Gdzie drukować dokumenty, gdy nie masz drukarki

Guru i prorocy technologii od dawna przepowiadali śmierć drukowanej strony. Wierzą, że wszystko będzie załatwiane online, albo wszyscy będą mieli „biuro bez papieru”, albo wszystko będzie zarządzane w chmurze.

Gdzie drukować dokumenty, gdy nie masz drukarki

Nie można zaprzeczyć, że drukarek jest mniej niż kiedyś. Rozwój sieci i wszechobecny dostęp do Internetu zmniejszyły zapotrzebowanie na drukowane dokumenty, a przynajmniej zmniejszyły potrzebę posiadania własnej drukarki. Nie wspominając już o tym, że drukarki to dość przestarzała technologia, a ci, którzy z nich często korzystają, mają wiele trudności, które nie zostały jeszcze zaktualizowane.

Wiele procesów i procedur nadal opiera się na informacjach drukowanych na fizycznych papierach, ale zmieniło się to, że wiele osób nie ma już drukarki atramentowej ani laserowej. Ludzie mają teraz tendencję do korzystania z tabletów i smartfonów i nie mają w domu komputera stacjonarnego ani nie pracują z samodzielną drukarką.

Nie tylko firmy odeszły od używania dokumentów papierowych. Kolegia i uniwersytety, szkoły średnie, a nawet gimnazja na całym świecie przeszły na naukę cyfrową, używając laptopów i tabletów na zajęciach zamiast drukowanych dokumentów i materiałów informacyjnych. Oddawanie prac domowych i innych zadań domowych staje się procesem elektronicznym za pośrednictwem takich źródeł, jak poczta e-mail, aplikacje internetowe i skrzynki adresowe obejmujące całą klasę.

Niezależnie od trendu „bez papieru”, nadal możesz mieć czasy, kiedy potrzebujesz drukarki. Oto kilka świetnych źródeł do wykorzystania, dzięki którym możesz uzyskać dokumenty, formularze oraz informacje potwierdzające lub weryfikacyjne na papierze i dostarczyć je zgodnie z wymaganiami.

Gdzie mogę się udać, aby wydrukować dokument?

Na szczęście nie musisz się stresować. Drukarki są wszędzie, a znalezienie takiej, której można użyć, jest często tak proste, jak szybkie wyszukiwanie w Google. Istnieje kilka opcji drukowania na żądanie, do których masz dostęp w dowolnym miejscu.

Skorzystaj z Biblioteki

Biblioteki to nie tylko książki! Biblioteki są ogólnodostępne i stanowią doskonałe źródło informacji dla każdego, kto szuka łatwego sposobu drukowania dokumentów. Podczas gdy większość ludzi myśli o bibliotekach po prostu jako o miejscach do wypożyczania książek i ewentualnie płyt DVD, w zależności od lokalnego wyboru, prawda jest znacznie bardziej skomplikowana. Biblioteki oferują różnego rodzaju usługi, w zależności od miejsca zamieszkania, a jedną z tych usług jest zwykle drukowanie i dostęp do komputera. Jeśli nie jest darmowy, często jest tani.

Jeśli nie masz pewności, czy lokalna biblioteka oferuje usługi drukowania, użyj tej wyszukiwarki Google, aby znaleźć najbliższą bibliotekę, a następnie odwiedź ich stronę internetową. Poszukaj podsekcji lub kategorii usług lub dostępu do komputera. Zazwyczaj biblioteki oferują pewien rodzaj dostępu do komputera tym z nas, którzy nie mogą drukować ani korzystać z komputerów w domu. Większość bibliotek zapewnia bezpłatne korzystanie z komputerów, a niektóre nie wymagają nawet karty bibliotecznej, aby z nich korzystać.

Dostęp do drukowania może być bezpłatny, ale nie musi, ale koszty w przeliczeniu na stronę są niskie. Wydatki mogą szybko wzrosnąć podczas drukowania wielu dokumentów, ale za pięciostronicowy czarno-biały papier prawdopodobnie zapłacisz mniej niż dolara. Skontaktuj się z biblioteką, aby sprawdzić, czy musisz użyć jednego z ich komputerów lub czy obsługuje drukowanie bezprzewodowe z telefonu lub laptopa.

