Jak korzystać z adrenaliny w grze Wiedźmin 3:

Wiedźmin, Geralt z Rivii, jest utalentowanym wojownikiem. Jednak na wczesnych etapach gry nie ma on prawie żadnych umiejętności i zdolności, co sprawia, że ​​prosta walka jest trudna. Niektóre z mocy, na których odblokowaniu powinieneś skupić się, to te, które wykorzystują punkty adrenaliny. Nie tylko są fantastyczne, ale mogą również dać ci przewagę w trudnych walkach.

Jak korzystać z adrenaliny w grze Wiedźmin 3:

Dzięki adrenalinie możesz zadać o wiele więcej obrażeń niż wcześniej, a nawet oszukać śmierć. Oprócz wydawania punktów na umiejętności oparte na adrenalinie powinieneś także poznać najlepsze sposoby na zdobycie adrenaliny. Nie martw się; omówimy wszystkie te rzeczy w tym artykule, abyś mógł wydobyć to, co najlepsze Geralta na polu bitwy.

Co robi adrenalina w Wiedźminie 3?

Adrenalina to zasób bojowy, który może odwrócić losy bitwy. W Wiedźminie 3 zwiększasz poziom adrenaliny Geralta w sytuacjach, które zwiększają jego tętno. Kiedy walczy, napełnienie paska adrenaliny przed jego wydaniem może pomóc jemu i tobie wyjść z trudnych sytuacji.

Pasek adrenaliny znajduje się w lewym górnym rogu ekranu. Jest krwistoczerwony, poniżej paska HP Geralta. Kiedy zapełnisz pasek, powoli porusza się po ćwiartce koła.

Jednym z najtrudniejszych elementów dodawania adrenaliny do strategii bitewnej jest zdobycie jej i utrzymanie jej na najwyższym poziomie. Aby zdobyć adrenalinę, musisz trafiać we wrogów. Kiedy nie trafisz żadnego wroga, pasek adrenaliny będzie się powoli wyczerpywał. Aby odzyskać utraconą adrenalinę, musisz znaleźć więcej wrogów do walki.

Wydajesz trochę adrenaliny na określone zdolności, podczas gdy inne zdolności pomagają ci zyskać więcej w walce. Dodatkowo posiadanie adrenaliny zwiększa szansę na natychmiastowe zabicie przeciwnika.

Battle Trance to podstawowa umiejętność, która pozostaje aktywna w walce. Kiedy walczysz, im więcej punktów adrenaliny zbierzesz, tym więcej obrażeń możesz zadać. Za każdy punkt adrenaliny otrzymujesz dodatkowe 10% obrażeń.

Za każdym razem, gdy zabijasz wroga, czas dla ciebie zwalnia. Jeśli masz co najmniej trzy punkty adrenaliny w tym krótkim okresie, twoje działania nie zmniejszą wytrzymałości. Jeśli nie, nie będziesz mógł skorzystać z tego bonusu.

Ponieważ umiejętności, których używasz w bitwie, różnią się od profitów drzewka umiejętności, być może będziesz musiał „przestrzegać” lub zresetować swoje drzewka umiejętności, aby uzyskać dostęp do wszystkich umiejętności.

Teraz, gdy już wiesz, czym jest adrenalina, możesz przystąpić do nauki jej używania.

Wiedźmin 3: Jak wykorzystać adrenalinę?

Nie ma jednego sposobu na użycie adrenaliny, ponieważ wiele umiejętności zużywa ją podczas ich używania. Z tego powodu wymienimy podstawowe umiejętności, które wymagają użycia adrenaliny. Większość tych zdolności to zdolności bojowe, ale niektóre zdolności ogólne i znaki są związane z używaniem adrenaliny.

Oto zdolności, które wymagają adrenaliny do rzucenia lub aktywacji:

 • Wir

Wir to ciągły atak wirujący, który uderza wrogów w zasięgu. Świetnie nadaje się do kontroli tłumu, ponieważ może jednocześnie trafiać w wiele celów. Po wydaniu 20 punktów umiejętności możesz ją odblokować.

Aby utrzymać nieprzerwany wir, musisz zużywać zarówno wytrzymałość, jak i adrenalinę. Korzystanie z Wiru zapewnia również zwiększenie przyrostu punktów adrenaliny o 1%.

 • Rozdzierać

Ten dwuręczny miecz wymaga zarówno wytrzymałości, jak i adrenaliny. Im więcej masz punktów adrenaliny, tym więcej obrażeń zadaje Rozdarcie. Przytrzymując oba przyciski silnego ataku, możesz aktywować ten konkretny atak.

