Gdzie są przechowywane zakładki Google Chrome?

Zakładki Google Chrome można łatwo sortować i uzyskiwać do nich dostęp z poziomu przeglądarki. Wystarczy kilka kliknięć, aby dodać, usunąć i zmienić nazwę zakładek w razie potrzeby. Jeśli jednak musisz przenieść zakładki do nowej przeglądarki, może być konieczne zlokalizowanie pliku zakładek, aby przenieść je ręcznie.

Gdzie są przechowywane zakładki Google Chrome?

Chrome przechowuje wszystkie zakładki w jednym pliku. Jeśli chcesz wykonać kopię zapasową, przenieść lub uzyskać dostęp do zakładek z dysku, musisz zlokalizować ten plik w swoim systemie plików. Jeśli nie możesz znaleźć pliku zakładek, musisz mieć otwarty niewłaściwy folder lub jesteś w niewłaściwej ścieżce użytkownika. Jest zawsze w tym samym folderze w dowolnym systemie. Jednak folder może znajdować się w innej lokalizacji w zależności od używanego systemu operacyjnego, na przykład Windows 10, macOS lub wariant Linux.

W tym artykule przedstawiono różne metody uzyskiwania dostępu do zakładek Google Chrome w celu utworzenia ich kopii zapasowej lub zaimportowania ich do innej przeglądarki.

Jak znaleźć zakładki Google Chrome w systemie Windows

Aby dotrzeć do pliku zakładek w systemie Windows, będziesz musiał uzyskać dostęp do folderu AppData. Aby znaleźć folder, wykonaj następujące kroki:

 1. otwarty Przeglądarka plików.

 2. Iść do C:/Użytkownicy/[TwójPC] i wybierz Dane aplikacji teczka.

  Jeśli nie widzisz folderu AppData, jest on ukryty. Aby uzyskać do niego dostęp, musisz zmienić ustawienia, aby pokazać ukryte foldery.

  • Wybierz Pogląd z menu.

  • w Pokaż ukryj opcje, zaznacz Ukryte przedmioty.

 3. otwarty Dane aplikacji teczka.

 4. Kliknij Lokalny.

 5. Musieć Google> Chrome> Dane użytkownika.

 6. Wybierz Profil 2 teczka.

  Możesz zaobserwować folder jako „Domyślna" lub "Profil 1 lub 2…” w zależności od liczby profili w przeglądarce Google Chrome.

 7. Przewiń w dół, a znajdziesz Zakładki plik.

Teraz możesz przenosić, kopiować lub usuwać zakładki Chrome według własnego uznania.

Gdzie są zakładki Google Chrome w systemie macOS?

Google Chrome przechowuje swoje zakładki w katalogu „Application Support” w systemie macOS. Twoja przeglądarka plików musi być ustawiona na pokazywanie ukrytych folderów w systemie macOS. Możesz znaleźć ten katalog poprzez „Terminal”.

Wpisz wiersz poleceń: /Użytkownicy//Biblioteka/Obsługa aplikacji/Google/Chrome/Domyślne. naciskać Wchodzić a Finder uzyska dostęp do folderu z zakładkami.

Jeśli folder jest ukryty, nadal możesz uzyskać do niego dostęp za pomocą Findera. Oto, co powinieneś zrobić:

 1. otwarty Znalazca.

 2. Nawigować do Użytkownicy//.

 3. Jeśli nie widzisz Biblioteka katalogu, naciśnij Polecenie + przesunięcie + kropka przyciski, aby wyłączyć ukryte foldery. Alternatywnie, jeśli chcesz uzyskać bezpośredni dostęp do plików biblioteki, przytrzymaj Alt przed wybraniem Iść menu.

 4. Iść do Biblioteka >Wsparcie aplikacji.

 5. Znajdować Google i kliknij na niego.

 6. Teraz kliknij Chrom.

 7. Wejdz do Domyślna teczka.

Tutaj powinieneś zobaczyć plik „Zakładki” zawierający wszystkie twoje zakładki Chrome.

Gdzie są przechowywane zakładki Google Chrome w systemie Linux?

Jeśli używasz Linuksa, możesz uzyskać dostęp do plików, wykonując te czynności.

 1. naciskać Ctrl + Alt + T otworzyć Terminal.

  gdzie są przechowywane zakładki Google Chrome

 2. W oknie Terminal wpisz tę ścieżkę:

/home//.config/google-chrome/Default/

Lub, w zależności od używanej wersji Chrome, możesz potrzebować tej ścieżki:

/home//.config/chromium/Default/

 1. naciskać Wchodzić i uzyskasz dostęp do folderu z plikiem zakładek.

Jeśli nie możesz uzyskać dostępu do ścieżki/folderu pliku, musisz kliknąć „Pokaż ukryte pliki” w menu przeglądarki plików.

Eksportuj zakładki Chrome jako plik HTML

Jeśli nie chcesz nawigować po ukrytych plikach i plikach systemowych, nadal możesz uzyskać dostęp do zakładek Google Chrome, eksportując je jako plik HTML.

Aby wyeksportować zakładki, musisz:

 1. otwarty Google Chrome.

 2. Kliknij trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu okna Chrome.

 3. Najedź na Zakładki opcja.

 4. Kliknij Menedżer zakładek.

 5. Kliknij na Zorganizować ikona (trzy pionowe białe kropki pod Jeszcze Ikona).

 6. Kliknij Eksportuj zakładki. Teraz możesz wybrać folder docelowy dla swojego pliku.

Importowanie tego pliku do innej przeglądarki jest proste.

 1. Wykonaj kroki 1-5 i zamiast Eksport, Kliknij Import.
 2. Następnie wybierz miejsce docelowe pliku i kliknij otwarty. Ta akcja doda wszystkie zapisane zakładki do istniejących.

Nie możesz znaleźć pliku lub wyeksportować zakładek?

Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz znaleźć swojego pliku zakładek we wspomnianych folderach lub masz problem z wyeksportowaniem pliku HMTL, możesz zadać pytanie w Pomocy Google.

Czasami problem polega na usterce w profilu Google Chrome lub aktualnym stanie systemu operacyjnego lub może występować inny rodzaj awarii. W takim przypadku spróbuj ponownie uruchomić komputer i spróbuj ponownie lub skontaktuj się z kimś z zespołu klienta, który przejmie zadanie i poprowadzi Cię do rozwiązania.

Na wynos

Chociaż może być konieczna zmiana niektórych ustawień, aby wyświetlić ukryte foldery, możesz łatwo znaleźć plik zakładek na większości urządzeń i systemów operacyjnych. Jeśli wyeksportowanie zakładek nie wystarczy, teraz wiesz, gdzie znajduje się plik, dzięki czemu możesz w razie potrzeby utworzyć kopię pliku.

Masz problemy ze znalezieniem zakładek? Czy znasz inny sposób na zlokalizowanie zakładek Chrome? Podziel się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami w komentarzach poniżej.