Przykładowa witryna biblioteki:

Wiele bibliotek oferuje również usługi skanowania i faksowania za niewielką opłatą. W niektórych bibliotekach można nawet wypożyczyć drukarki 3D. Jednak te drukarki są zwykle częścią programów „maker” i wymagają od ciebie wzięcia udziału w zajęciach i wykazania się biegłością w zakresie technologii, zanim zapewnią ci dostęp do swoich drogich maszyn.

Jeśli jesteś studentem college'u lub uniwersytetu, zajrzyj do biblioteki na swoim kampusie, aby drukować dokumenty, gdy potrzebujesz eseju. Zazwyczaj Twoje czesne obejmuje limit drukowania, którego możesz użyć do drukowania dokumentów podczas pobytu w kampusie. Kampusy uniwersyteckie nie nakładają ograniczeń na to, co można wydrukować, więc niezależnie od tego, czy drukujesz gazetę do szkoły, czy etykietę wysyłkową, aby zwrócić koszulkę kupioną na Amazon, która nie do końca pasowała, dobrze będzie iść . Jeśli nie jesteś uczniem w szkole, nadal możesz korzystać z zasobów biblioteki za niewielką opłatą.

Sklepy do kopiowania i drukowania

Chociaż jest to umierająca rasa, nadal istnieją dedykowane sklepy, które służą wyłącznie do świadczenia usług kopiowania i drukowania, oprócz oferowania materiałów eksploatacyjnych związanych z papierem i innymi dokumentami. Są to zazwyczaj sklepy typu „mama i pop”, należące do lokalnych właścicieli w większych i mniejszych miastach, a czasami na przedmieściach Stanów Zjednoczonych.

Będziesz chciał wyszukać w Google pobliskie sklepy z kopiami i drukami, chociaż może to również wyświetlić niektóre inne sklepy z naszej listy. Drukarnie i kserokopiarki mają tę zaletę, że precyzyjnie odpowiadają na potrzeby osób, które wymagają wydruków, a wadą są wysokie ceny za swoje usługi.

Apartamenty i hotele

Hotele i kompleksy apartamentowe często posiadają centra usług biznesowych, które oferują swoim mieszkańcom lub gościom usługi kopiowania, drukowania, skanowania i faksowania. Zazwyczaj usługi te są zarezerwowane dla osób tam mieszkających.

Jednak pracownicy (zwłaszcza w hotelach) są często bardzo zadowoleni, że w odpowiedzi na uprzejmą prośbę ktoś może przyjść z ulicy z szybkim wydrukiem. Jeśli mieszkasz w apartamentowcu, nawet jeśli Twój kompleks nie ma samodzielnego centrum biznesowego, pracownicy biura wynajmu mogą być skłonni wydrukować okolicznościowy dokument dla rezydenta. Zapytanie nigdy nie zaszkodzi!

Sklepy wysyłkowe

Czy kiedykolwiek nadałeś paczkę w sklepie UPS lub w sklepie FedEx? Możesz być zaskoczony, ale te firmy nie zajmują się tylko przyjmowaniem zwrotów z Amazon i prezentów świątecznych, które wysyłasz do domu. Świadczą również usługi biurowe, które mogą spodobać się każdemu, kto próbuje wydrukować dokument przed udaniem się do pracy lub szkoły. Sklepy wysyłkowe prawie zawsze mają centrum druku.

Drukowanie w sklepie UPS

Na przykład sklep UPS ma ponad 5000 lokalizacji w Stanach Zjednoczonych, Portoryko i Kanadzie, a większość z nich oferuje usługi kopiowania i drukowania. Według ich strony internetowej, Sklep UPS oferuje kopie, wydruki czarno-białe lub kolorowe, drukowanie jednostronne lub dwustronne, wiele rozmiarów stron, a nawet laminowanie i oprawę dla tych, którzy potrzebują ładnego raportu lub eseju. UPS umożliwia również przesyłanie dokumentów online i przedstawia szacunkową wartość wydruku na podstawie dokumentu.

Po przesłaniu pliku otrzymasz szacunkowy czas (w przypadku podstawowych dokumentów wydaje się to dość krótki) i możesz go odebrać ze sklepu, gdy będziesz gotowy. W naszych testach ceny były dość konkurencyjne, dając nam kolorowy wydruk za około 40 centów za stronę i czarno-biały dokument za 15 centów za stronę.

