Co zrobić, jeśli piloty Wii nie chcą się zsynchronizować?

Nintendo Wii ma teraz 13 lat, ale wciąż rośnie w siłę. Dzięki ogromnej gamie wysokiej jakości gier, przyjaznej rodzinie intencji i solidnej konstrukcji, nawet niektóre z tych najwcześniejszych konsol nadal mają się dobrze. Nie są one jednak pozbawione wyzwań, a jednym z częstszych jest sytuacja, w której piloty Wii nie synchronizują się.

Co zrobić, jeśli piloty Wii nie chcą się zsynchronizować?

Ponieważ Wii zależy wyłącznie od tych pilotów, brak ich działania zgodnie z reklamą zagraża całemu doświadczeniu w grach. Na szczęście istnieje kilka prostych rozwiązań, kiedy tak się dzieje.

Wii używa kontrolerów podczerwieni w swoich grach. Mają one bardzo przydatny pasek na nadgarstek, który pomaga zapobiegać wypadkom i prawdopodobnie uratowały w swoim czasie tysiące okien i telewizorów. Przez większość czasu kontrolery Wii działają idealnie, ale czasami nie będą zsynchronizowane lub w ogóle nie będą odpowiadać. Wtedy pojawiają się te techniki rozwiązywania problemów.

Piloty Wii nie synchronizują się

Chociaż są przeznaczone do sytuacji, gdy piloty Wii nie będą się synchronizować, mogą również działać, jeśli piloty w ogóle nie będą odpowiadać. Wypróbuj te szybkie rozwiązania, aby piloty Wii znów działały.

Uruchom ponownie Wii

Pierwsza poprawka to pełne ponowne uruchomienie. Działa na telefonach, komputerach i większości urządzeń konsumenckich i może działać tutaj. Wyłącz go w sieci, pozostaw na 30 sekund, a następnie włącz ponownie i sprawdź, czy odbiera piloty Wii. Jeśli łączą się normalnie, nie ma potrzeby kontynuowania. Jeśli nie, przejdź do następnej poprawki.

Ponownie zsynchronizuj swoje piloty

Ponieważ piloty Wii są bezprzewodowe, Nintendo zbudowało sposób, aby ponownie je zsynchronizować, jeśli stracą połączenie z konsolą. To prosty proces, który zajmuje mniej niż dwie minuty.

  1. Wyłącz Wii i włącz go ponownie.
  2. Gdy zobaczysz ostrzeżenie BHP, otwórz gniazdo kart SD z przodu konsoli, a następnie naciśnij i przytrzymaj czerwony przycisk synchronizacji przez około 15 sekund.
  3. Zdejmij pokrywę baterii z pilota Wii i naciśnij tam czerwony przycisk Sync.
  4. Ponownie naciśnij przycisk synchronizacji na konsoli Wii i poczekaj, aż obydwa się sparują.
  5. Powtórz kroki 3 i 4 dla pozostałych pilotów.

Ten prosty proces parowania najpierw usuwa wszystkie sparowane piloty, a następnie ponownie je sparuje. Krok 2 usuwa początkowe parowanie, a kolejne kroki konfigurują piloty jako nową parę. Następnie musisz powtórzyć kroki 3 i 4 dla innych pilotów Wii, które chcesz sparować. Nie powtarzaj kroków 1 i 2 dla dodatkowych pilotów, w przeciwnym razie wszystko zresetujesz ponownie!

Krótka uwaga na temat parowania wielu pilotów Wii. Po sparowaniu jednego pilota musisz szybko przejść do następnego, zanim upłynie czas synchronizacji. Dioda LED na pilocie powie Ci, jaki numer został przypisany do każdego pilota, więc jeśli synchronizujesz więcej niż jeden, należy je przypisać kolejno, 1, 2, 3, 4 itd.

Sprawdź baterie

Piloty Wii wykorzystują baterie do zasilania. Jeśli nie widzisz żadnych świateł lub nie chcą się one sparować z Wii, sprawdź i/lub wymień baterie. Pilot będzie zasilany dwoma bateriami AA lub zestawem baterii, jednorazowym lub akumulatorem. Możesz spróbować ponownie włożyć baterie i ponownie zsynchronizować, jak powyżej lub po prostu zmienić baterie, aby się upewnić. Tak czy inaczej, po wyjęciu baterii sensowna jest ponowna synchronizacja jak powyżej.

Nintendo twierdzi, że baterie powinny działać do 60 godzin przy normalnym użytkowaniu lub do 25, jeśli używasz ich również jako wskaźników.

Napraw lub wymień pilota

Jeśli wymieniłeś baterie i próbowałeś zsynchronizować pilota Wii, ale nadal nie działa, być może będziesz musiał rozważyć jego wymianę. Mają skończoną żywotność i w zależności od tego, jak solidnie ich używasz, mogą łatwo się zepsuć. Na szczęście teraz nie kosztują dużo i są dostępne wszędzie online lub w sklepach z grami.

Po uzyskaniu nowego pilota musisz go zsynchronizować, korzystając z powyższego procesu, aby sparować go z Wii.

Napraw lub wymień Wii

Jeśli więcej niż jeden pilot nie zostanie zsynchronizowany i wykonałeś wszystkie powyższe kroki, przyczyną może być konsola. Jeśli masz znajomego z Wii, wypróbuj swoje piloty na jego konsoli. Jeśli piloty działają, masz problem z konsolą. Jeśli Twoje piloty nadal nie działają, na pewno będziesz musiał je wymienić.

Jeśli to wina konsoli, niektóre punkty sprzedaży oferują usługi naprawy Nintendo lub możesz kupić tanie Wii online.