Jak ręcznie przyciemnić ekran konsoli Xbox One

Domyślnie twój Xbox One automatycznie przyciemni ekran po określonym czasie. Oszczędza to energię i może pomóc w zapobieganiu problemom, takim jak utrwalanie obrazu w niektórych typach telewizorów. Zamiast czekać na automatyczne przyciemnienie ekranu, istnieje jednak sposób na ręczne uruchomienie go w dowolnym momencie. Oto jak to działa.

Aby ręcznie przyciemnić ekran konsoli Xbox One, chwyć kontroler i przytrzymaj przycisk Xbox, aż zobaczysz ekran zasilania. Jest to zwykle miejsce, w którym możesz wybrać wyłączenie kontrolera lub samej konsoli Xbox One.

Xbox jeden ekran zasilania

Jednak zamiast wybierać jedną z tych opcji, zamiast tego naciśnij x na kontrolerze. Spowoduje to natychmiastowe przełączenie konsoli Xbox One w tryb bezczynności i przyciemnienie ekranu.

Xbox One normalne vs słabe

Gdy ekran jest przyciemniony, nowe powiadomienia będą wyświetlane dużym tekstem po prawej stronie ekranu. Dzięki temu możesz łatwo śledzić pobrane pliki Xbox, wiadomości, zaproszenia i inne wydarzenia z całego pokoju.

W przeciwieństwie do zwykłych powiadomień, Xbox One zachowa wszystkie powiadomienia aktywne w trybie bezczynności, dzięki czemu nie przegapisz niczego ważnego, gdy będziesz z dala od ekranu. Możesz przełączać się między powiadomieniami, używając lewego i prawego zderzaka na kontrolerze, a następnie użyj przycisku Y przycisk, aby je uruchomić.

Jak ręcznie przyciemnić ekran konsoli Xbox One

Zmień czas automatycznego przyciemniania ekranu konsoli Xbox One

Jeśli wolisz, aby konsola Xbox One automatycznie przyciemniała ekran po pewnym okresie braku aktywności, możesz zmienić tę opcję w Ustawieniach. Po prostu udaj się do Ustawienia > Preferencje > Opcje bezczynności.

Xbox One przyciemniony ekran jest bezczynny

Tutaj możesz zmienić czas, po którym Xbox One przyciemni ekran, z opcjami 2, 10, 20, 30, 45 i 60 minut. Możesz także użyć opcji po lewej stronie, aby wyłączyć wyżej wymienione powiadomienia o bezczynności, jeśli wolisz bardziej prywatne wrażenia.

Ogólnie rzecz biorąc najlepiej jest wyłączać urządzenia, gdy wiesz, że wkrótce nie będziesz ich używać, ale ta opcja ręcznego wyzwalania przyciemniania ekranu w trybie bezczynności konsoli Xbox One jest przydatna w sytuacjach, gdy musisz szybko odejść, ale nie chcesz czekać w pełnym cyklu zasilania.