Zadzwoń do lokalnego sklepu UPS, aby uzyskać aktualne ceny. Istnieje wiele typów plików dokumentów obsługiwanych do drukowania przez UPS, w tym dokumenty PDF, .doc, .jpeg, a nawet dokumenty programów Photoshop i Illustrator. Nasz artykuł o drukowaniu bez drukarki omawia zalety konwertowania dokumentów do formatu PDF i jak to zrobić.

Drukowanie w FedEx

FedEx oferuje usługi w swoich sklepach FedEx Office, wcześniej znanych jako Kinko's, które bezpośrednio konkurują ze sklepem UPS. Na świecie jest mniej placówek FedEx Office, a strona internetowa FedEx podaje, że istnieje ponad 2000 placówek w Stanach Zjednoczonych i za granicą. Niemniej jednak, jeśli zdarzy ci się mieszkać w pobliżu biura FedEx, oferują podobne usługi drukowania i kopiowania swoim bliskim konkurentom, co ma sens, biorąc pod uwagę spuściznę Kinko. Dokumenty można odebrać lub wysłać do Twojej lokalizacji, jednak wysyłka dokumentu zwiększa koszty.

Przesyłanie dokumentów do FedEx jest łatwe dzięki obsłudze wielu typów plików, a nawet opcji przesyłania bezpośrednio z usługi dokumentów w chmurze, takiej jak Google Drive lub Dropbox. Jeśli jest jeden minus korzystania z ich usług, to cena. Nasz dokument testowy był dość mały, zawierał jednostronicowy dokument w czerni i bieli, ale kosztował prawie 70 centów, co stanowi ogromny wzrost w stosunku do 15 centów, które UPS zamierzał nas obciążyć. Może się różnić w zależności od Twojej lokalizacji. Zadzwoń do sklepu FedEx Office, aby uzyskać informacje o cenach. Mimo to nie jest zbyt drogi, w zależności od liczby stron. Jeśli w pobliżu znajduje się FedEx, ale nie UPS, decyzja i tak zostanie podjęta za Ciebie.

Są to dwa znane sklepy, ale nadal będziesz chciał się rozejrzeć, aby sprawdzić, czy możesz znaleźć lokalną firmę przewozową, która może również oferować usługi drukowania i kopiowania.

Czy mogę drukować w Office Depot i OfficeMax?

Podobnie jak możliwości drukowania UPS i FedEx, większość dużych sklepów z artykułami biurowymi oferuje usługi drukowania, które mogą Ci odpowiadać. Chociaż sklepy takie jak Office Depot, OfficeMax (który jest własnością Office Depot) i Staples istnieją po to, by sprzedawać papier, drukarki i inne podobne materiały drukarskie, oferują one do dyspozycji wszelkiego rodzaju opcje drukowania. Na przykład Office Depot oferuje odbiór tego samego dnia większości podstawowych dokumentów, o ile złożysz zamówienie przed godziną 14:00 czasu lokalnego w ich dni robocze. Ponieważ oferują również przesyłanie mobilne za pośrednictwem aplikacji na iOS i Androida, nie musisz być na komputerze, aby przesłać dokument.

Ceny w Office Depot i OfficeMax są dość tanie. Dwustronna strona czarno-biała dała nam szacunkową cenę zaledwie 9 centów, przewyższając nawet bibliotekę w naszej okolicy. Nawet strony w pełnym kolorze kosztowały zaledwie 42 centy za sztukę dwustronną. Znalezienie najbliższej lokalizacji OfficeMax lub Office Depot jest dość łatwe, ale możesz również zdecydować się na wysłanie produktu do Ciebie za dodatkową opłatą. I chociaż skupiamy się na drukowaniu dokumentów ze względu na ten artykuł, możesz drukować wiele rodzajów projektów za pomocą oprogramowania do drukowania Office Depot, które można znaleźć w Internecie.

