy o Microsoft. Dopóki na komputerze działa aktualizacja rocznicowa systemu Windows 10 i działa kontroler Bluetooth, połączenie tych dwóch urządzeń powinno być proste.

Zaktualizuj swój kontroler

Jeśli sprawy nie układają się zgodnie z planem lub chcesz być na bieżąco, możesz zaktualizować kontroler Xbox One. Możesz to zrobić za pomocą konsoli Xbox One, jak możesz sobie wyobrazić, ale możesz także zaktualizować ją za pomocą aplikacji Akcesoria Xbox w systemie Windows. Po podłączeniu kontroler zostanie przeanalizowany przez aplikację i na ekranie może pojawić się komunikat „Wymagana aktualizacja”.

Postępuj zgodnie z kreatorem aktualizacji w aplikacji, aby zakończyć proces. To zajmie tylko kilka minut i zajmie się wszystkim za Ciebie. Po zaktualizowaniu kontroler Xbox One będzie gotowy do użycia.

Korzystanie z kontrolera Xbox na komputerze PC

Używanie kontrolera Xbox One na komputerze jest bardzo proste, nawet w najgorszym przypadku. Najlepszym scenariuszem jest plug and play, w którym system Windows zajmuje się wszystkim automatycznie. Nawet jeśli tak się nie stanie, aktualizacja sterowników i parowanie urządzeń zajmuje tylko kilka minut, a potem możesz grać tak ciężko, jak chcesz!

Czy napotkałeś jakiekolwiek problemy z podłączeniem kontrolera Xbox do komputera? Czy jesteś podekscytowany nową grą dostępną na PC? Podziel się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami poniżej.