Jak usunąć pogodę z paska zadań w systemie Windows

W najnowszej aktualizacji systemu Windows 10 widżet pogody został przeniesiony do prawego rogu paska zadań. Podczas gdy niektórzy użytkownicy systemu Windows 10 mogą uznać za przydatne śledzenie pogody za każdym razem, gdy korzystają z laptopów lub komputerów, inni nie chcą, aby zajmowało tak dużo miejsca na pasku zadań. Na szczęście wyłączenie tej funkcji zajmie Ci tylko kilka sekund. Co więcej, jeśli chcesz go ponownie włączyć, jest to równie proste.

Jak usunąć pogodę z paska zadań w systemie Windows

W tym artykule pokażemy, jak wyłączyć widżet pogody, aby przestał zajmować miejsce na pasku zadań. Pokażemy Ci również, jak edytować panel „Wiadomości i zainteresowania”, aby był mniej zagracony.

Jak wyłączyć pogodę na pasku zadań w systemie Windows 10?

Od ostatniej aktualizacji systemu Windows 10 do pulpitu dodano różne funkcje. Jednym z najnowszych aktualizacji jest widżet pogody, który znajduje się teraz w prawym dolnym rogu ekranu. Jeśli nie widzisz sekcji pogody i wiadomości na pasku zadań, oznacza to, że nie korzystasz z najnowszej aktualizacji systemu Windows 10. Ponieważ ta funkcja jest domyślnie włączona, nie musisz nic robić, aby ją włączyć.

Ta funkcja jest inaczej nazywana zakładką „Wiadomości i zainteresowania”, a po jej kliknięciu będziesz mógł przeglądać różne rodzaje informacji. Oprócz pogody dostępne są również wiadomości, giełdy i ogłoszenia sportowe.

Podczas gdy niektórzy użytkownicy systemu Windows 10 nie mają nic przeciwko żadnej funkcji dołączonej do aktualizacji systemu, inni uważają, że widżet pogodowy jest rozpraszający i niepotrzebny. Na szczęście istnieje łatwy i szybki sposób na wyłączenie tej funkcji.

Aby wyłączyć widżet pogody, wykonaj następujące czynności:

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy widżet pogody w prawym dolnym rogu paska zadań.

 2. Najedź kursorem na kartę „Wiadomości i zainteresowania” w wyskakującym menu.

 3. Wybierz "Wyłącz" z listy opcji.

Widżet pogody natychmiast zniknie z paska zadań. Jeśli zmienisz zdanie i chcesz go ponownie włączyć, wykonaj następujące czynności:

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy w dowolnym miejscu na pasku zadań.

 2. Wybierz „Wiadomości i zainteresowania”.

 3. Wybierz „Pokaż ikonę i tekst” lub „Pokaż tylko ikonę”.

Jeśli wolisz mieć mniej bałaganu na pasku zadań, ale nadal chcesz zachować tam widżet pogody, kliknij opcję „Pokaż tylko ikonę”. Jeśli zdecydujesz się to zrobić, zobaczysz tylko ikonę aktualnej pogody (chmura, słońce, deszcz, śnieg itp.). Z drugiej strony, jeśli chcesz wiedzieć, ile stopni jest w ciągu całego dnia, powinieneś wybrać opcję „Pokaż ikonę i tekst”.

Inną rzeczą, którą możesz zrobić w tym momencie, jest upewnienie się, że panel „Wiadomości i zainteresowania” nie pojawia się za każdym razem, gdy najedziesz na niego kursorem. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak to się robi, wykonaj poniższe czynności:

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy widżet pogody.

 2. Przejdź do „Aktualności i zainteresowań”.

 3. Odznacz opcję „Otwórz po najechaniu”.

To wszystko. Następnie za każdym razem, gdy chcesz zobaczyć pogodę lub sprawdzić wiadomości, będziesz musiał kliknąć widżet pogody.

Jeśli na twoim laptopie lub komputerze jest więcej niż jeden użytkownik, jako administrator możesz wyłączyć funkcję pogody dla wszystkich użytkowników. W przypadku tej metody będziemy używać Edytora rejestru. Oto, co musisz zrobić:

 1. Naciśnij jednocześnie klawisze Windows i „R”.

 2. Wpisz „Regedit” w oknie Uruchom i kliknij „OK”. Spowoduje to otwarcie Edytora rejestru.

 3. Skopiuj i wklej ten klucz w pustym górnym polu:

  „HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Feeds”

 4. Znajdź ten rejestr: „ShellFeedsTaskbarViewMode”.

 5. Przejdź do „Kanałów”.

 6. Wybierz „Nowy”, a następnie przejdź do „Dword”.

 7. Wpisz „ShellFeedsTaskbarViewMode” jako nazwę.

 8. Obok „Dane wartości” wybierz „2” w wyskakującym okienku.

 9. Kliknij przycisk „OK”.

Otóż ​​to. Teraz żaden użytkownik nie będzie mógł uzyskać dostępu do widżetu pogody.

Jak edytować panel wiadomości i zainteresowań

Pole „Aktualności i zainteresowania” można edytować na więcej niż jeden sposób. Jeśli chcesz skonfigurować ten panel, masz możliwość całkowitego usunięcia karty pogodowej z panelu. Tak to się robi:

 1. Kliknij widżet pogody na pasku zadań.

 2. Przejdź do karty pogody w prawym górnym rogu panelu.

 3. Kliknij trzy kropki w rogu.

 4. Wybierz opcję „Ukryj kartę pogody”.

Możesz także zmienić swoją lokalizację, klikając opcję "Edytuj lokalizację" w wyskakującym menu. Innym sposobem wyłączenia karty pogodowej z panelu „Aktualności i zainteresowania” jest wybranie z menu opcji „Więcej ustawień”. Spowoduje to przejście do nowego okna Microsoft Start, w którym możesz wybrać, czy chcesz mieć w swoim kanale informacje o pogodzie, finansach, sporcie i ruchu drogowym.

Jeśli chcesz, możesz również zmienić język swojego kanału. Tak to się robi:

 1. Kliknij widżet pogody na dole ekranu.

 2. Przejdź do karty pogody i kliknij trzy kropki na prawym górnym ekranie.

 3. Wybierz „Więcej ustawień”.

 4. Przejdź do „Język i treść”.

 5. Wybierz żądany język dla swojego kanału.

Twój kanał zostanie automatycznie zaktualizowany, gdy tylko wyłączysz okno Microsoft Start. Inną funkcją, którą możesz wyłączyć na tej stronie, są reakcje społeczności. Aby to zrobić, po prostu przełącz niebieski przełącznik w sekcji „Podawanie”.

Usuń widżet pogody z pulpitu

Z każdą aktualizacją systemu Windows 10 na pulpicie zostaną dodane nowe widżety i funkcje. Dobrą wiadomością jest to, że można je włączać i wyłączać za pomocą kilku kliknięć. To samo dotyczy widgetu pogody. Dla tych, którzy nie potrzebują tej funkcji, mogą ją natychmiast wyłączyć.

Czy kiedykolwiek wcześniej wyłączyłeś funkcję pogody na pasku zadań? Czy użyłeś którejś z metod opisanych w tym przewodniku? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.