Drukowanie w zszywkach

Zszywa stronę Drukowanie dokumentu

Zszywki, takie jak Office Depot i OfficeMax, umożliwiają przesyłanie dokumentów online w celu łatwego odbioru lub wysyłki, oferowane w cenie około 10 centów za stronę w przypadku wydruków czarno-białych i około 50 centów za stronę w przypadku wydruków kolorowych. Zadzwoń po wycenę. Usługi drukowania Staples są na podobnym poziomie, podobnie jak koszty bibliotek i bezpośredniej konkurencji, takiej jak Office Depot.

Aplikacja internetowa Staples na komputer do przesyłania dokumentów jest dość łatwa w użyciu, a wydruki można odebrać w ciągu kilku godzin od przesłania.

Drukarnie online

Jeśli nie spieszysz się z odbiorem swoich wydruków, internetowe sklepy drukarskie mogą być dość tanie. Jak wcześniej wspomniano, kilka firm, w tym Office Depot i FedEx, wysyła dokumenty, jeśli nie znajdujesz się w pobliżu fizycznej lokalizacji. Warto jednak wspomnieć, że drukarnie internetowe mogą mieć niższe ceny lub bezpłatną wysyłkę.

Nie brakuje łatwych w obsłudze drukarni internetowych, które można znaleźć za pośrednictwem Google. Należy jednak zauważyć, że większość internetowych sklepów drukarskich jest przeznaczona do dużych projektów, które nie mogą być obsługiwane przez sklepy z artykułami biurowymi lub lokalną bibliotekę.

Jeśli potrzebujesz 500 kopii określonego dokumentu, dobrym rozwiązaniem może być zakup w drukarni internetowej. W końcu zapłacisz prawdziwe dolary, ale każda kopia będzie kosztować tylko kilka centów, ponieważ kupujesz hurtowo. Jeśli chcesz kupić jedną kopię czegoś, możesz chcieć znaleźć inne źródło.

Apteki i drogerie

Chociaż apteki i drogerie na całym świecie oferują rozwiązania fotograficzne w ciągu godziny, możesz nie wiedzieć, że te same sklepy mogą oferować drukowanie dokumentów. Jeśli szukasz miejsca, w którym możesz szybko wydrukować swoje dokumenty, możesz sprawdzić w lokalnej aptece, czy oferuje rozwiązania do drukowania, które odpowiadają Twoim potrzebom.

Czy mogę drukować w CVS?

Jeśli nie mieszkasz w pobliżu apteki typu mom-and-pop lub lokalnej apteki, apteki ogólnokrajowe pomogą. Jedną z największych sieci drogerii w Stanach Zjednoczonych jest CVS, która oferuje usługi kopiowania i drukowania w ponad 3400 sklepach w całym kraju.

Aby skopiować lub wydrukować dokumenty w CVS, udaj się do lokalnego sklepu i poszukaj kiosku Kodak. Upewnij się, że masz ze sobą dysk USB zawierający dokument. Wystarczy podłączyć pamięć flash do kiosku Kodak, wybrać drukowanie dokumentów i wprowadzić wybór koloru oraz określić, czy chcesz drukować jednostronnie, czy dwustronnie. Ponieważ wszystko odbywa się w sklepie, nie musisz martwić się o odebranie dokumentów we właściwym czasie.

Wady drukowania w CVS

Drukowanie CVS ma oczywiście pewne wady. Po pierwsze, CVS nie ma sposobu, aby stwierdzić, czy sklep ma tylko drukowanie zdjęć, czy drukowanie zdjęć i dokumentów, dlatego zalecamy skontaktowanie się z lokalnym CVS, aby upewnić się, że jesteś gotowy do drukowania dokumentów we właściwym miejscu. Po drugie, do drukowania plików musisz mieć pod ręką pamięć flash, która może nie być dostępna dla wszystkich.

Wreszcie, ceny w CVS są nieco wygórowane w porównaniu z konkurencją. Ustaliliśmy koszty na poziomie 19 centów za stronę jednostronną w przypadku kopii czarno-białych i 38 centów za stronę w przypadku kopii czarno-białych dwustronnych. Ceny kolorów były wyższe niż cokolwiek na tej liście, pobierając 99 centów za jednostronny kolorowy wydruk i 1,98 USD za dwustronne kolorowe wydruki. Zadzwoń do lokalnego sklepu CVS, aby uzyskać informacje o bieżących kosztach, ponieważ ceny lokalizacji mogą się różnić w zależności od obszaru. Jest to drogie, ale jeśli potrzebujesz czegoś szybko wydrukowanego i mieszkasz w pobliżu CVS, który obsługuje drukowanie dokumentów, może to być najbliższa i najszybsza opcja.

