Jak włączyć lub wyłączyć Auto HDR na konsoli Xbox Series X

Filmy o wysokiej dynamice (HDR) zmieniły świat programów telewizyjnych i filmów. Ta funkcja jest również obsługiwana przez Microsoft Xbox Series X, gdzie jest domyślnie aktywowana, aby poprawić wrażenia z gry. Zapewnia większą jasność, żywe kolory i podkreśla różne elementy na ekranie.

Jak włączyć lub wyłączyć Auto HDR na konsoli Xbox Series X

Jednak automatyczny HDR nie działa w każdej grze wideo. Możesz chcieć zachować klasyczny wygląd swoich ulubionych wpisów, więc musisz znaleźć sposób, aby go wyłączyć. Więc jak to robisz?

Jak działa funkcja Auto HDR na konsoli Xbox Series X

Wideo HDR to zaawansowana technologia wyświetlania, która wykorzystuje jasne światła i szeroką gamę kolorów do tworzenia realistycznych obrazów. Istnieje wiele formatów HDR, ale zarówno Xbox Series S, jak i X działają na HDR10. Oczekuje się, że obsługa Dolby Vision pojawi się w przyszłości.

Wprowadzony przez Microsoft dla rodziny Xbox, auto HDR wykorzystuje sztuczną inteligencję do tworzenia obrazów HDR ze standardowego zakresu dynamicznego (SDR). Uczenie maszynowe Microsoftu jest główną technologią, która umożliwiła HDR, trenując algorytm automatycznego HDR, aby oferować naturalnie wyglądające obrazy.

Innymi słowy, ta funkcja przede wszystkim wzbogaca obrazy SDR o podświetlenia HDR. Na przykład sprawia, że ​​bezpośrednie źródło światła (np. słońce) jest jaśniejsze niż reszta obrazu, tak jak w prawdziwym życiu. Technologia uwydatnia również niektóre obrazy, aby uzyskać żywsze obrazy.

Ta funkcja może być używana w wielu tytułach, takich jak gry wideo na konsolę Xbox One wyświetlane w trybie SDR i oryginalne gry na konsolę Xbox 360. Auto HDR nie wpływa na wpisy, które już zastosowały HDR, ponieważ używają własnego wariantu prawdziwego HDR.

Aby zapewnić odpowiednią jakość prezentacji HDR, musisz najpierw dokładnie skalibrować wyświetlacz. To dostosowanie informuje konsolę, co telewizor może obsłużyć w zakresie poziomów czerni i podświetleń:

 1. Włącz konsolę Xbox Series X.

 2. Naciśnij klawisz Xbox na kontrolerze.

 3. Wybierz opcję „Zasilanie i system” za pomocą przycisków zderzaka.
 4. Przejdź do „Ustawienia”, a następnie „Ogólne” i „Ustawienia telewizora i wyświetlania”.

 5. Wybierz opcję „Kalibruj HDR dla gier”, aby rozpocząć proces.
 6. Postępuj zgodnie ze wskazówkami, aby zmodyfikować tarcze, aż kalibracja zostanie zakończona.

Jeśli przełączysz się na nowy monitor lub telewizor, przeprowadź kalibrację ponownie. Powinieneś także powtórzyć akcję, jeśli zmienisz ustawienia telewizora, w tym tryb obrazu lub jasność.

Jak włączyć i wyłączyć Auto HDR na konsoli Xbox Series X

Jeśli nie jesteś zadowolony z efektu automatycznego HDR lub masz problemy z działaniem tej funkcji w niektórych grach, zawsze możesz go wyłączyć. Funkcję można również ponownie aktywować w innych grach wideo. Oto jak go włączyć i wyłączyć:

 1. Włącz konsolę.

 2. Naciśnij przycisk Xbox na kontrolerze.

 3. Wybierz „Moc i system”.
 4. Przejdź do „Ustawienia” i wybierz „Ogólne”.

 5. Wybierz "Opcje telewizora i wyświetlania" i przejdź do "Tryby wideo".

 6. Zaznacz lub odznacz opcję „Auto HDR”, aby ją włączyć lub wyłączyć.

 7. Uruchom ponownie wszystkie aktualnie uruchomione gry wideo, aby zastosować zmiany.

Jak działa Auto HDR?

Włącz lub wyłącz — wybór należy do Ciebie

Auto HDR może tchnąć nowe życie w Twoje gry wideo. Dzięki większej jasności wiele obiektów i postaci może wyglądać lepiej niż kiedykolwiek, co zapewnia przyjemniejsze wrażenia.

To powiedziawszy, auto HDR nie zawsze jest konieczne. Może to skutkować dziwnie wyglądającymi twarzami i obiektami w grach na Xbox Series X, zwłaszcza jeśli są starsze. Na szczęście zawsze możesz wyłączyć tę funkcję, a teraz wiesz, jak to zrobić.

Co myślisz o automatycznym HDR na Xbox Series X? Czy to sprawia, że ​​Twoje gry wyglądają lepiej czy gorzej? Powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej.