Wyze Cam nie wysyła alertów – co robić

Kamery Wyze znajdują się na szczycie przystępnej cenowo gry o sprzęcie do monitoringu. Są proste w użyciu, można je podłączyć do smartfona/tabletu i oferują nagrania na żywo z Twojej dłoni, gdziekolwiek jesteś w danej chwili (pod warunkiem, że masz połączenie z Internetem).

Wyze Cam nie wysyła alertów — co robić

Dodatkowo Wyze Cam jest wyposażony w zintegrowany czujnik ruchu, który ostrzega o wykryciu ruchu przed drzwiami. Ale co, jeśli Twoja kamera Wyze z jakiegoś powodu nie wysyła powiadomień o powiadomieniach na Twój telefon? Może to być równie frustrujące, co niebezpieczne. Oto jak to naprawić.

Dlaczego to ważne

Jednym z głównych powodów, dla których ludzie instalują Wyze Cams przy drzwiach wejściowych, jest ostrzeganie o potencjalnych włamaniach i dostęp do materiału filmowego jako dowodu dopuszczalnego przez sąd. Jeśli nie otrzymujesz żadnych powiadomień z czujnika ruchu, nie będziesz powiadamiany o tym, co dzieje się na zewnątrz. Może to być niesamowicie denerwujące – nie chcesz co kilka minut patrzeć na swój kanał Wyze na żywo, ponieważ powiadomienia push nie działają.

wyze cam

Przed kontynuowaniem

Przede wszystkim musisz sprawdzić, czy w aplikacji Wyze w telefonie są włączone powiadomienia push. Nawet jeśli powiadomienia działały na Twoim urządzeniu, aktualizacja telefonu/tabletu może zepsuć powiadomienia push aplikacji i zmienić sposób, w jaki urządzenie Cię powiadamia.

wyze cam nie wysyła alertów

Sposoby uzyskiwania dostępu do ustawień powiadomień push różnią się w zależności od urządzenia, ale telefony/tablety z systemem Android, iOS, Windows i Pixel umożliwiają skonfigurowanie ustawień powiadomień push. Rozejrzyj się po menu Ustawienia ogólne/Ustawienia zaawansowane w telefonie.

Jeśli upewniłeś się, że powiadomienia push są włączone, ale powiadomienia nadal nie docierają na Twój telefon, sprawdź, czy zaktualizowano oprogramowanie sprzętowe każdej z Twoich kamer. Aby to zrobić, przejdź do aplikacji Wyze, wybierz pierwszą kamerę z listy i sprawdź, czy automatycznie zostanie wyświetlony monit o aktualizację oprogramowania układowego. Jeśli tak się nie stanie, kliknij ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu, przejdź do Informacje o urządzeniu, następnie do Sprawdź aktualizację, oraz Uaktualnić. Zrób to dla każdej kamery na liście.

Alternatywnie oprogramowanie układowe aplikacji Wyze może być nieaktualne i uniemożliwiać otrzymywanie powiadomień push. Aby zaktualizować oprogramowanie układowe aplikacji, możesz pobawić się komputerem i kartą SD telefonu itp., ale najłatwiej jest po prostu odinstalować aplikację, a następnie pobrać i zainstalować ją ponownie z dedykowanego sklepu z aplikacjami telefonu/tabletu.

Sprawdź zasady

Jeśli powiadomienia push są włączone, a oprogramowanie sprzętowe aplikacji Wyze Cam i aplikacji Wyze jest aktualne, jedyne, co pozostaje do sprawdzenia, to zasady dotyczące kamery Wyze. Zasadniczo zasady pozwalają zautomatyzować i uprościć wiele aspektów korzystania z Wyze Cam za pośrednictwem smartfona.

Na przykład możesz tworzyć skróty, które umożliwiają wykonywanie wielu czynności za dotknięciem ikony na ekranie telefonu. Harmonogramy mogą pomóc Ci ustawić porę dnia, o której chcesz, aby coś się wydarzyło. Na koniec wyzwalacze urządzeń monitują jedno urządzenie o wyzwolenie innego, zgodnie z Twoimi preferencjami.

Każdą z tych reguł można ustawić tak, aby uniemożliwić otrzymywanie powiadomień push. W rzeczywistości ludzie mają tendencję do planowania, kiedy alerty zostaną wyłączone (na przykład, gdy są w domu i w weekend).

Jednak możliwe, że przez pomyłkę ustawiłeś skrót, aby wyłączyć wszystkie alerty na urządzeniu (oprócz innej czynności). Wypróbuj wszystkie skróty, aby sprawdzić, czy to dlatego kamera Wyze Cam nie wysyła alertów do smartfona/tabletu.

Na koniec możesz nawet ustawić urządzenie z żarówką Wyze, aby wyzwalało kamerę Wyze, aby nie wysyłała alertów po włączeniu urządzenia z żarówką. Może to również stanowić problem, którym zdecydowanie powinieneś się przyjrzeć.

Aby szybko sprawdzić, czy to reguły stanowią prawdziwy problem, spróbuj usunąć wszystkie reguły. Ustawienie nowych może być bólem karku, ale może rozwiązać problem z powiadomieniami push.

Skontaktuj się z pomocą techniczną

Jeśli żadna z powyższych porad nie zadziałała, powinieneś skontaktować się z pomocą techniczną Wyze. Przeprowadzą Cię przez ten proces, pomogą rozwiązać problem, a na koniec prawdopodobnie wymienią Twoje urządzenie na nowe.

Brak alertów

Jeśli masz problemy z powiadomieniami push z kamerą Wyze Cam, sprawdź, czy są one włączone w telefonie. Jeśli tak, sprawdź, czy aplikacja, oprogramowanie układowe aplikacji i każde oprogramowanie układowe poszczególnych aparatów Wyze jest aktualne. Jeśli to nie pomoże, sprawdź, czy niektóre z przypadkowo ustawionych reguł kolidują z systemem alertów Wyze. Jeśli nic z tego nie działa, skontaktuj się z pomocą techniczną Wyze i poproś o rozwiązanie tego problemu.

Czy kiedykolwiek wystąpił problem z kamerą Wyze Cam, w którym nie otrzymywałeś alertów czujnika ruchu? Naprawiłeś to? Jaki był problem? Czy Wyze musiał wymienić twoje urządzenie? Zapraszam do sekcji komentarzy poniżej ze wszystkimi swoimi przemyśleniami, wskazówkami, poradami i pytaniami.