Xiaomi Redmi Note 3 – jak wykonać kopię lustrzaną mojego ekranu na telewizorze lub komputerze?

Dublowanie ekranu Xiaomi Redmi Note 3 na ekranie telewizora lub komputera to świetna funkcja. Pozwala oglądać zdjęcia, nagrania, prezentacje, pokazy i filmy na znacznie większym ekranie, co nie tylko będzie przyjemniejsze dla oczu, ale także zapewni znacznie głębsze wrażenia.

Xiaomi Redmi Note 3 - Jak zwierciadlać mój ekran na telewizorze lub komputerze?

Uruchamianie jest bardzo łatwe. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tej przydatnej funkcji.

Screen Mirroring do Smart TV lub komputera przez Miracast

Ta metoda będzie działać w przypadku telewizorów Smart TV obsługujących Miracast. Jest to popularna bezprzewodowa technologia dublowania ekranu, którą obsługuje wiele nowoczesnych telewizorów.

Oto dokładne kroki, aby skonfigurować Xiaomi Redmi Note 3, aby wyświetlać jego zawartość na dużym ekranie za pośrednictwem Miracast:

KROK 1: Uzyskiwać Ustawienia, następnie Jeszcze.

KROK 2: Wybierać Bezprzewodowy wyświetlacz aby go włączyć.

W tym momencie smartfon zacznie szukać w okolicy dowolnych wyświetlaczy obsługujących Miracast.

KROK 3: Wybierz urządzenie do przesyłania strumieniowego z podanej listy. Wszystko gotowe!

Gdy to zrobisz, Twój telefon zostanie połączony i zobaczysz jego ekran na telewizorze. W tym samym czasie na małym ekranie zobaczysz powiadomienie informujące, że Twój telefon jest w trybie „Przesyłania ekranu”. Wybranie go otworzy wyskakujące okno, które umożliwia odłączenie się od telewizora i zatrzymanie kopii lustrzanej.

Ta sama metoda będzie działać na twoim komputerze po wyjęciu z pudełka, o ile uruchomisz Win 8 lub Win 10. Jeśli twój komputer obsługuje Miracast, zobaczysz go na liście podanej w KROK 2. Po prostu wybierz i gotowe.

Screen Mirroring na PC za pomocą MI PC Suite

Być może używasz starszego systemu operacyjnego na swoim komputerze lub jego sprzęt może nie być w pełni zgodny z Miracast. W takim przypadku możesz użyć oficjalnego oprogramowania do zarządzania telefonem Xiaomi, MI PC Suite.

MI PC Suite posiada ciekawą funkcję, która pozwala na łatwe zrzuty ekranu telefonu na ekran komputera przez port USB. Wykonaj te proste kroki:

KROK 1: Ściągnij i zainstaluj MI PC Suite ze strony Xiaomi.

KROK 2: Uruchom oprogramowanie na swoim komputerze.

KROK 3: Podłącz Xiaomi Redmi Note 3 przez port USB komputera.

W tym momencie zobaczysz trzy opcje w lewym dolnym rogu aplikacji. Wybierz środkowy (oznaczony „Prezentacja ekranu”). Gdy to zrobisz, ekran Twojego telefonu zostanie odzwierciedlony na ekranie komputera.

Ostatnie słowa

Dublowanie Xiaomi Redmi Note 3 na telewizorze lub ekranie komputera jest łatwe dzięki technologii Miracast. Ta sama metoda będzie działać na twoim komputerze, ale możesz także użyć oprogramowania Xiaomi MI PC Suite do odzwierciedlenia obrazu na ekranie komputera.

Sprawy mogą się nieco bardziej skomplikować, jeśli Twój telewizor nie obsługuje Miracast, ponieważ Redmi Note 3 nie obsługuje dublowania ekranu przez USB-C, więc nie będziesz mógł używać żadnego z tych USB-C na HDMI szeroko dostępnych na rynku adapterów.

Istnieją inne rozwiązania, takie jak klucz sprzętowy Chromecast, ale tak naprawdę nie jest to rozwiązanie do tworzenia kopii lustrzanych, tylko do przesyłania strumieniowego. Różnica między kopiowaniem lustrzanym a przesyłaniem strumieniowym (przesyłaniem) polega na tym, że ograniczasz się do określonych aplikacji, które mogą przesyłać swój obraz za pomocą technologii przesyłania strumieniowego. Chociaż może to nadal być przydatne do oglądania Netflix lub YouTube, nie pozwoli ci fizycznie odzwierciedlić ekranu telefonu na większym.