Jak dodać polecenie Uruchom do menu Start systemu Windows 10?

System Windows ma historię błędów i usterek oprogramowania, które od lat śledzą system operacyjny. Windows XP był szalenie popularny zarówno wśród konsumentów, jak i firm, ale system operacyjny był znany z luk w zabezpieczeniach i błędów. Windows Vista był główną wizualną zmianą dla firmy Microsoft, ale system operacyjny został skrytykowany zarówno przez dziennikarzy technologicznych, jak i konsumentów za obawy dotyczące prywatności, luki w zabezpieczeniach i problemy z obsługą sterowników. Kiedy Windows 7 został wydany w 2009 roku, był w dużej mierze sprzedawany jako naprawiający problemy stworzone przez Vistę i chociaż Windows 7 był w dużej mierze chwalony przez krytyków, również spotyka się z uczciwą krytyką, zwłaszcza gdy się starzeje.

Jak dodać polecenie Uruchom do menu Start systemu Windows 10?

Podobnie jak Windows 7 z Vistą, Windows 10 istnieje, aby poprawić błędy i krytykę w systemie Windows 8, wraz z małymi, co dwa lata aktualizacjami i obowiązkowymi poprawkami bezpieczeństwa, aby zapewnić bezpieczeństwo komputerów podczas codziennego użytkowania. Nie jest przesadą stwierdzenie, że Windows 10 to najlepszy system operacyjny, jaki Microsoft kiedykolwiek wysłał, ale to nie znaczy, że nie ma miejsca na ulepszenia. Chociaż jesteśmy wielkimi fanami systemu Windows 10, od dawna użytkownicy systemu Windows skarżą się na system operacyjny.

Chociaż większość codziennych zadań w systemie Windows można wykonać za pomocą standardowego graficznego interfejsu użytkownika, ogromna moc i funkcjonalność zależy od Uruchom polecenie. Polecenie Uruchom, znane większości użytkowników jako "pole Uruchom", od dawna ma wygodny skrót najwyższego poziomu w menu Start systemu Windows. Podczas gdy menu Start powróciło w systemie Windows 10, polecenie Uruchom nie. Z pewnością istnieją inne sposoby uzyskania dostępu do polecenia Uruchom, ale dla tych, którzy wolą używać skrótu w menu Start, oto jak je odzyskać.

Dodaj polecenie Uruchom jako kafelek menu Start systemu Windows 10

W porządku, zacznijmy. Najpierw musimy uzyskać dostęp do ikony polecenia Uruchom i istnieją dwie podstawowe metody, aby to zrobić. Pierwszym z nich jest dostęp do polecenia Uruchom w jego bieżącej lokalizacji, ukrytej w menu Start pod adresem Wszystkie aplikacje > System Windows > Uruchom. Drugą metodą uzyskania dostępu do ikony polecenia Uruchom systemu Windows jest użycie wyszukiwania w menu Start (lub Cortana). Po prostu kliknij ikonę Wyszukaj lub Cortana na pasku zadań systemu Windows 10 i wpisz "Uruchom". Zobaczysz, że polecenie Uruchom pojawi się na górze listy.

Po znalezieniu ikony polecenia Uruchom za pomocą jednej z dwóch powyższych metod, kliknij ją prawym przyciskiem myszy i wybierz Przypiąć do początku. Zobaczysz nowy kafelek w menu Start oznaczony "Uruchom". Gdy już tam będzie, możesz zmienić jego kolejność lub rozmiar zgodnie z potrzebami.

Dodaj polecenie Uruchom jako skrót do menu Start systemu Windows 10

Powyższa metoda rzeczywiście dodaje polecenie Uruchom do menu Start systemu Windows 10, ale płytka nie jest dokładnie tym, czego prawdopodobnie szuka większość długoletnich użytkowników systemu Windows. W wersjach wstępnych systemu Windows 10 użytkownicy mogli dodać polecenie Uruchom do lewo stronie menu Start, ręcznie tworząc skrót do polecenia Uruchom, a następnie przeciągając go i upuszczając w menu Start.

Niestety, firma Microsoft usunęła możliwość ręcznego dodawania treści po lewej stronie menu Start w oficjalnej wersji systemu Windows 10 w dniu 29 lipca 2015 r. i nie przywróciła tej możliwości w żadnych publicznych kompilacjach do dnia publikacji tego artykułu. Biorąc pod uwagę, jak długo system Windows 10 jest na rynku, obawiamy się, że w najbliższym czasie nie zobaczymy powrotu tej funkcji. Mimo to istnieje wiele sposobów na łatwy dostęp do Uruchom na komputerze z systemem Windows 10, nawet jeśli nie jest to tak proste, jak kiedyś.