Rozdarcie ignoruje wszystkie mechanizmy obronne wroga i zwiększa twoją szansę na trafienie krytyczne o 10%. Każdy punkt adrenaliny zwiększy całkowite obrażenia o 33%.

 • Zabójcza precyzja

Zabójcza precyzja to wspomniana wcześniej umiejętność, która zwiększa szanse na natychmiastowe zabójstwo. Każdy zdobyty punkt adrenaliny zwiększa prawdopodobieństwo o 1%. Umiejętność zapewnia również zwiększenie przyrostu punktów adrenaliny o 1%.

 • Trans bitewny

Battle Trance to podstawowa umiejętność, która pozwala przede wszystkim na zdobycie adrenaliny. Jest zawsze aktywny, a za każdy punkt adrenaliny otrzymujesz 10% premię do obrażeń od broni.

 • Nieśmiertelny

Jeśli twoja witalność lub zdrowie jest całkowicie wyczerpane, natychmiast wrócisz do życia, jeśli masz co najmniej jeden punkt adrenaliny. Wbrew opisowi, brak punktów oznacza brak przywracania zdrowia, ponieważ twórcy albo zapomnieli o aktualizacji, albo umiejętność jest zbugowana.

Im więcej masz punktów adrenaliny, tym więcej witalności odzyskasz. Jest to bardziej przydatne, gdy Nieśmiertelność jest jedyną aktywną umiejętnością zużywającą adrenalinę. Jednak posiadanie innych umiejętności nie oznacza, że ​​Nieśmiertelność jest bezużyteczna.

Po aktywacji Nieśmiertelnego musisz odczekać 30 sekund, zanim będziesz mógł go ponownie użyć. Chociaż stygnie, nawet pełny pasek adrenaliny nie uchroni cię przed śmiertelnymi obrażeniami.

Odblokowanie Nieśmiertelności zwiększy również przyrost punktów adrenaliny o 1%.

 • Powódź gniewu

Flood of Anger to unikalna umiejętność, która pozwala wydawać punkty adrenaliny na rzucanie znaków. Jeśli masz co najmniej trzy punkty adrenaliny, znak, który zdecydujesz się rzucić, będzie silniejszy niż zwykle. Punkty adrenaliny odblokowują wszystkie bonusy Znaku i zwiększają intensywność o 25%.

Otrzymasz 1% premię do zdobywanych punktów adrenaliny podczas walki, jeśli odblokujesz tę umiejętność.

 • Przyspiesza metabolizm

Dzięki tej umiejętności możesz wydawać Punkty Adrenaliny, aby zmniejszyć poziom Toksyczności po wypiciu mikstur. Każdy punkt zmniejsza Toksyczność o 33%. Umiejętność nie wpływa jednak na wywary mutagenne.

 • Instynkt łowcy

Instynkt Łowcy to Znak, który zapewnia 20% premię do obrażeń krytycznych przeciwko dowolnemu celowi. Warunkiem jest zapełnienie całego paska adrenaliny. Nie zużywa adrenaliny do aktywacji, ale jest premią i zachętą do uzyskania większej ilości adrenaliny.

 • Szał bitewny

Umiejętność ta zastępuje Trance Bitewny. Dzięki Battle Frenzy każdy punkt adrenaliny zwiększa twoją szansę na trafienie krytyczne o 8%. Nie zużywasz adrenaliny, aby Battle Frenzy zadziałał, ponieważ jest to umiejętność pasywna.

Umiejętności te są bardzo przydatne dla Geralta podczas walki, dlatego zalecamy jak najszybsze ich odblokowanie. Niektóre są domyślnie odblokowane, a tych, o których zdobycie nie musisz się martwić.

Jak zdobyć więcej adrenaliny w bitwie?

Wszystkie zdolności bojowe zapewniają premię do zdobywanych punktów adrenaliny. Jak mogłeś zauważyć w powyższej sekcji, niektóre umiejętności dają ci 1% premii. Istnieje jednak kilka innych umiejętności, które oferują lepsze stawki.

Umiejętności, które zapewniają wyższe tempo zdobywania punktów adrenaliny to:

 • Pamięć mięśniowa

Pamięć mięśni zwiększa obrażenia zadawane przez Szybki atak o 25% po ulepszeniu do poziomu piątego. Za każdy poziom, który ulepszysz, Twój Boost Adrenaline również wzrasta o 1%. Po osiągnięciu maksymalnego poziomu otrzymujesz 5% zwiększenie przyrostu adrenaliny.

 • Precyzyjne ciosy

Podobnie jak w przypadku pamięci mięśni, Precyzyjne Uderzenia poprawiają się również po Szybkim Ataku. Jednak zwiększa szansę na trafienie krytyczne i obrażenia krytyczne odpowiednio o 10% i 75%. Po ulepszeniu go do poziomu piątego wzmocnienie wzrośnie do 5%.

 • Trening siłowy

Ta umiejętność bojowa daje silne ataki o 25% więcej obrażeń po ulepszeniu do piątego poziomu. Maksymalny współczynnik wzmocnienia Punktów Adrenaliny wynosi 5%.

 • Miażdżące Ciosy

Miażdżące Ciosy to odpowiednik Precyzyjnych Ciosów dla Silnych Ataków. Daje taką samą liczbę wzmocnień zarówno szansy na trafienie krytyczne, jak i obrażeń krytycznych. Wzmocnienie wynosi również 5%, gdy zostanie podniesione do poziomu piątego.

 • Flota stąpająca

Kiedy unikasz trafień, możesz całkowicie zneutralizować wszystkie otrzymywane obrażenia, ale tylko wtedy, gdy osiągniesz piąty poziom Floty. Wcześniej otrzymujesz tylko zmniejszone obrażenia. Zdobyte Punkty Adrenaliny stają się 5% po maksymalnym wykorzystaniu Umiejętności.

 • Odruchy piorunowe

Podczas celowania z kuszy czas spowalnia się o 45% bardziej, gdy Lightning Reflex osiągnie trzeci poziom. Wzmocnienie wynosi zatem tylko 3%, ponieważ ta umiejętność ma tylko trzy poziomy.

 • Atak to najlepsza obrona

Odblokowując tę ​​zdolność, akcje obronne generują punkty adrenaliny. Parowanie daje 0,1 punktu, kontrataki 0,4, unikanie ataków 0,3, a oddalanie się od niebezpieczeństwa daje 0,2 punktu. Ta umiejętność może aktywować się tylko raz na pięć sekund, nawet jeśli w tym czasie wykonasz kilka manewrów.

 • Zaawansowana pirotechnika

Kiedy bomba wybucha i uderza, otrzymujesz 0,1 punktu adrenaliny.

Przedmioty, które dają więcej adrenaliny

W Wiedźminie 3 znajduje się wiele przedmiotów, które również zwiększają liczbę punktów adrenaliny, ale musisz je wyposażyć, aby ich bonusy zaczęły działać. Te przedmioty mogą być bronią, ubraniem lub zbroją.

Wyposażanie specjalnych przedmiotów może pomóc w szybszej regeneracji adrenaliny, ale czasami jest to kompromis. Przedmioty wzmacniające adrenalinę mogą nie być najsilniejsze w twoim ekwipunku.

Jest tu zbyt wiele pozycji, aby je tu wymienić, ale pełną listę można znaleźć na oficjalnej stronie wiki.

Dodatkowe często zadawane pytania

Jak działa adrenalina w Wiedźminie 3?

Adrenalina działa jak waluta bitewna, którą wymieniasz między innymi za większe obrażenia, większą szansę na trafienie krytyczne, a nawet wskrzeszenie ze śmierci. Musisz zadawać obrażenia swoimi atakami, aby zdobywać punkty adrenaliny. Odblokowywanie zdolności może zapewnić wykładnicze zwiększenie ilości adrenaliny, którą zdobywasz na atak.

Pamiętaj tylko, że gdy nie bierzesz udziału w walce, pasek adrenaliny powoli się wyczerpuje. Jedynym sposobem na utrzymanie poprzeczki jest kontynuowanie walki.

Jakie umiejętności wykorzystują adrenalinę w Wiedźminie 3?

Umiejętności wymagające wydawania punktów adrenaliny to:

• Wir

• Rozdzieraj

• Nieumarły

• powódź gniewu

• Przyspiesza metabolizm

Battle Frenzy, Hunter Instinct, Deadly Precision i Battle Trance wymagają adrenaliny do aktywacji, ale nie zużywają żadnych punktów adrenaliny.

Wzbudź zabójcze szaleństwo

Geralt z Rivii już teraz może pochwalić się imponującymi zdolnościami bojowymi, ale z pomocą Punktów Adrenaliny i mocy, które z nich korzystają, staje się przerażający. Zdobycie adrenaliny jest tak proste, jak wdanie się w bójkę. Im więcej walczysz, tym więcej możesz wydać. Te zdolności są tak potężne, że mogą umożliwić natychmiastowe zabijanie lub wskrzeszanie – jeśli odpowiednio go określisz.

Ile umiejętności odblokowałeś dla Geralta? Co myślisz o systemie Adrenaline? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.