Katalog internetowy PrintSpots

Szczególnie przydatny dla podróżnych jest katalog PrintSpots z publicznymi miejscami do drukowania, które można dodać do zakładek. Chociaż oferty skupiają się głównie na hotelach i bibliotekach, witryna jest nadal przydatna, jeśli nie znasz okolicy lub nie masz czasu, aby zadzwonić do kilku hoteli. Wszystkie szczegóły znajdują się na jednej stronie.

Bank

Zawsze możesz wypróbować swój lokalny bank. Zakładając, że załatwiasz sprawunki, i tak jest to prawdopodobny przystanek. Wraz z notariuszem powinieneś być w stanie znaleźć tutaj kogoś, kto mógłby coś dla ciebie wydrukować. Nie każdy pracownik banku zechce poświęcić swój dzień na wydrukowanie dla Ciebie kilku stron, ale nie jest to również niespotykane. W końcu oddajesz im swój biznes, więc warto o to zapytać.

Jeśli jesteś zbyt daleko od którejś z bardziej znanych drukarni, małomiasteczkowy bankier prawdopodobnie nie będzie miał problemu z zrobieniem tego za Ciebie, chociaż może to wymagać wysłania dokumentu pocztą elektroniczną, ponieważ nie mieć dostęp do swoich drukarek samodzielnie.

Czy drukowanie danych osobowych jest bezpieczne?

Jednym z powszechnych pytań dotyczących drukarek publicznego dostępu jest „czy te metody są bezpieczne?” Ostatecznie nie. Jeśli uzyskujesz dostęp do komputera publicznego, najlepiej jest unikać drukowania czegokolwiek ze swoimi danymi finansowymi lub osobistymi.

W tym scenariuszu prawdopodobnie lepiej poprosić o pomoc przyjaciela, członka rodziny lub zaufanego współpracownika. W najgorszym przypadku można znaleźć drukarkę za około 50 USD na Amazon i ryzę papieru za kilka dolarów. Jeśli nie masz innych opcji, lepiej pokryć koszty niż naruszyć numer ubezpieczenia społecznego lub informacje bankowe.

***

Nie każdy pomysł na tej liście zadziała dla każdego. Jeśli nie masz pobliskiego sklepu z artykułami biurowymi lub lokalna apteka nie oferuje drukowania dokumentów, możesz mieć pecha, jeśli chodzi o te opcje. Podobnie, drukarnie internetowe mogą być powolne w dostarczaniu, a jeśli potrzebujesz czegoś tego samego dnia, to unieważnia ten pomysł.

Na dłuższą metę oczywiście brak jednej lub dwóch opcji z tej listy nie oznacza, że ​​nie możesz uzyskać dostępu do jednej z pozostałych. Idealnym rozwiązaniem jest skorzystanie z lokalnej biblioteki, w której ceny są zazwyczaj uczciwe, a drukowanie można wykonać szybko i w czasie rzeczywistym. Większość bibliotek ma dostęp do drukarek dla mieszkańców swoich miast, co oznacza, że ​​nigdy nie znajdziesz się w sytuacji, w której drukowanie nie będzie możliwe. Jeśli mieszkasz na przedmieściach lub w obszarze metropolitalnym, możesz nie mieć pobliskiej biblioteki. Dlatego znalezienie sklepu wysyłkowego, takiego jak The UPS Store, sklepu z artykułami biurowymi, takiego jak Office Depot, a nawet apteki lub drogerii, takiej jak CVS, ułatwi wydrukowanie dokumentu.

Następnym razem, gdy wyjdziesz z domu i zdasz sobie sprawę, że zapomniałeś wydrukować swój ostatni esej na zajęcia lub raporty finansowe dla swojego szefa, nie panikuj. Istnieje więcej niż kiedykolwiek możliwości wydrukowania dokumentów elektronicznych, a łatwo to zrobić w ciągu samej godziny lunchu.