Oto dlaczego ikony Twojego iPhone'a się trzęsą

Spędziłem trochę czasu z iPhone'em XS, XS Max i XR w ciągu ostatniego tygodnia, mam nowe uznanie dla iOS 12 i nie mogę się doczekać iOS 13, który właśnie został ogłoszony. System operacyjny jest intuicyjny, atrakcyjny i bardzo łatwy w użyciu, ale ma kilka dziwactw. Jednym z nich jest to, że ikony na pulpicie drżą i nie wydają się przestać.

Oto dlaczego ikony Twojego iPhone'a się trzęsą

Badając, jak naprawić te ikony, zobaczyłem, ilu innych użytkowników doświadcza tego samego. To skłoniło ten samouczek.

Ikony iPhone'a się trzęsą

Istnieją dwa powody, dla których ikony Twojego iPhone'a się trzęsą. Po pierwsze, jesteś w trybie modyfikacji ekranu głównego, a drugi to błąd w systemie iOS. Usterka była najwyraźniej obecna od iOS 6 i jest mniej powszechna niż utknięcie w trybie edycji, ale jest to coś, co czasami zdarza się w iOS 12.

Najpopularniejszy jest tryb edycji ekranu głównego. Powinieneś zobaczyć mały czarny „X” w lewym górnym rogu każdej ikony. Dzięki temu dowiesz się, czy jesteś w tym trybie, czy nie. Jeśli zobaczysz te małe „X” obok każdej ikony na pulpicie, jesteś w trybie edycji. Jeśli tego nie zrobisz, to wina systemu iOS.

Na szczęście, gdy zobaczyłem go na moich wypożyczonych iPhone'ach, był to tryb edycji, ale pokażę ci, jak naprawić usterkę.

Tryb edycji ekranu głównego

Na Androidzie, gdy jesteś w trybie edycji ekranu głównego, po prostu wycofujesz się i wracasz do normy. Na iPhonie nie zawsze jest to takie proste. Podczas przenoszenia lub usuwania ikon na pulpicie powinna pojawić się mała ikona Gotowe w prawym górnym rogu ekranu. Naciśnij Gotowe, a ekran główny powróci do normy. Na iPhonie XR, którego używałem, stuknięcie Gotowe nie zawsze kończyło edycję, więc musiałem to zrobić kilka razy.

Edytowanie ekranu głównego to przydatne ćwiczenie. Możesz usunąć aplikacje, których już nie używasz, i uporządkować resztę pulpitu. Jeśli używasz niektórych aplikacji częściej niż innych, możesz je zamówić, aby były bardziej dostępne. Możesz też ustawić ekran telefonu w dowolny sposób, ponieważ jest Twój.

Aby uzyskać dostęp do trybu edycji ekranu głównego iPhone'a:

  1. Odblokuj iPhone'a.
  2. Naciśnij i przytrzymaj ikonę na pulpicie. Powinieneś zobaczyć, jak ikony się trzęsą, a „X” pojawia się w lewym górnym rogu każdego z nich.
  3. Dodawaj, usuwaj lub przenoś ikony według własnego uznania.
  4. Po zakończeniu naciśnij ikonę Gotowe w prawym górnym rogu ekranu.

Jeśli działa poprawnie, należy wyjść z trybu edycji, gdy tylko klikniesz Gotowe, a zmiany zostaną zapisane. Ikony przestaną się trząść, a X zniknie. Jeśli Twój telefon nie wyjdzie natychmiast z trybu edycji, może być konieczne ponowne stuknięcie w Gotowe, nawet kilka razy, aż pulpit powróci do normalnego stanu.

Jeśli używasz folderów do zamawiania pulpitu iPhone'a, możesz je również edytować. Folder będzie się trząść w trybie edycji, ale obowiązuje ta sama zasada. Otwórz folder w trybie edycji, a zobaczysz ikony z X i drżeniem. Przenieś, usuń lub zmień ikony według potrzeb i naciśnij Gotowe, gdy skończysz. Aby usunąć folder, musisz najpierw przenieść z niego wszystkie ikony na pulpit, a folder zniknie.

Błąd iOS powodujący drganie ikon

Widziałem tę usterkę iOS lata temu, kiedy byłem technikiem IT gdzieś, który używał iPhone'ów i iPadów. Ponieważ je zablokowaliśmy, nie było to spowodowane trybem edycji ani instalacją jakiejkolwiek aplikacji. Był tylko jeden sposób, w jaki mogliśmy to naprawić i był to pełny reset do ustawień fabrycznych. Kiedyś używaliśmy zapisanych obrazów, aby szybko przywrócić je do specyfikacji firmy, ale nie będziesz miał tego luksusu.

Jeśli widzisz, że ikony Twojego iPhone'a się trzęsą i nie jesteś w trybie edycji, to jedyny sposób, jaki znam, aby to naprawić. Utwórz kopię zapasową wszystkiego, zanim to zrobisz, ponieważ stracisz wszystko, jeśli tego nie zrobisz.

Następnie:

  1. Wybierz Ustawienia i Ogólne z menu iPhone'a.
  2. Wybierz Resetuj i wymaż całą zawartość i ustawienia.
  3. Wprowadź kod PIN lub hasło, aby potwierdzić swój wybór.
  4. Wybierz Wymaż iPhone'a, aby dwukrotnie potwierdzić.

To całkowicie wyczyści telefon i przywróci go do stanu magazynowego. Będziesz wtedy mógł załadować do niego swoje dane z iTunes, ale będziesz musiał ponownie załadować swoje aplikacje i gry osobno.

Czy znasz jakieś inne poprawki dotyczące problemu z ikoną drżenia iPhone'a? Powiedz nam poniżej, jeśli robisz, co może oszczędzić komuś konieczności przywrócenia ustawień fabrycznych!